تاریخ انتشار
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲
کد مطلب : ۴۲۶۹۵۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اعلام کرد

مرگ 3 نفر دیگر بر اثر کرونا در کهگیلویه و بویراحمد / مرگ 201 نفر در کهگیلویه و بویراحمد

۰
آخرین آمار کرونا در کهگیلویه و بویراحمد تا امروز 6 آبان
کبنا ؛رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کووید 19 استان به 201 نفر خبر داد و گفت: طی 24 ساعت گذشته متاسفانه سه هم استانی بر اثر ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست داد.
به گزارش کبنا به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی، پرویز یزدان‌پناه افزود: هم‌اکنون 337 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد 136 بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢٢ بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.
وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 10 هزار و 597 نفر بهبود یافته گزارش شده است.
یزدان پناه داشت: امروز 376 نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که درصد موارد مثبت حدود ٥٥ درصد بود و  بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه، گچساران و دنا  است و بقیه موارد مثبت در شهرستان‌های لنده، باشت، بهمئی و چرام هستند.
وی بیان داشت: با این روند افزایشی در طی روزهای آینده تعداد تخت‌های موجود کرونایی و تخت‌های ویژه از بیماران کرونایی پر خواهد شد و در ٢ تا ٤ هفته بعد می تواند باعث مرگ و میرهای بیشتری شود.
https://www.kebnanews.ir/images/docs/files/000426/nf00426957-2.jpg
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: آموزش‌هایی که هنگام ترخیص به بیماران داده می‌شود باید رعایت شده و بیماران تا پایان دوران نقاهت در منزل بمانند. تمهیدانی اندیشیده شده است تا با کسانی که شرایط قرنطینه خانگی را رعایت نمی‌کنند، برخورد قضایی صورت گیرد.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با تاکید بر اینکه در شرایط بسیار حساس و جدی قرار داریم، گفت: شکست زنجیره انتقال کرونا تنها با همکاری و همراهی مسئولان و مردم محقق می شود.
یزدان پناه استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی، رعایت بهداشت فردی، عدم حضور در هر تجمعی، پرهیز از سفر کردن و نرفتن به مکان های پرخطر مانند بیمارستان‌ها و موسسات پزشکی به جز در موارد ضروری را در شرایط کنونی لازم برشمرد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

رویای ناتمام نامزد حزبی

رویای ناتمام نامزد حزبی

در انتخابات ۱۴۰۰ «کاندیدای اختصاصی» داریم؛ این جمله ای است که این روزها از سوی برخی احزاب ...
قصاص‌های بدون اقرار

قصاص‌های بدون اقرار

انکار می‌کردند، اما قصاص شدند. یکی نقاش بود، دیگری عاشق، آن یکی هم دلداده. هر سه اعتراف ...
موقعیت‫‌سنجی اصلاح‌‫طلبان در انتخابات پیش رو

موقعیت‫‌سنجی اصلاح‌‫طلبان در انتخابات پیش رو

نتخابات ریاست جمهوری مسئله جمعی است پس نیازمند اجماع جریانی است. اکنون جریان اصلاح طلب ...
فایل های مرتبط