تاریخ انتشار
يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۱
کد مطلب : ۴۲۹۰۱۲
وزیر بهداشت؛

اثبات می‌کنیم واکسن داخلی بر واکسن‌های خارجی ارجح است/ کاهش چشمگیر مرگ‌ومیر بیماران کرونا

۰
اثبات می‌کنیم واکسن داخلی بر واکسن‌های خارجی ارجح است/ کاهش چشمگیر مرگ‌ومیر بیماران کرونا
کبنا ؛وزیر بهداشت گفت: در آینده اثبات می‌کنیم واکسن داخلی بر واکسن‌های خارجی ارجحیت دارد.
به گزارش کبنا به نقل از مشرق، سعید نمکی وزیر بهداشت هفته گذشته هفته پرالتهابی برای جهان بود اما خوشبختانه در هفته‌ای که گذشت به آمار مرگ زیر ۱۲۰ نفر در روز رسیده است و بعد از چند ماه اولین روزی است که به این آمار رسیدیم، یک نفر مرگ هم برای ما غم انگیز است.
نمکی گفت:  وضعیت کشور از لحاظ شیوع بیماری هر روز نسبت به کشورهای دیگر رو به بهبودی است، امروز خوشبختانه مرگ ما به روزهای اردیبهشت که نزدیک صفر بود درحال نزدیک شدن است. در روزهای یک آذر، ۲۲ آذر و اواخر آذر و ششم دی نقشه شیوع بیماری به روز شده است. در اوایل آذر وضعیت اغلب نقاط کشور قرمز بود اما امروز اغلب نقاط زرد شده است و تعداد شهر قرمزی نداریم ۱۰۸ شهر نارنجی و ۳۴۰ شهر در وضعیت زرد هستند.
وی خاطرنشان کرد: مشارکت همه دستگاه‌ها خصوصا سازمان بسیج و سایر وزارتخانه‌ها باعث شد تا وضعیت کشور رو به بهبودی رود. سازمان بسیج نقش پررنگی در همکاری‌ها داشته است. سازمان هلال احمر در بعد نظارتی بیشتر کمک کردند و سازمان بسیج در بعد حمایت و مراقبت کمک کردند، موضوع مراقبت بیشتر بر ذوش همکاران من در نظام بهداشت و درمان بوده است
وی گفت: هرگز ردپایی از ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشور ندیدیم، اما ممکن است ویروس‌ها به سرعت در همه کشورها منتشر شوند و تنها راهکار رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است و باید در این زمینه مراقبت و نظارت کنیم.
وزیر بهداشت افزود: همکاران ما نگرانی دارند به دلیل اینکه زخم دیده روزهای پس از آرامش اردیبهشت ماه هستیم، ما نگران ایاب و ذهاب درون شهری هستم و نگران برگزاری مراسم‌ها. 
وی در خصوص خرید واکسن خاطرنشان کرد: شرط ما خرید واکسن کارا است، کار عظیم و حماسه در داخل کشور در حال انجام است خوشبختانه مراحل تست انسانی درحال انجام است مردم به توانایی محققان باور داشته باشند. ما قدمتی حدود یک قرن در انستیتو پاستور داریم، عزیزانی که در حال تحقیقات هستند دلسرد نشوند و باید مقتدرتر کار را ادامه دهند و در آینده اثبات می‌کنیم واکسن داخلی بر واکسن‌های خارجی ارجحیت دارد.
نام شما

آدرس ايميل شما

همه چيز درباره واكسن كرونا

همه چيز درباره واكسن كرونا

  سخنگوي دولت : در حال حاضر واكسن ساخت ستاد اجرايي به تست انساني رسيده است. موسسه رازي ...
عطش برای دیده شدن / یا بمیریم یا مشهور شویم

عطش برای دیده شدن / یا بمیریم یا مشهور شویم

: فضای مجازی فضایی است که به‌عنوان قلمرو سایه فرض شده و به کناری گذاشته شده است. امروز ...
تصويرگراني سبد غذايي در پايان پاييز

تصويرگراني سبد غذايي در پايان پاييز

روز دوشنبه مركز آمار نرخ تورم در آذرماه را اعلام كرد كه بر اساس آن نرخ تورم ماهانه، نقطه ...