تاریخ انتشار
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۸
کد مطلب : ۴۲۹۸۶۰
روز گذشته؛

مهدی کروبی خارج از حصر به عیادت قدرت‌الله علیخانی رفت

۰
مهدی کروبی خارج از حصر به عیادت قدرت‌الله علیخانی رفت
کبنا ؛حجت الاسلام مهدی کروبی با حضور در منزل شیخ قدرت الله علیخانی، از او عیادت کرد.
به گزارش کبنا به نقل از ایلنا، یکی از نزدیکان شیخ قدرت‌الله علیخانی درباره این دیدار گفت: این دیدار روز گذشته انجام شد و حجت الاسلام مهدی کروبی با حضور در منزل علیخانی از نزدیک جویای حال وی شد.
شیخ اصلاحات؛ ضمن عیادت از حجت‌الاسلام قدرت الله علیخانی، بهبود ایشان را از خداوند متعال مسئلت کردند.
قدرت‌الله علیخانی هفته گذشته در مسیر تهران-قزوین به علت افت فشار توسط اورژانس در یکی از بیمارستان‌های استان قزوین بستری و پس از ۲۴ ساعت مراقبت از بیمارستان مرخص شد.
در حال حاضر او به توصیه پزشکان دوره درمان را در منزل پیگیری می‌کند.

مهدی کروبی

قدرت‌الله علیخانی کیست؟
قدرت‌اله علیخانی سیاست‌مدار اصلاح‌طلب متولد ۱۳۱۶ و از نمایندگان مجلس در دوره‌های ششم، هفتم و هشتم به ترتیب از حوزه بویین زهرا (دو دوره) و قزوین بوده‌است. وی به لحاظ علمی از جایگاه برجسته ای برخوردار نبوده و به گذراندن دوره مقدماتی حوزوی بسنده کرده است.
وی که بعد از فوت آیت‌الله خمینی در چند دوره از انتخابات به دلیل مواضع انتقادی اصلاح طلبانه رد صلاحیت شده‌بود توانست در برخی موارد کاندیدای مورد حمایت خویش را در حوزه‌های انتخابیه استان قزوین وارد مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری کند و سرانجام خود نیز پس از تأیید صلاحیت در دوره‌های بعدی موفق به ورود به مجلس شورای اسلامی شد. وی که از جمله مبارزین در دوران پیش از انقلاب بوده‌است و در این راه متحمل زندان نیز شده‌است از جمله افراد نزدیک به هاشمی رفسنجانی بود که پس از انقلاب مسوولیت‌های اجرایی متعددی در قزوین چون فرمانده کمیته انقلاب اسلامی و رئیس جهاد کشاورزی در قزوین و بازرس کل نیروهای انتظامی (۶۹–۷۴) بوده‌است. او اگرچه در قزوین علاوه بر اقدامات متعدد عمرانی و فعالیت‌های سیاسیش مشهور است اما در سطح کشور از چهره‌های شاخص اصلاحات محسوب شده و عضو فراکسیون اقلیت مجلس که موضع گیری‌های وی در مجلس چهره یک سیاستمدار جسور با خطابه‌های تند و آتشین را به وی داده‌است. آنچه بیش از گذشته وی را بر سر زبان‌ها انداخت قسم جلاله ای بود که در مورد استعفایش در صورت عدم رای آوری هاشمی از مجلس خورد و نفض عهد کرد و تا مجلس نهم که نتوانست رای بیاورد در مجلسی که هاشمی رئیس دولتش نبود ماند. علیخانی پس از پایان کار مجلس هشتم با حکم آقای هاشمی رفسنجانی به عنوان مشاور پارلمانی رئیس تشخیص مصلحت نظام منصوب شد. علیخانی از نزدیکان به بیت آیت‌الله خمینی نیز محسوب می‌شود. وی پدر محمد علیخانی عضو فعلی شورای شهر تهران و نماینده قزوین در مجلس هفتم می باشد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

آتش‌سوزی بخشی از محدوده کنگره آمریکا را مسدود کرد

آتش‌سوزی بخشی از محدوده کنگره آمریکا را مسدود کرد

صفحه توئیتری شبکه خبری بی‌بی‌سی به نقل از پلیس اعلام کرد کنگره آمریکا به دلیل تهدید امنیتی ...
اختلاف 49 میلیونی حقوق این دو نفر

اختلاف 49 میلیونی حقوق این دو نفر

جلسات بررسی حداقل دستمزد کارگران در حالی این روزها برگزار می‌شود که رقم‌ها به نظر می‌آید ...