تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۸
کد مطلب : ۴۲۴۰۷۰
مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛

افتتاحیه طرح رایگان بهداشتی دامپزشکی از عید قربان تا عید غدیرخم + تصاوير

۰
افتتاحیه طرح رایگان بهداشتی دامپزشکی از عید قربان تا عید غدیرخم + تصاوير
کبنا ؛
دکتر عبداله بهمنش، مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه افتتاح طرح خدمات رایگان دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد در قالب طرح عید قربان تا عید غدیر خم در منطقه محروم موشمی زیلایی گفت : همه وظایف و مسئولیت هایی که دامپزشکی بر عهده دارد همه تضمین کننده سلامت و بهداشت مردم و جامعه بوده به عبارتی یک مسیر طولانی از تولید تا مصرف را عهده دار بوده که باید با دقت این مسیر مهم و حیاتی تا رسیدن به محصول بهداشتی رصد شده  که در مسیر  انجام این وظایف مخاطبین مختلفی داریم که در قبال همه آنها مسئولیت داشته که یکی از مهمترین مخاطبین و جوامع هدف در این مسیر تاثیر گذار دامدارانی هستند که شاکله اصلی موضوع را تشکیل می دهند .
به گزارش کبنا به نقل از روابط عمومی دامپزشکی، بهمنش گفت : دامداران مناطق دورافتاده ، کم برخوردار  و محروم تر به لحاظ اینکه کمتر به مراکز درمانی دسترسی دارند بیشتر نیاز به خدمات رسانی داشته اما شرایط ادارات دامپزشکی به لحاظ نیروی انسانی ، اعتبارات و وسایل نقلیه کمک دار به نوعی است که امکان خدمات رسانی مستمر به این عزیزان را ندارد.لذا اداره کل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد چند سالی است که برنامه ای تحت عنوان بازدید از مناطق محروم در هر شهرستان را در برنامه کاری خود قرار داده که معمولاً در مناسبت های مختلف همچون اعیاد ، روز ملی دامپزشکی ، هفته دولت ، دهه فجر و ... اجرا می شود.
مدیر کل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد گفت : امسال برای اولین بار در سطح کشور و ابتکار مجموعه دامپزشکی کهگیلویه و بویرحمد طرح خدمات رسانی رایگان بهداشتی دامپزشکی در قالب طرح عید قربان تا عید سعید غدیر خم در مناطق محروم و صعب العبور استان کلید خورد که به حمدالله افتتاحیه این طرح را در آخرین نقطه مرزی استان کهگیلویه و بویراحمد با استان چهارمحال و بختیاری در منطقه محروم و کم برخوردار دهستانهای مورغم علیشاه ، مورغم سفلی و علیا در شهرستان تازه تاسیس مارگون اجرا کردیم.
وی اظهار کرد:  در قالب این طرح قریب به 500 رای دام سبک تحت پوشش قرار گرفتند که  خدماتی از قبیل معاینه و درمان دامها ، اهداء بسته دارویی رایگان دام و طیور ، آموزش های چهره به چهره دامداران  در خصوص بیماری کرونا و همچنین بیماریهای مشترک بین انسان و دام و بهداشت جایگاه دام و فرآورده های خام دامی و ... ارائه گردید.
دهستانهای موشمی زیلایی یکی از قطب های دامپروری استان بوده که در فاصله 220 کیلومتری از شهر یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد قرار دارد.
         

        

         

         

          
  
نام شما

آدرس ايميل شما

اصلاح‌طلبان در سه راهی انتخاب

اصلاح‌طلبان در سه راهی انتخاب

حزب ندای ایرانیان هم یک طیف نواصلاح‌طلب محسوب می‌شود خواهان حضور در رقابت‌های انتخاباتی ...
جنجال فحاشي به عربستانی‌ها

جنجال فحاشي به عربستانی‌ها

ناراحتیم؛ از بازی ناجوانمردانه‌ای که پشت پرده صورت گرفته، عصبانی هم می‌شویم، ولی آیا ...
دیپ‌ فیک «ایران من» همایون شجریان و هنرنمایی جمعی از قهرمانان ایران زمین

دیپ‌ فیک «ایران من» همایون شجریان و هنرنمایی جمعی از قهرمانان ایران زمین

جعل عمیق تصاویر و فیلم‌های موجود را بر روی تصاویر یا فیلم‌های منبع قرار می‌دهد و از یک ...