تاریخ انتشار
چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۰
کد مطلب : ۴۲۳۷۷۱
در خصوص پشت پرده ها و حواشی انتخاب مدیرعامل نفت؛

چه کسی مدیرعامل نفت گچساران را انتخاب می‌کند؟ وزارت نفت یا دیگران!

۵
۸
بازی حسینی، جعفری، زاکانی و تاجگردون در شرکت نفت گچساران /  گزینه نهایی مدیرعامل شرکت نفت چه کسی است؟
کبنا ؛
هوشنگ صیدالی بعد از یک دوره پرحاشیه در شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد با حمایت های غلامرضا تاجگردون به شرکت نفت گچساران رفت. تاجگردون در معارفه صیدالی گفت: «خدا را شکر که صیدالی آمد.» مدیریت صیدالی در این سال ها در تیررس نقد رسانه ها بود تا جایی که از طرف برخی رسانه ها به عنوان ماشین امضای تاجگردون معرفی می شد.
روابط شرکت نفت صیدالی با تاجگردون ژرف و خاص بود به طوریکه معترضین اعتبار نامه تاجگردون به آن اقرار کردند و شرکت نفت گچساران را «حیات خلوت» خانواده و تیم تاجگردون دانستند.
اولویت اصلی شرکت نفت و گاز در نیمه دوم سال جاری
هوشنگ صیدالی مدیرعامل شرکت نفت گچساران مشمول اصل پیتر شده است؟

تاجگردون نفوذ زیادی در نفت داشت، زنگنه وزیر نفت از او حساب می برد. تاجگردون در انتخابات یازدهم مجلس به قشقایی ها این وعده را داده بود که مدیرعاملی شرکت نفت را به ترک ها بدهد. وعده ای که گویا با رد اعتبار نامه تاجگردون باد هوا شد.
البته کسی از پشت پرده ها اطلاع دقیقی ندارد،  دوستی تاجگردون و زنگنه شاید هنوز سرجای خودش باقی باشد. و تاجگردون بدش نمی آید که مدیرعامل آینده شرکت نفت هنوز هم از او حرف شنوی داشته باشد.
طبق بخشنامه وزارت نفت محدودیت 4 ساله در مدیریت، (سمت‌هایی است که خط گزارش‌دهی آنها طبق نمودار سازمانی مستقیم به مدیرعامل شرکت است.) هوشنگ صیدالی مدیرعامل شرکت نفت گچساران باید تغییر کند و جایش را آذر ماه به کس دیگری بدهد. برخلاف عقیده برخی، نمی توان گفت که «صیدالی» به آستانه اصل «پیتر» رسیده است.
آرزوی دیرینه پرسنل شرکت نفت گچساران این است که فرد متخصصی مسئولیت شرکت نفت را برعهده بگیرد و دست سیاسیون در شرکت نفت گچساران کوتاه شود. این آرزوی زمانی محقق می شود که وزارت خانه چارچوب و فرایند مشخصی را برای تعیین مدیریت ها تعریف کند و حرف شنوی از نمایندگان مجلس و سیاسیون را کنار بگذارد.
گزینه های زیادی برای مدیر عاملی شرکت نفت گچساران مطرح است، «علی جعفری دیزگانی» نیز که از بخش فنی به روابط عمومی نفت آمد چشم به تأیید اعتبار نامه تاجگردون داشت تا بعد از تأیید اعتبار نامه، تاجگردون به وعده اش عمل کند، اما این اتفاق رخ نداد و او شانس کمتری نسبت به دیگران دارد. «دیزگانی» در حال حاضر مسئولیت روابط عمومی شرکت نفت را برعهده دارد.
فضای مجازی از «احمد پورهادی» مدیر عملیات شرکت نفت، «سعید غلامی» مدیر منابع انسانی سابق نفت و گاز گچساران، «حمید ایزدی» مدیرعامل زاگرس جنوبی، «محسن دلاویز» مشاور وزیر نفت، یوسف باقری مدیرسابق خدمات نفت گچساران، روح الله قابضی از مدیران ارشد پژوهشگاه صنعت نفت،  ابوالحسن غلامی رئیس سابق روابط عمومی و باشگاه ورزشی و مشاور فعلی مدیرعامل نفت و گاز گچساران، «محمدحسین دانشفر»  رییس حراست شرکت ملی نفت ایران و مدیر برنامه ریزی نفت فلات قاره، «ابراهیم پیرامون» مدیرعامل نفت آقاجاری و... به عنوان جایگزین های احتمالی صیدالی نام می برند.
روح اله قابضی در دفاع از «تاجگردون» مطالب زیادی را به رشته تحریر در آورد. او بیش از آنکه برای مدیریت ساخته شده باشد، مقاله نویس خوبی هست و جزء مدیران فنی و متخصص نفتی به شمار نمی رود.
ابوالحسن غلامی ارتباط خوبی با بدنه اصولگرایان دارد، سید قدرت حسینی و سایر بزرگان اصولگرایی شناخت کافی روی او دارند و علیرضا زاکانی نماینده قم او را می شناسد و شنیده می شود که از طریق «زاکانی» برای مدیرعاملی او تلاش می شود.
«دلاویز» که همیشه سعی کرده ارتباطش با «زنگنه» به دلیل طرح مسائل حاشیه ای، خدشه دار نشود و تا حدودی هم موفق عمل کرده است. وی بارها برای بیرون آوردن زنگنه زیر بار فشار، جانفشانی کرده است.
انتخابات میان دوره گچساران و باشت  روی انتخاب مدیرعاملی شرکت نفت و گچساران یقیناً تأثیر دارد. تاجگردون اگر بخواهد در انتخابات میاندوره نقشی ایفا کند، سعی می کند ظرفیت شرکت نفت را به راحتی در اختیار حریفانش که سخت او را در چند ماه اخیر مورد نقد و بررسی کردند، قرار ندهد. او به احتمال زیاد نزد «زنگنه» و سایر دولتی ها برای نیروی مدنظر خودش رایزنی می کند، اگر هنوز حرفش خریدار داشته باشد که بعید به نظر می رسد.
سید قدرت حسینی بحرینی و سایر بزرگان اصولگرا نمی خواهند این فرصت را از دست بدهند و قطعاً آنها هم زمین و آسمان را به هم می دوزند تا نیروی مدنظرشان را به کرسی نفت بنشانند که چند سالی رنگ آن را ندیده اند. علیمراد جعفری نفوذ بیشتری نسبت به سید قدرت حسینی بحرینی در نفت دارد، او اگر بخواهد در انتخابات میان دوره گچساران حرفی برای گفتن داشته باشد، از همین الان سعی می کند که برای انتساب فرد مورد نظر خود برای مدیرعاملی شرکت نفت گچساران رایزنی و تلاش کند.
بر اساس برخی شواهد و قرائن، جعفری در لایه های پنهان جامعه فعالیتش را برای انتخابات میاندوره شروع کرده، اختلاف او با سید قدرت حسینی بر هیچ کس پوشیده نیست. البته نباید این نکته را فراموش کنیم که طیفی از جامعه گچساران و باشت از رد اعتبار نامه تاجگردون عصبانی هستند و یقیناً در انتخابات آینده گوش و چشمشان به لبهای تاجگردون دوخته است.
غلامرضا پاکدل نیز از مدیر عامل سابق نفت است که نفوذ زیادی در سطوح بالاتر نفت دارد، و قطعا وی نیز در این خصوص رایزنی هایی برای انتخاب یک گزینه دارد.
اما قطعا حق مردم گچساران در این انتصاب نباید پایمال شود، احمد محمدی و زنگنه با صداقت و به دور از شائبه های سیاسی و فشارهای نمایندگان دیگر انتصابی را رقم بزنند که شایستگی و استقلال نفت از سیاسیون را رقم بزند و نتیجه ان توسعه ی این شرکت باشد، نه اینکه بازهم شرکت نفت حیاط خلوت عده ای باشد، در غیر اینصورت باید باز هم شاهد زنجیر شدن این شرکت به پای سیاسیون باشیم.
نام شما

آدرس ايميل شما

داورپناه
Iran, Islamic Republic of
سلام. کلا هدف. از عزل تاجگردون گرفتن شرکت نفت. بود. والا ووو
Iran, Islamic Republic of
عجب چی مخواستیم چیشد.
همه ارکانه کشور سیاست باز ی شده.
به جاس شایسته سالاری شایسته حزبی وجناحی شده.
Iran, Islamic Republic of
نقش آقای موحد رو نباید نادیده گرفت..!!
نفت
United States
هر کدوم‌باشه از صیدالی قطعا بهتره .هنر مدیریتی صیدالی همین بود وبس
جنوب
Iran, Islamic Republic of
اول مقاله نوشتی از مدیران ارشد پژوهشگاه هست دکتر قابضی بعدش نوشتی فنی نیست به نظرت تناقض نیست اتفاقا مجموعه نفت یه مدیر خوب میخواهد چیزی که امروز نیاز شرکت نفت گچساران هست مدیریت خوب کنار مسائل فنی هست بنظرم وقت آن رسیده است که شایسته گان خدمت کنند
انتقاد تند ضرغامی از اصولگرایان: استاد پیاده کردن آدم‌ها از قطار هستند

انتقاد تند ضرغامی از اصولگرایان: استاد پیاده کردن آدم‌ها از قطار هستند

رییس پیشین صدا و سیما در توییتی به انتقاد از اصولگرایان پرداخت و نوشت: «برخی اصولگراها،...
جزئیات ‌ واگذاری ۵۶۰۰ هکتار جنگل‌ به یک شخص!

جزئیات ‌ واگذاری ۵۶۰۰ هکتار جنگل‌ به یک شخص!

به گفته مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور دادگاه تجدیدنظر که رای ...
پشت پرده تعرض به هواپیمای ایران چیست؟

پشت پرده تعرض به هواپیمای ایران چیست؟

بر مبنای همین ارزیابی، محافل مزبور معتقدند که ایران به تحرکات آمریکا و اسرائیل پاسخ نخواهد ...