تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۹
کد مطلب : ۴۲۴۱۸۷
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست مبارزه با کرونا مطرح کرد

ضرورت راه اندازی پویش «نذر ماسک در محرم» توسط هیئت‌های مذهبی / تنها واکسن کرونا / راهکارهای کاهش شیب کرونا چیست؟ / 69 عروسی که با جان مردم بازی می‌کنند

۳
تنها واکسن کرونا / راهکارهای کاهش شیب کرونا چیست؟
کبنا ؛استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تشویق دستگاه‌های اجرایی که بیش‌ترین خدمات غیرحضوری را به مردم ارائه می‌دهند، خبر داد و گفت: دستگاه‌های اجرایی استان در توسعه دولت الکترونیک ارزیابی می‌شوند و این ایام کرونا بهترین فرصت ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان است.
به گزارش کبنا، حسین کلانتری امروز یکشنبه ( 19 مرداد ماه 99) در نشست ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونای استان ضمن گرامیداشت روز خبرنگار از پلمب باغ‌های میزبان تجمع با وجود شرایط کرونایی در استان خبر داد و گفت: اکیپ‌های نظارتی در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا روند نظارت بر این مراکز را همچنان ادامه می‌دهند. 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد، تاکید کرد: لیست قانون شکنان به مراجع قضایی تحویل داده می‌شود.
وی تصریح کرد: برگزاری هرگونه جشن عروسی ممنوع است و با افرادی که در باغ‌ها اقدام به برگزاری عروسی، دورهمی و در مجموع سبب ایجاد تجمع شوند، برخورد می‌شود.
کلانتری با اشاره به تعطیلات عید سعید غدیر خم، عنوان کرد: در این روزها شاهد ازدحام پلاک خودروهای استان‌های جنوبی کشور در استان بودیم که انتظار می‌رود  نظارت‌ها در مبادی ورودی شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد افزایش یابد.
https://www.kebnanews.ir/images/docs/files/000424/nf00424187-2.jpg
نماینده ارشد اجرایی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در ۷۲ ساعت گذشته ۶۹ جشن عروسی در استان برگزار شد، گفت: نسبت به این موضوع هشدار می‌دهم چرا که برگزاری این جشن‌ها در این شرایط کرونایی به قیمت جان عزیزانمان تمام می‌شود.
کلانتری افزود: باتوجه به برگزاری این جشن‌ها امید است شاهد افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان نباشیم.
وی تاکید کرد: هنگام برگزاری جشن عروسی برخورد با این افراد به صلاح نیست و پس از اتمام مراسم تعدادی از برگزار کنندگان به مراجع قضایی معرفی و با آنها برخورد شود تا عبرتی برای سایرین باشد.
کلانتری با اشاره به جمعیت شهری یاسوج، گفت: عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی ۷۰ نفر جان هزاران نفر دیگر را به خطر می‌اندازد و تمام تلاش‌های دستگاه‌های اجرایی و سایر مردمی که رعایت کردند را به هدر می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه در آستانه ماه محرم قرار داریم، اظهار داشت: برگزاری آئین‌های عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) درب هیچ هیئتی تعطیل نیست و تنها باید این آئین‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی یعنی استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و کاهش ساعات برگزاری مراسم انجام شود.

https://www.kebnanews.ir/images/docs/files/000424/nf00424187-3.jpg
کلانتری بر ضرورت راه اندازی پویش «نذر ماسک در محرم» توسط هیئت‌های مذهبی استان تاکید کرد و افزود: در هوشمندی و تعهد کاری مدیرکل سازمان تبلیغات استان شکی نیست و می‌طلبد این موضوع به خوبی در مناطق شهری و روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد تبیین شود.
وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی موفق در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جشنواره شهید رجایی دیده می‌شوند، گفت: انتظار می‌رود صدا  وسیما و اصحاب رسانه و قلم ضمن تشویق اصناف برتر در این حوزه خانواده‌های که به دلیل خطرناک و ناقل بودن این ویروس کشنده به اجبار و در تنهایی در  فراق عزیز از دست رفته خود به سوگ نشسته‌اند را نیز به مردم معرفی کنند.
وی تاکید کرد: زمانی می‌توانیم امیدوار باشیم که شیب کرونا کاهش یافته است که حداقل ۹۰ درصد مردم استان از ماسک استفاده کنند.
مقام عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نزدیک به ۶ ماه است که جامعه پزشکی و پرستاران با این بیماری مبارزه می‌کنند، تاکید کرد: اگر آمار مبتلایان افزایش یابد وضعیت این قشر نگران کننده تر خواهد شد و باید به فکر سلامت و استراحت آنها باشیم.
وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی استان در توسعه دولت الکترونیک ارزیابی می‌شوند، تصریح کرد: دستگاه‌هایی که بخش اعظمی از خدمات خود را به صورت غیر حضوری ارائه می‌دهند؛ تشویق می‌شوند.
کلانتری با تاکید بر اینکه تاکنون دارو و واکسنی برای درمان کرونا کشف نشده است، گفت: فعلاً تنها واکسن این بیماری استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، رعایت نظافت فردی، عدم حضور در اجتماعات و سفر نرفتن است.
وی با اشاره به اینکه تعداد ۵۸ نفر از مجموع ۶۱ نفر فوت شده کرونایی استان دارای بیماری زمینه‌ای بودند، عنوان کرد: در روند مقابله با بیماری کرونا، باید مراقب سلامت  سالمندان خانواده  و افراد دارای بیمار زمینه‌ای باشیم.
نام شما

آدرس ايميل شما

اعلام مشروطیت سرآغاز راه ناهموار قانونگرایی

اعلام مشروطیت سرآغاز راه ناهموار قانونگرایی

سالروز صدور فرمان مشروطیت، یادآور تلاش پیوسته ملتی باورمند، دادجو و آزادیخواه است که ...
فرار ‌ با پاسپورت تقلبی

فرار ‌ با پاسپورت تقلبی

حاشیه‌های چهاردهمین جلسه محاکمه مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و ١۴ متهم دیگر، ...
ماجرای انتقاد شدیدالحن از علی مطهری در مجلس چه بود

ماجرای انتقاد شدیدالحن از علی مطهری در مجلس چه بود

«بی‌خاصیت و همیشه طلبکار» این د‌‌‌و صفت تازه‌ترین هجمه عضو جبهه پاید‌‌‌اری به علی ‌مطهری ...