تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۴
کد مطلب : ۴۲۶۶۵۲
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد

قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به 180 نفر رسید

۰
آخرین مرگ و میرهای کرونا در کهگیلویه و بویراحمد / بستری 314 بیمار در بیمارستان‌ها
کبنا ؛رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با پایان ماه‌های محرم و صفر به مردم توصیه می‌کنیم مراسمات خود را به تعویق بیندازند یا با حداقل جمعیت در فضای باز برگزار کنند.
به گزارش کبنا، پرویز یزدان‌پناه رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کووید19 استان به 180نفر خبر داد و گفت: طی 24 ساعت گذشته متاسفانه 4 هم استانی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.
 پرویز یزدان‌پناه افزود: سن افراد متوفی فوق ٣٣،٤٦،٤٩ و ٨٠ سال بوده است و دو نفر از متوفیان فوق فاقد بیماری زمینه‌ای بوده‌اند.
وی ادامه داد: هم اکنون 314 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 140 بیمار کرونایی قطعی بوده و 21 بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 9505 نفر بهبود یافته گزارش شده است.
وی اذعان داشت: از 170 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه و دنا و بقیه موارد در سایر شهرستان های استان بود. روند افزایشی موارد مثبت در شهرستان دنا در طی یکی دوهفته گذشته قابل توجه بوده است و لازم است مردم این شهرستان رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی را بنمایند که در غیر این صورت وضعیت این شهرستان قرمز می شود.

https://www.kebnanews.ir/images/docs/files/000426/nf00426652-2.jpg

دکتر یزدانپناه با بیان اینکه هم اکنون شرایطی را تجربه می کنیم که در ابتدای شهریورماه نسبت به وقوع آن هشدار داده بودیم، تصریح کرد: وضعیت فعلی شاید نتیجه عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در نیمه دوم مرداد و شهریور باشد. با توجه به پایان رسیدن ماه های محرم و صفر و شروع ماه ربیع الاول از مردم شریف استان خواهش داریم که یا مراسمات خود را به تعویق بیاندازند و یا با حداقل افراد خانواده و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در فضای باز برگزار کنند و به این موضوع توجه کنند که در شرایط کنونی مبتلا شدن خانوادگی شده است و سن مرگ و میر در اثر کرونا به میانسالی کاهش پیدا کرده است.
وی یادآور شد: در شرایط موجود لازم است که همه مردم از ماسک استفاده کنند، رعایت فاصله گذاری فیزیکی در مراودات ( حداقل ٢ متر) را داشته باشند، عدم مراجعه به مکان های پرخطر، عدم حضور در هر نوع تجمعی، پرهیز از سفر و عدم نشست های خانوادگی می‌تواند در پیشگیری از شیوع کرونا موثر باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ضمن تاکید بر پایبندی بیش از پیش مردم به رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، خاطرنشان کرد: با افزایش رفتار تهاجمی ویروس، شمار جان باختگان کرونایی در همه جای کشور و همچنین در استان ما مدام رو به افزایش است.
نام شما

آدرس ايميل شما

سنجابِ وزنه بردار! + تصاویر

سنجابِ وزنه بردار! + تصاویر

این تصاویر آن قدر طبیعی به نظر می رسند که بیننده با دیدن آن تصور می کند این سنجاب در ...
ادامه جنجال‌ها برای موضوع دختر روحانی

ادامه جنجال‌ها برای موضوع دختر روحانی

۱۲۰میلیارد تومان کمک به دانشگاه شهید بهشتی از ردیف کمک‌های تملکی صورت گرفته است.
نامه نوبخت برای اختصاص 120 میلیارد از اعتبار کرونا به دانشکده محل تدریس دختر حسن روحانی +  سند

نامه نوبخت برای اختصاص 120 میلیارد از اعتبار کرونا به دانشکده محل تدریس دختر حسن روحانی + سند

30 تیرماه نامه‌ای توسط نوبخت به امضا رسیده که در آن آمده، مبلغ 120 میلیارد تومان از محل ...
فایل های مرتبط