تاریخ انتشار
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۶
کد مطلب : ۴۲۴۳۹۵
ابوالفضل ابوترابی گفت؛

نمایندگان از آخوندی و زنگنه به‌دلیل عمل نکردن به وظایف خود شکایت می‌کنند

۱
۰
نمایندگان از آخوندی و زنگنه به‌دلیل عمل نکردن به وظایف خود شکایت می‌کنند
کبنا ؛
نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون گفت: تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شکایت‌نامه از آقایان زنگنه و آخوندی را امضاء و آماده کرده و تقدیم قوه قضائیه خواهیم کرد.
ابوالفضل ابوترابی درخصوص توئیت اخیر خود مبنی بر شکایت از بیژن زنگنه و عباس آخوندی، اظهار داشت: تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شکایت‌نامه را امضا و آماده کرده‌اند.
به گفته ابوترابی این شکایت هفته جاری تقدیم قوه قضائیه خواهد شد.
کیهان در این باره نوشت: نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون افزود: امروز ما با پدیده‌ای به نام ‌ترک فعل مواجه هستیم‌ که افراد طی آن اجازه نمی‌دهند کارهای بزرگ در مملکت انجام شود و این کارهای بزرگ در آینده مانند بهمنی بر سر مردم خراب می‌شوند و آنها را نسبت به نظام و کشور بدبین خواهند کرد.
وی ادامه داد: یکی از این اقدامات، توقف ۶ ساله ساخت مسکن و بی‌تدبیری وزیر وقت یعنی آقای آخوندی درخصوص عدم توسعه ساخت مسکن بود که امروز مستأجران را ناراضی و نسبت به نظام هم بدبین کرده است.
ابوترابی تصریح کرد: وزیر نفت نیز تمام اقدامات بزرگ نفتی ما که باعث می‌شد از وابستگی به نفت خام جدا شویم و به سمت فرآورده آن حرکت کنیم را متوقف کرده است.
نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون بیان داشت: این دو مورد از بزرگ‌ترین ‌ترک فعل‌های وزرای مذکور بود و همان‌طور که رئیس قوه قضائیه ‌ترک فعل را جرم دانستند، این اقدامات جرم محسوب می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: صراحت وزیر نفت این بود که در ایران ساخت پالایشگاه نفتی مقرون به صرفه نیست،‌ بنابراین لازم است که فروش نفت خام داشته باشیم.
ابوترابی افزود: در نتیجه امروز می‌بینیم که در تحریم‌ها چگونه نفت خام ما را نمی‌خرند و اگر سپاه و در دولت گذشته ۸۵ درصد از پالایشگاه ستاره خلیج ‌فارس را نساخته بودند، به‌دلیل اینکه واردات بنزین هم نداریم، امروز ما با بحران بنزین روبه‌رو بودیم.
نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون اضافه کرد: تمام همسایه‌های اطراف کشور نیز بر اثر عملکرد وزیر نفت و به‌دلیل مسائل گاز و نفت رابطه مناسبی با ما ندارند و در رابطه با کشورهای همسایه دچار مشکلات اساسی شده‌ایم؛ تمام این موارد باعث شد که ما به سمت استیضاح وزیر نفت و محاکمه هر دو حرکت کنیم.
وی تصریح کرد: آقای آخوندی که به بهانه کرونا چند ماهی است از کشور خارج شده‌اند و منابع مالی مشخصی هم ندارند، قوه قضائیه باید در این خصوص هم وارد شود و از او سؤال کند.
ابوترابی عنوان کرد: پرونده او تشکیل شده است و همه ما انتظار داریم که قوه قضائیه در برخورد با او و در پرونده پسر او که در بازداشت است، عادلانه و محکم رفتار کند.
نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون اظهار داشت: اظهارنظر آقای زنگنه درخصوص بورس نیز مانند دیگر عملکرد او به بازار سرمایه ۸۰ هزار واحد ضربه وارد کرد.
وی تصریح کرد: این اتفاقات رخ داده برای بازار سرمایه می‌توانست جرقه‌ای مانند گرانی بنزین در آبان‌ماه که طی آن با بی‌تدبیری وزیر نفت، کارت سوخت به مدت ۶ سال حذف شده بود و یکدفعه آن را برگرداندند و به این شکل کشور را دچار آشوب کردند.
ابوترابی گفت: همین صحبت‌ها و اقدام آقای زنگنه هم می‌توانست بورس را به همان روز بکشاند اما این مسئله سریعاً جمع شد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

مملی
Iran, Islamic Republic of
اگر نمایندگان این مجلس توانستند آقای آخوندی رو بخاطر مدیریت ضعیفش محاکمه کنند آنگاه اکثر مردم واقعا باور میکنند که این مجلس برای رضای خدا و مردم کار میکنند و شعار نیست!
همه مشکل این روزای حوزه مسکن بخاطر دید فئودالیسم آخوندی به مسکن بود!
ایشان مردم رو بیچاره کرد!
دعوای قالیباف و میرسلیم بالا گرفت

دعوای قالیباف و میرسلیم بالا گرفت

اگر خبر شکایت درست باشد یعنی تنها یک هفته بعد از تبریک، شکایت شده و این دو رفتار با هم ...
انتقاد تند علی مطهری به صداوسیما در واکنش به بی‌مهری به آیت‌الله هاشمی

انتقاد تند علی مطهری به صداوسیما در واکنش به بی‌مهری به آیت‌الله هاشمی

زمانی قرار بود سریالی درباره شهید مطهری بسازند که یکباره متوقف شد. علت را جویا شدیم گفتند ...
خشمگین از امپریالیسم‌ ترسان از انقلاب

خشمگین از امپریالیسم‌ ترسان از انقلاب

در داخل نیز باید جمعی از اصلاح‌طلبان متشکل از کارشناسان اجرائی، سیاست‌مداران حرفه‌ای ...