تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۰
کد مطلب : ۴۲۳۲۹۱
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:

آمار مبتلایان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به 2497 نفر رسید / شهرستان گچساران دارای وضعیت قرمز است

۰
آمار مبتلایان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به 2497 نفر رسید / شهرستان گچساران دارای وضعیت قرمز است
کبنا ؛سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: تا روز گذشته، ۳۸ بیمار کرونایی در استان جان خود را از دست دادند که بیشترین قربانیان مربوط به شهرستان گچساران با ۱۵ مورد است.
به گزارش کبنا، پرویز یزدان‌پناه در شصت وپنجمین نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا، با بیان اینکه ۹ مورد از فوتی‌های کرونا مربوط به شهرستان بویراحمد است، اظهار کرد: در شهرستان کهگیلویه ۷، چرام ۲، باشت ۴ و بهمئی یک مورد فوتی کرونا به ثبت رسید.
 یزدان‌پناه با اشاره به اینکه پنج شهرستان باشت، بویراحمد، چرام، کهگیلویه و دنا در وضعیت نارنجی کرونا هستند، گفت: شهرستان گچساران دارای وضعیت قرمز است.
 وی افزود: همچنین بهمئی و لنده به عنوان شهرستان کم خطر شناخته می‌شوند.
 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج کل بیماران کرونایی استان را از ابتدای شیوع ۲۴۹۷ نفر دانست و بیان کرد: یک هزارو ۸۰۱ نفر از مبتلایان به شکل کامل بهبود یافتند.

نمره قبولی یزدان پناه و علوم پزشکی استان
 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

 وی افزود: ۱۱ نفر نیز در بخش مراقب‌های ویژه بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری هستند.
 یزدانپناه خاطرنشان کرد: تا صبح امروز ۱۷۱ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونا بستری بوده که ابتلاء با کرونای ۸۱ نفر قطعی است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هم در این نشست با بیان این که ۲۵۹ واحد اداری و صنفی تعطیل داشتیم، اضافه کرد: ۱۵۰ مورد مثبت در افراد شاغل داشتیم اما فوتی وجود نداشت.
 محمد مهدی بانشی گفت: متاسفانه در سه هفته اخیر روند ابتلا به کرونا افزایش داشته که لازم است فاصله‌گذاری هوشمند و دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شود.
 وی عنوان کرد: به مردم توصیه می‌کنیم استفاده از ماسک را فراموش نکنند و اینکه از حضور در مراسمات و تجمعات خودداری کنند و در صورت ضرورت خروج از خانه حتماً دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
 این مسوول عنوان کرد: از کسبه و صنوف خواهش می‌کنیم موارد و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا کسب و کار آنها تعطیل نشود.
 بانشی افزود: پیشخوان‌های دولت ۷۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، ۴ واحد باغ و تالار پلمپ شد، درصد رعایت در مساجد ۶۸ درصد است، نانوایی‌ها ۸۶ درصد، رستوران‌ها ۸۰ درصد ومطب ها نیز ۷۲ درصد رعایت می‌کنند.
 وی ادامه داد: از ۸۸۹ آرامستانی که بازدید داشتیم ۷۶ درصد رعایت داشتند، پاساژها ۷۰ درصد و بانک‌ها نیز ۸۸ درصد رعایت موارد بهداشتی را دارند. امیدوار هستیم هفته‌های پیش رو از نظر ابتلا وضعیت بهتری داشته باشیم.

 
نام شما

آدرس ايميل شما

دقایق مجلس میلیون ها تومان هزینه برای کشور به همراه دارد

دقایق مجلس میلیون ها تومان هزینه برای کشور به همراه دارد

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه تهدید کردن در شأن نماینده مجلس نیست، گفت: برگزاری دقیقه ...
حکم اعدام سه نفر از عوامل حوادث آبان ماه

حکم اعدام سه نفر از عوامل حوادث آبان ماه

اسماعیلی به آزادی ۲۵۷۴ نفر از محکومان مالی و مساعدت در قالب طرح احسان بنیاد مستضعفان ...
ختم لاکچری

ختم لاکچری

روز‌های گذشته بود که ویدیویی از یک قبرستان لاکچری در بخش لواسانات استان تهران منتشر شد،...