تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۷
کد مطلب : ۴۲۳۹۰۹
در دهه امامت و ولایت؛

اجرای طرح رایگان دامپزشکی در مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد

۰
اجرای طرح رایگان دامپزشکی در مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛
عبداله بهمنش امروز در حاشیه جلسه هماهنگی اجرای طرح بهداشتی دامپزشکی به مناسبت اعیاد قربان و غدیر در مناطق محروم و صعب العبور کهگیلویه وبویراحمد گفت: با توجه به شرایط کرونایی و مشکلات مناطق دورافتاده  در دسترسی به مراکز درمانی دامپزشکی برای اولین بار در کشور و به ابتکار این استان طرح رایگان بهداشتی دامپزشکی در مناطق محروم و صعب العبور استان طی هفته امامت و ولایت اجرایی خواهد شد.
به گزارش کبنا؛ بهمنش اظهار کرد: در این طرح شهرستانهای 8 گانه استان به فراخور روزهای این هفته یک منطقه از مناطق روستایی و عشایری که به لحاظ امکانات و دسترسی به خدمات بهداشتی در محرومیت بسر برده احصاء و با حضور مسئولین شهرستانی خدمات معاینه ، درمان ، سمپاشی اماکن دامی ، اهداء بسته های دارویی و سموم رایگان به همراه آموزش های چهره به چهره ارائه خواهد شد.
مدیر کل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد هدف از اجرای طرح قربان تا غدیر را علاوه بر صیانت از سرمایه‌های دامی، کمک به اقتصاد دامپروری است که این امر از طریق کاهش هزینه‌های درمانی دامداران محقق خواهد شد.
بهمنش از حضور دکتر دامپزشک، کارشناس بهداشتی به همراه  تکنسین های دامپزشکی  در اجرای بهینه این طرح نو و ابتکاری خبر داد و گفت : فعالیت های دامپزشکی در ارتقای سلامت در حوزه فرآورده های خام دامی و مبارزه با بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان از نقش قابل اهمیتی برخوردار است.
کهگیلویه وبویراحمد علاوه بر ظرفیت بالایی از جمعیت طیور ، آبزیان و زنبور عسل دارای 2 میلیون و 600 هزار راس دام سبک و 55 هزار راس دام سنگین یکی از قطب های دامپروری در جنوب کشور به حساب می آید.

 
نام شما

آدرس ايميل شما

انتقاد تند ضرغامی از اصولگرایان: استاد پیاده کردن آدم‌ها از قطار هستند

انتقاد تند ضرغامی از اصولگرایان: استاد پیاده کردن آدم‌ها از قطار هستند

رییس پیشین صدا و سیما در توییتی به انتقاد از اصولگرایان پرداخت و نوشت: «برخی اصولگراها،...
جزئیات ‌ واگذاری ۵۶۰۰ هکتار جنگل‌ به یک شخص!

جزئیات ‌ واگذاری ۵۶۰۰ هکتار جنگل‌ به یک شخص!

به گفته مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور دادگاه تجدیدنظر که رای ...
پشت پرده تعرض به هواپیمای ایران چیست؟

پشت پرده تعرض به هواپیمای ایران چیست؟

بر مبنای همین ارزیابی، محافل مزبور معتقدند که ایران به تحرکات آمریکا و اسرائیل پاسخ نخواهد ...