تاریخ انتشار
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۹
کد مطلب : ۴۲۶۰۴۵
هشدار علي مطهري در پي سرقت شبانه دفتر سروش محلاتي در قم:

آقاي وزير اطلاعات، پاسخگو باشيد

۰
آقاي وزير اطلاعات، پاسخگو باشيد
کبنا ؛علي مطهري نماينده مجلس دهم که در سال 92 خبر شنود از دفترش را رسانه‌اي کرد و با اين موضوع جنجالي بي‌سابقه آفريد و خواستار پيگيري اين موضوع شده بود، اکنون سرقت شبانه از دفتر سروش محلاتي را رسانه‌اي و آن را اتفاقي دردناک توصيف کرده است. مانند زماني که متوجه حضور دستگاه‌هاي شنود در دفترش شده است، چند ماه بعد مطهري اعلام کرد که دو مقام ارشد وزارت اطلاعات در اين رابطه برکنار شده‌اند اما بعدها نوشته شد که برکناري اين دو، که هويت و مقامشان فاش نشده، از قبل برنامه‌ريزي شده بود و ربطي به پرونده شنود نداشت.
مطهري بعدها اظهار کرد که پذيرفتند در دوران دولت قبل وسايل شنود را در دفتر وي گذاشته‌اند. به‌هر روي پيگيري‌هاي او در آن زمان باعث واکنش‌هايي در اين راستا شده بود، او اکنون در اقدامي که تداعي‌گر همان زمان است خواستار پاسخگويي وزير اطلاعات در پي سرقت شبانه از دفتر محمد سروش شده است. او در واکنش به سرقت از دفتر محمد سروش محلاتي در يادداشتي نوشت: حادثه‌اي که براي جناب‌ حجت‌الاسلام آقاي سروش محلاتي در قم رخ داد، يعني ورود شبانه افرادي به دفتر ايشان و سرقت لپ‌تاپ و هارد کامپيوترشان که حاوي مجموعه درس‌هاي فقه و اصول و سخنراني‌هاي ايشان بوده، حادثه کوچکي نيست و نبايد از کنار آن به‌سادگي گذشت.
اعتمادآنلاين نوشت؛ علي مطهري گفت: وزير اطلاعات بايد به‌سرعت پاسخ بدهد که اين افراد چه کساني بوده‌اند. حتي اگر افرادي از غير وزارت اطلاعات بوده‌اند، باز وزير اطلاعات بايد پاسخگو باشد؛ چون طبق قانون اساسي مسئوليت پاسخگويي به مسائل اطلاعاتي و امنيتي با وزير اطلاعات است.
سروش محلاتی: رهبری از تفكیك تكلیف و نتیجه احساس خطر كردند - ایرنا

وي افزود: بايد ببينيم مجلس انقلابي با نقض فصل سوم قانون اساسي درباره حقوق ملت، چه برخوردي مي‌کند و آيا نمايندگاني اين موضوع را با سوال و حتي استيضاح دنبال مي‌کنند يا اصلا اين را مساله نمي‌دانند و خداي ناکرده آن را براي حفظ نظام لازم مي‌شمارند! اينکه نوشته‌ها و ذخيره علمي يک محقق برجسته اسلامي را که محصول زحمات چندين ساله اوست به سرقت ببرند جفاي بزرگي به او و به حوزه علميه قم است. علما و فضلا نيز نبايد از کنار اين حادثه با سکوت بگذرند. آزادي تفکر و بيان و استقلال و حريت روحانيت بايد محور و اساس حوزه علميه قم باشد. به‌هرحال منتظر پاسخ وزير اطلاعات هستيم. اينکه علي مطهري موضوع محمد سروش محلاتي را تا چه اندازه بعد از اين يادداشت دنبال کند نيز نکته ديگري است. برخي درباره اين سرقت، شائبه انگيزه‌هاي سياسي را مطرح مي‌کنند و قطعا اين موضوع ماجراي اين سرقت شبانه را با سوالات بيشتري روبه‌رو خواهد کرد که وزير اطلاعات به‌راحتي از کنار آن نمي‌گذرد.
مرجع : آرمان ملي
نام شما

آدرس ايميل شما

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...