تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۲
کد مطلب : ۴۲۳۰۱۰
نوری در جمع خبرنگاران:

گزارش کمیسیون تحقیق درباره اعتبارنامه تاجگردون باید در صحن قرائت می‌شد

۴
۰
گزارش کمیسیون تحقیق درباره اعتبارنامه تاجگردون باید در صحن قرائت می‌شد
کبنا ؛
غلامرضا نوری قزلجه در حاشیه نشست علنی امروز چهارشنبه (18 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در توضیح بررسی گزارش کمیسیون تحقیق درباره اعتراض تعدادی از نمایندگان به اعتبارنامه منتخب مردم گچساران، گفت: در نشست امروز مجلس اتفاقی بر خلاف قانون آیین نامه داخلی افتاد، اعتبارنامه آقای تاجگردون در حالی به رای گذاشته شد که شعبه و کمیسیون تحقیق آن را تایید کرده بودند.
به گزارش کبنا به نقل از خانه ملت؛ نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اعتبارنامه منتخب مردم گچساران در شعبه تایید شده بود اما بر خلاف قانون، به کمیسیون تحقیق ارجاع شد. اعبتارنامه این منتخب مردم در کمیسیون تحقیق نیز تایید شد اما در نشست علنی به رای گذاشته شد.
وی افزود: به استناد مواد 28 تا 32 آیین نامه داخلی مجلس گزارش شعبه و کمیسیون تحقیق درباره اعتراض به اعتبارنامه منتخبی برای تصمیم مجلس در دستور کار قرار می‌گیرد. در صورت رد اعتبارنامه در شعبه یا کمیسیون تحقیق روالی که امروز طی شد، باید انجام می‌گرفت.
نوری با اشاره به قرائت گزارش شعب درباره اعتبار نامه 275 نماینده دیگر در صحن علنی، گفت: گزارش شعب درباره اعتراض به دو منتخب دیگر تنها در صحن علنی مجلس قرائت شد بنابراین گزارش کمیسیون تحقیق درباره اعتراض به اعتبارنامه منتخب مردم گچساران باید تنها قرائت می‌شد.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه نیازی به برگزاری نشست غیرعلنی در این خصوص نبود، افزود: معترضان و منتخب مردم گچساران هیچ چیز منافی عفت یا موضوع امنیتی را در اظهارات خود بیان نکردند، متاسفانه پیام برخورد با منتخبی که توانسته بود 75درصد آراء حوزه انتخابیه را کسب کند، درست نبود و این موجب کاهش مشارکت مردم در انتخابات خواهد شد.
نوری با تاکید بر اینکه نمایندگان برای اجرای قوانین به ویژه آیین نامه داخلی مجلس قسم خوردند، ادامه داد: امروز  بدعتی در قانونگذاری صورت گرفت. در شرایطی که مردم درگیر مسائل معیشتی و اقتصادی هستند، مجلس 40 روز درگیر اعتبارنامه تاجگردون بود و این سبب شده به موضوعات اصلی وارد نشویم.
نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نتیجه آراء نمایندگان محترم بود و آقای تاجگردون هم به رأی نمایندگان احترام گذاشت و پذیرفت اما نمایندگان به جز اعضای کمیسیون تحقیق که همه به تایید گزارش رای داده، بقیه به صورت جزئی در جریان موضوع قرار گرفتند و بر اساس شنیده ها رای دادند. رای گیری خلاف قانون بود.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: موضوعات عدیده‌ای برای منتخب مردم گچساران مطرح شده بود که وی قطعا در 30 دقیقه نمی‌توانست همه آنها را پاسخ داد، اما کمیسیون تحقیق هفته‌ها موضوع را بررسی و تایید همه مراجع امنیتی و ذی صلاح و شورای نگهبان و حتی تایید مردم را داشت.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
نکنه خودتو از قانون مجلس بالاتر میدونی که اقدام انقلابی نمایندگان ک بر اساس قانون بوده رو داری نقض میکنی؟؟
درود بر نمایندگان پاک انقلابی ک عزت و شرف شونو نفروختند..
باوی
United States
مردم گچساران و باشت رای گیری به هیچ وجه قانونی نیست از خودشون در آوردن اینا هر کی با خودشون باشه باشه پدرش تفنگ/
Iran, Islamic Republic of
مجلس قانون مدار
لرنشین
United States
درود برشرفت هدف فقط حذف اقای تاجگردون بود وگرنه تاییدیه ایشان هم در کمیسیون تحقیق هم در شورای نگهبان تایید شده بود اگر قراره اقای زاکانی و دوستانش برای چهل هزار رای دهنده تصمیم بگیرند ان هم در جلسه غیر علنی این یعنی چی اقای زاکانی چهل روز است بجای مهار گرانی به دنبال پرونده سازی بجای اقای تاجگردون هستن اقای زاکانی دلار شده ۲۱هزارتومان نتیجه چهل روز عملکرد شماست ایا جوابی دارید
آیا مصرف لیموی ترش و شیرین، داروی قطعی برای نابودی ویروس کروناست؟

آیا مصرف لیموی ترش و شیرین، داروی قطعی برای نابودی ویروس کروناست؟

متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری در بیمارستان دکتر علی شریعتی فسا گفت: برخی بر این باورند ...
اصلاح‌طلبان صحنه انتخابات را ترک نمی‌کنند

اصلاح‌طلبان صحنه انتخابات را ترک نمی‌کنند

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: در حال حاضر مباحث و رایزنی‌هایی وجود دارد ...
آقای روحانی! بس است

آقای روحانی! بس است

همه ی این ها را در حالی می گوییم که دلار در بازار غیررسمی وارد کانال 26 هزار تومان شده ...