تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۰
کد مطلب : ۴۳۱۶۱۶
نمایندگان مجلس:

پرونده استاندار سابق خوزستان به جریان افتاد

۲
۱
پرونده استاندار سابق خوزستان به جریان افتاد
کبنا ؛نماینده مردم تهران در مجلس از رسیدگی به اتهامات غلامرضا شریعتی، استاندار سابق خوزستان در قوه قضاییه خبر داد.


  

به گزارش کبنا، پیش از این احمد نادری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و سخنگوی فراکسیون گام دوم انقلاب در مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: ‌"خبرها حاکی از آن است که پرونده شریعتی استاندار سابق خوزستان به اتهام اعمال نفوذ در پرونده ابرمتهم ارزی و مالک هفت تپه (اسدبیگی)، این هفته در دستگاه قضایی به جریان افتاد. ایشان در راهروهای دادسرا و پشت درب اتاق بازپرس مشاهده شده است. افکار عمومی و کارگران همه منتظر خبر خوش رئیسی درباره هفت تپه هستند."
 این در حالی است که سید نظام‌الدین موسوی، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی هم در توئیتی نوشت: اکنون که رسیدگی به اتهامات استاندار سابق خوزستان به عنوان یکی از مهمترین حامیان اَبَر متهم ارزی کشور آغاز شده، مهم‌ترین مطالبه، اعلام رسمی خلعید مالک فاقد اهلیت شرکت هفت تپه است. افکار عمومی و کارگران همه منتظر خبر خوش آیت الله رئیسی هستند.
 شایان ذکر است پیش‌تر احمد نادری، نماینده مردم تهران در مجلس در نشست علنی 9 دی ماه امسال مجلس در جریان سؤال خود از فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد در رابطه با مشکلات پیرامون خصوصی سازی در کشور و نحوه واگذاری شرکت کشت و نیشکر هفت تپه، گفت: اما هفت تپه چیست که به پاشنه آشیل نظام تبدیل شده است، ماجرا از این قرار است که یک متهم ارزی حدود یک و نیم میلیارد دلار ارز می‌گیرد که به خارج برده و برای مردم کالای اساسی تهیه کند اما پول را در این اتاق می‌گیرد و در اتاق دیگر به ریال تبدیل کرده و بدون آنکه حتی یک ریال یا یک دلار آن را به خارج بفرستد و یا خرج کند این پول را در کشور می‌چرخاند که محلی برای فساد و کارهای غیرقانونی می‌شود.
 وی افزود: این ابر متهم ارزی با بخش اندکی از پول گفته شده (حدود 6 میلیارد تومان آن) هفت تپه را می‌خرد و با انجام یک سری از کارها در امنیت استان و معیشت کارگران اخلال ایجاد می‌کند و در ادامه باعث سوءاستفاده رسانه‌های خارجی می‌شود این در حالی است که هفت تپه به غیر از کارخانجات و ماشین آلات آن فقط 30 هزار هکتار زمین دارد که توسط دولت آقای روحانی به این ابرقدرت فساد مالی واگذار شده است.
 نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این متهم فساد مالی تقریباً هیچ حقوقی را در این چند سال به کارگران پرداخت نکرده همچنین علاوه بر کاهش اشتغال با حمایت استاندار خوزستان، کارگران را تهدید می‌کند این در حالی است که استاندار خوزستان تمام قد پشت این مفسدان مالی ایستاده و مسئله را در استان امنیتی کرده‌اند و از این ابر متهم مالی دفاع می‌کنند.
 وی ادامه داد: ما چند ماه به وزیر اقتصاد وقت دادیم که به مسئله رسیدگی کند اما هیچ پیگیری صورت نگرفت و رئیس سازمان خصوصی که به صراحت گفت باید واگذاری لغو شود توسط آقای وزیر برکنار شد.
 نادری همچنین با تاکید بر اینکه چه کسانی مدافع سینه چاک آقای اسدبیگی در دولت هستند؟ گفت: چه دست‌هایی در دولت از این متهم حمایت می‌کند؟ مجلس مخالف خصوصی سازی نیست، هدف از خصوصی سازی بالارفتن تولید است اما آیا تولید بالا رفته است؟ ما با فساد مخالف هستیم نه خصوصی سازی‌ای که بر اصل و روال خود پیش می‌رود. در واقع مجلس با فساد و رانت مخالف است.
 وی با اشاره به فضاسازی و سوءاستفاده رسانه‌های معاند علیه ایران در جریان فساد مالی صورت گرفته در هفت تپه، گفت: چرا آقای جهانگیری و آقای آشنا در رسانه‌ها علیه بنده و سیدنظام الدین موسوی، آقای خضریان و دیگران نظرپراکنی و توهین‌های بسیار کرده‌اند.
 نادری افزود: چطور دولت از شرکت هفت تپه‌ای که یک ابر متهم ارزی با اتهام فساد و با شریکی که سال 88 طبق اعلام منابع امنیتی با سازمان مجاهدین خلق و منافقین ارتباط داشته دفاع می‌کند.
 وی ادامه داد: به این فرد سلطان رشوه می گویند و از روز اول ورود مجلس به موضوع انواع پیشنهادات و رشوه را به نمایندگان داد، آقای دژپسند چطور ظلمی که به خانواده کارگران شده را جبران خواهید کرد؟ تولید ملی که متوقف شد را چطور جبران خواهید کرد؟ سرمایه اجتماعی نظام جمهوری را که از بین رفته است چطور باز خواهید گرداند؟
 نادری تصریح کرد: هفت باند در پرونده این فرد متهم هستند و به طریق اولاً بانک مرکزی؛ کیف پر از سکه‌ای که به مدیرکل بانک مرکزی داد در دادگاه اثبات شده است. از این یک و نیم میلیارد دلار در کوران ارزی و بحران سکه، 12هزار سکه خریداری کرده است که به معنای اختلال در نظام بانکی کشور است لذا آقای دژپسند این را جواب بدهید، مسئولانی که از یک ابرمتهم به فساد دفاع می‌کنید، از آه زن و بچه کارگران بترسید.
غلامرضا شریعتی (زاده ۱۳۵۱ بهبهان)، سیاستمدار، استاندار استان خوزستان در دولت دوازدهمو هم‌اکنون به عنوان رئیس سازمان ملی استاندارد فعالیت می‌کند‌. همچنین وی از اعضای هیئت علمی دانشگاه جندی‌شاپور می‌باشد.
وی دانش‌آموخته دکتری ژنتیک انسانی از دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران است و فعالیت سیاسی خود را در اواخر دولت هفتم و ابتدای دولت هشتم، از استانداری خوزستان آغاز کرد.

زندگی‌نامه
غلامرضا شریعتی در سال ۱۳۵۱ در شهر بهبهان، در استان خوزستان زاده شد و تحصیلات ابتدایی تا دریافت دیپلم متوسطه را در زادگاهش طی نمود. وی دارای مدرک دکتری ژنتیک انسانی از دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران می‌باشد. شریعتی فعالیت سیاسی خود را از دولت اصلاحات در استانداری خوزستان آغاز نمود.
وی از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴ مدیرکل سیاسی و انتظامی استانداری خوزستان در دولت اصلاحات بود. در دوره نخست استانداری عبدالحسن مقتدایی در خوزستان، شریعتی برای دوره‌ای سرپرستی معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان را برعهده داشت.در طول دوران ۸ ساله فعالیت دولت‌های نهم و دهم، وی فعالیت سیاسی درگیر نداشته و بیشتر به عنوان مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه جندی‌شاپور فعالیت می‌کرد .

پرونده کیف سکه های طلا
گفته می شود علت بازداشت شریعتی به گمشدن یک کیف پر از سکه های طلا بر می گردد که البته هنوز موارد اتهامی اعلام نشده است و باید منتظر ماند تا جزییات رسما اعلام شود

سوابق اجرایی
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان‌های شادگان و ماهشهر
معاون پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور
مدیرکل سیاسی و انتظامی استانداری خوزستان
معاون سیاسی و امنیتی استانداری خوزستان
استاندار استان خوزستان (۵ سال)
عضو هیئت علمی دانشگاه جندی شاپور
رئیس فعلی سازمان ملی استاندارد ایران
نام شما

آدرس ايميل شما

مهدی شیرازی
Iran, Islamic Republic of
این عاقبت تمام ریاکارانی است که مردم شریف ایران رااحمق فرض میکنند
Iran, Islamic Republic of
تبریک به اقای روحانی و جهانگیری و نوبخت قطعا این ۳ نفر را هم باید بازجویی کنن درود بر رئیسی
(تصاویر) ابرخودروهای خیره کننده پلیس دبی

(تصاویر) ابرخودروهای خیره کننده پلیس دبی

مدیر کل بخش حمل و نقل و نجات پلیس دبی گفته که افزایش سوپراسپرت‌های پرقدرت این بخش به ...
(تصاویر) مسجدی که ۹۹ گنبد دارد

(تصاویر) مسجدی که ۹۹ گنبد دارد

مسجدی با ۹۹ گنبد در شهر ماکاسار مرکز استان سولاوسی جنوبی اندونزی واقع شده است که با طراحی ...
خاطره بد بورس از دخالت

خاطره بد بورس از دخالت

ریزش‌های اخیر بورس باعث شده که طرح تحقیق و تفحص از بازار سرمایه در دستور کار مجلس قرار ...