تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۶
کد مطلب : ۴۲۹۱۲۸
با نزدیک شدن به انتخابات فدراسیون فوتبال ایران؛

اداره فدراسیون فوتبال با اسامی ناامیدکننده؟

۰
اداره فدراسیون فوتبال با اسامی ناامیدکننده؟
کبنا ؛فدراسیون آتی فوتبال ایران برای پیشبرد امور خود نیاز به هزینه‌ای چند صد میلیاردی دارد.
به گزارش کبنا، باشگاه خبرنگاران جوان در ادامه نوشت: قرار است انتخابات فدراسیون فوتبال ایران روز ۱۰ اسفند برگزار شود تا شاید پس از حدود ۱۷ ماه بلاتکلیفی، انتخاب رئیس جدید پرحاشیه‌ترین فدراسیون ورزشی کشورمان، گرهی از کلاف سردرگم مشکلات آن باز کند.
یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های فدراسیون فوتبال، مشکلات مالی عظیم آن است که سبب شده این رشته به وضعیت ورشکستی مطلق برسد. امروز خبری منتشر شد مبنی بر این که با توجه به بدهی سئول نشین‌ها به شرکت شستا بابت قرض ۲ میلیون یورویی برای پرداخت مطالبات مارک ویلموتس بلژیکی، ساختمان این فدراسیون با حکم قوه قضائیه به مزایده گذاشته شده است و باید با فروش آن بدهی این شرکت تسویه شود.
در این شرایط، رئیس جدید فدراسیون فوتبال برای پیشبرد امور خود باید با خود یک منبع مالی بزرگ به ساختمان خیابان سوم سئول بیاورد تا ضمن تسویه مطالبات ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار یورویی سرمربی سابق تیم ملی، بدهی‌های مالیاتی و البته طلب شرکت شستا و سایر دیون بتوان امور این فدراسیون را پیش برد.
این روزها اخبار زیادی مبنی بر ممنوعیت حضور اعضای هیئت رئیسه فدراسیون به عنوان امضاء کنندگان قرارداد سنگین با ویلموتس در انتخابات آتی طبق نظر مراجع ذی صلاح منتشر شده است؛ اما از طرفی این موضوع هم مطرح است که بسیاری از همین اعضاء بار دیگر قصد ورود به گود انتخابات را داشته و می‌خواهند برای دوره آینده هم جزء مدیران آن باشند.
در سوی دیگر اسامی افراد مختلفی مانند شهاب الدین عزیزی خادم، مصطفی آجرلو، حبیب کاشانی، محمد حسین قریب، عباس صوفی، حیدر بهاروند، سعید آذری و... برای حضور در کارزار انتخابات ریاست فدراسیون شنیده می‌شود.
جدا از بدهی‌های گسترده فدراسیون فوتبال، ظاهرا با توجه به اعمال تحریم‌های بین المللی ناجوانمردانه علیه کشورمان برای پیشبرد فعالیت‌های حدود ۱۷ تیم ملی در رده‌های مختلف و امور عادی فدراسیون، باید دست کم در طول سال مبلغی بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه شود.
مبلغی که بعید به نظر می‌رسد هیچ یک از این افراد توانایی تامین آن را داشته باشند و البته برنامه آن‌ها هم برای فراهم شدن چنین مبالغی کاملا نامشخص است.
نام شما

آدرس ايميل شما

خانواده‌ای که اثر انگشت ندارند! + تصاویر

خانواده‌ای که اثر انگشت ندارند! + تصاویر

در منطقه راج شاهی بنگلادش اعضای یک خانواده دارای یک تفاوت ژنتیکی نادر هستند و آن نداشتن ...
همه چيز درباره واكسن كرونا

همه چيز درباره واكسن كرونا

  سخنگوي دولت : در حال حاضر واكسن ساخت ستاد اجرايي به تست انساني رسيده است. موسسه رازي ...
عطش برای دیده شدن / یا بمیریم یا مشهور شویم

عطش برای دیده شدن / یا بمیریم یا مشهور شویم

: فضای مجازی فضایی است که به‌عنوان قلمرو سایه فرض شده و به کناری گذاشته شده است. امروز ...