تاریخ انتشار
پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۰
کد مطلب : ۴۳۰۱۷۲
کبنا گزارش می‌دهد

40 روستای هدف اقتصاد مقاومتی در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی می‌شود / حمایت وزارت صمت برای توسعه و تکمیل واحدهای صنعتی استان

۰
نشست استاندار کهگیلویه وبویراحمد با وزیر صمت
کبنا ؛ حسین کلانتری استاندار کهگیلویه  و بویراحمد با علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش کبنا، در این دیدار ابتدا حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار گزارشی از ظرفیت‌های صنعتی و معدنی استان ارائه داد.
این دیدار با هدف بررسی روند توسعه واحدهای صنعتی و معدنی و توانمندسازی و اشتغالزایی 40 روستای استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
استاندار در این دیدار خواستار توسعه و تکمیل واحدهای فعال و نیمه فعال از جمله تخصیص تسهیلات مورد نیاز سیمان مارگون، تأمین خوراک «وکیوم باتوم»، طرح صنعتی تولید قیر کهگیلویه، صدور مجوز تولید شمش آهن شرکت دژ سازان آریوبرزن و توسعه، راه اندازی فاز دوم کارخانه آجر دهدشت، مشارکت بانک صنعت و معدن درکنسرسیوم تأمین منابع شرکت سوخت سبز بیواتانول باشت، موضوع تنظیم بازار، حمایت وزیر به گسترش فعالیت ایدرو و ایمیدرو در استان و حمایت وزیر در توانمندسازی و اشتغال زایی در روستاها باتوجه به رونق صنایع روستایی شد.
   
کلانتری ضمن تقدیر از توجه ویژه وزیر صمت به استان و توجه به مناطق روستایی از حمایت‌های انجام شده برای انجام مطالعات و اکتشافات معدنی استان تشکر و از زحمات و پیگیری‌های غریب پور معاون سابق وزیر نیز قدردانی کرد.
رزم حسینی وزیر صمت نیز در این دیدار بر اهمیت توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان در بخش‌های گوناگون تاکید کرد و گفت: به همه معاونت‌های وزارتخانه برای کمک به رونق واحدهای صنعتی و معدنی این استان مأموریت می‌دهم که بتوانیم از همه امکانات موجود برای کمک به توسعه و تکمیل واحدهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد استفاده کنیم.
وی عنوان کرد: برای کمک به توانمندسازی و ایجاد اشتغال متناسب با طرح‌های اقتصاد مقاومتی که وزارتخانه دنبال می‌کند به طور خاص 40 روستا در این استان را به عنوان مناطق هدف می‌پذیریم که با تشکیل کارگروه ویژه‌ای در استانداری بررسی‌های لازم انجام شده تا مراحل اجرایی آغاز شود.

  
نام شما

آدرس ايميل شما

تغییر شاکله بودجه را نمی‌پذیریم

تغییر شاکله بودجه را نمی‌پذیریم

در سال‌های اخیر درآمدهای ارزی دولت به‌واسطه محدودیت‌های تحریم و همچنین شیوع کرونا افت ...
بازی مجلس با «معیشت» مردم

بازی مجلس با «معیشت» مردم

«معیشت مردم»؛ این اسم رمز اختلافات این روزهای پاستور و بهارستان بر سر لایحه بودجه 1400 ...
(ویدئو) عنابستانی از مردم و سرباز راهور عذرخواهی کرد

(ویدئو) عنابستانی از مردم و سرباز راهور عذرخواهی کرد

نماینده سبزوار در مجلس با انتشار یک ویدئوی دو دقیقه‌ای از سربازی که مانع ورود بدون مجوز ...