تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۵
کد مطلب : ۴۲۶۱۳۰
سینمای ایران و جهان

داستان ساختِ «پدرخوانده» در قالب یک فیلم روایت می‌شود

۰
داستان ساختِ «پدرخوانده» در قالب یک فیلم روایت می‌شود
کبنا ؛
به گزارش ایندی وایر، چگونگی تهیۀ فیلم به یادماندنی «پدرخوانده» ساختۀ فرانسیس فورد کاپولا قرار است در قالب یک فیلم به کارگردانی بری لوینسون ساخته شود. حالا اعلام شده در این فیلم اسکار ایزاک برای بازی در نقش کارگردانِ برندۀ اسکار یعنی فرانسیس فورد کاپولا انتخاب شده و جیک جیلنهال نیز در نقش رابرت اوانز مدیر وقت کمپانی پارامونت و تهیه‌کننده فیلم «پدرخوانده» ظاهر می‌شود.
عنوان این فیلم «فرانسیس و پدرخوانده» تعیین شده و بر مبنای فیلمنامه‌ای به قلم اندرو فاروت ساخته خواهد شد که در فهرست سیاه جای گرفته بود.
لوینسون و کاپولا با یک بیانیه از اشتیاق خود برای این پروژۀ جدید سخن گفتند. کاپولا گفته است: جدای از همه دیوانگی‌های تولید و با وجود همۀ چیزهای عجیب و غریب، این فیلمِ کلاسیک ساخته شد. وی افزوده است: هر فیلمی که بری لوینسون در مورد هر چیزی بسازد جالب و باارزش خواهد بود.
برای یادآوری باید گفته شود که تولید «پدرخوانده» کار ساده‌ای نبود و روند تولید، مثل هر فیلمِ داستانیِ بلندِ دیگری پیش نرفت. از جمله این‌که ماریو پوزو نویسندۀ رمان «پدرخوانده» کسی بود که فیلمنامۀ اصلیِ فیلم را نوشت و رویدادهای رمان را به شهر معاصرِ کانزاس سیتی منتقل کرد. بعد کاپولا استودیو را وادار کرد تا ابه او اجازه دهد تا یک کارِ گران و خاص انجام بدهد و نیویورک را به عنوان محل وقوع داستان انتخاب کرد.
این فیلمساز همچنین با پارامونت برای بازی ال پاچینو کشمکش داشت و این در حالی بود که استودیو برای انتخاب مارلون براندو در نقش اصلی نیز نگران بود.
این پروژه به نوعی شبیه فیلم جدیدِ دیوید فینچر برای نتفلیکس یعنی «مانک» است که چگونگی ساخته شدن «همشهری کین» به کارگردانی اورسون ولز را تصویر می‌کند. بن افلک نیز قرار است فیلمی در مورد چگونگی ساخته شدن «محلۀ چینی‌ها» بسازد.
فیلم «فرانسیس و پدرخوانده» در حالی ساخته می‌شود که اعلام شده سریالی در ۱۰ اپیزود باعنوان «پیشنهاد» در مورد «پدرخوانده» برای شبکه پارامونت+ در حال ساخت است.
نام شما

آدرس ايميل شما

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...