تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۷
کد مطلب : ۴۲۲۹۴۵
کبنا گزارش می‌دهد

چهارشنبه سخت برای تاجگردون / شیوه بررسی اعتبار نامه تاجگردون مشخص شد / توضیحات کمیسیون در باره برخی ابهامات / ماجرای ساخت سینمای دوگنبدان

۳۰
۹
چهارشنبه سخت برای تاجگردون / شیوه بررسی اعتبار نامه تاجگردون مشخص شد +  توضیحات کمیسیون در باره برخی ابهامات
کبنا ؛سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: بررسی اعتبارنامه آقای غلامرضا تاجگردون منتخب مردم گچساران و باشت در جلسه علنی آتی (چهارشنبه) مورد رأی گیری قرار خواهد گرفت.
 محمدحسین فرهنگی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس، افزود: جلسه روز گذشته هیئت رئیسه، درباره روش بررسی اعتبارنامه آقای تاجگردون بحث شد و نمایندگان بر این توافق بودند که آئین نامه باید اصلاح شود و به علت امکان و اجازه قانونی به آغاز به فعالیت منتخبی که اعتبارنامه وی هنوز مورد تأیید واقع نشده است، عجله‌ای برای بررسی این اعتبارنامه نداشته و باید آئین نامه اصلاح شود.
تصاویری از حضور تاجگردون در مجلس / تجمع معترضین اعتبار نامه منتخب مردم گچساران و باشت /  گزارش تأیید اعتبارنامه در کمیسیون تحقیق رأی گیری ندارد چند روایت‌ از عملکرد کمیسیون تحقیق / فیلم رائفی‌پور و نماینده قم درباره تاجگردون
 فرهنگی تصریح کرد: اختلاف در این باره به این علت بود که به علت وجود عبارات «تصمیم گیری» در بحث اعتراضات اعتبارنامه‌های مورد اعتراض، هم برداشت به رأی گیری شده و هم برداشت به صرفاً اعلام در صحن علنی همچون سایر نمایندگان می‌شود.
نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: درباره نحوه رأی گیری اعتبارنامه، آئین نامه صرفاً در صورت رد اعتبارنامه در کمیسیون تحقیق، جزئیات را بیان کرده، اما در خصوص رد نشدن در کمیسیون تحقیق و باقی ماندن معترضان بر اعتراض خود، ساکت است که نمایندگان معتقدند این مورد باید اصلاح شود.
وی افزود: بر همین اساس قرار شد کارگروه حقوقی تشکیل شود با توجه به مواد ۲۹ تا ۳۴ آئین نامه، رویه قابل قبول را مطرح کند، از این رو اجماع تصمیم هیئت رئیسه بر این شد که غیر از روشی که به کارگروه واگذار شد، می‌توان دو رأی گیری در صحن علنی داشت که نخست نظر کمیسیون مبنی بر تأیید اعتبارنامه به رأی گذاشته شود که اگر رأی نیاورد، به معنای رد است و باید مجدداً اصل اعتبارنامه به رأی نمایندگان گذاشته شده و نتیجه نهایی بر اساس آن باشد.
 فرهنگی در ادامه با تأکید بر اینکه رأی گیری اعتبارنامه باید با ورقه و به صورت مخفی باشد، عنوان کرد:، اما در خصوص رأی گیری درباره نظر کمیسیون تحقیق پیرامون اعتبارنامه فرد منتخب می‌توان با دستگاه الکترونیکی این کار را انجام داد.

توضیحات کمیسیون تحقیق در باره اظهار نظر برخی از نمایندگان معترض
به گزارش کبنا، کمیسیون تحقیق مجلس شورای اسلامی در خصوص اظهارنظر برخی از نمایندگان معترض به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون مبنی بر اینکه کمیسیون تحقیق مدارک ارائه شده از سوی معترضان را بررسی ننموده است، بیانیه‌ای صادر کرد.
متن بیانیه به شرح زیر است: باسمه تعالی به دنبال مصاحبه و اظهارنظر برخی از نمایندگان معترض به اعتبارنامه آقای غلامرضا تاجگردون نماینده منتخب گچساران و باشت مبنی بر اینکه کمیسیون تحقیق مدارک ارائه شده از سوی معترضان را بررسی ننموده است موارد زیر را به اطلاع مردم عزیز و نمایندگان محترم مجلس می‌رساند. کمیسیون تحقیق در جلسه سه ساعته پس از استماع اظهارات معترضین و پاسخ نماینده مورد اعتراض و پس از تبادل نظر، نسبت به موارد اعتراضی، کمیته‌ای جهت بررسی و تحقیق تعیین کرد. کمیته تحقیق پس از دریافت گزارش مکتوب و مستندات نمایندگان معترض و پاسخ مکتوب نماینده منتخب مورد اعتراض وارد روند تحقیق و بررسی شد. کمیته همه مراحل تحقیق را با حکم عدالت و انصاف و با رعایت بی طرفی انجام داد و تلاش نمود در حد وسع خود به همه عناوین اصلی اعتراض رسیدگی نماید.


بیشتر بخوانید:

تصاویری از حضور تاجگردون در مجلس / تجمع معترضین اعتبار نامه منتخب مردم گچساران و باشت / گزارش تأیید اعتبارنامه در کمیسیون تحقیق رأی گیری ندارد چند روایت‌ از عملکرد کمیسیون تحقیق / فیلم رائفی‌پور و نماینده قم درباره تاجگردون


هرچند بر اساس آیین نامه مجلس شواری اسلامی (تبصره یک ماده ۲۸) حوزه تحقیق شعبه و کمیسیون تحقیق نسبت به مواردی که شورای نگهبان رسیدگی نکرده و یا بعد از اعلام صحن انتخابات حادث شده است، می‌باشد. کمیته تحقیق جهت ارائه گزارش و بررسی فرآیند قانون پرونده با ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جلسه تشکیل داد. همچنین طی دو جلسه جداگانه با نمایندگان دستگاه‌های امنیتی، صحت و سقم مدارک و مستندات را مورد سؤال و بررسی قرار داد. اعضای کمیته تحقیق در چند جلسه داخلی عناوین اعتراضی و مدارک ارائه شده و پاسخ نماینده منتخب را تطبیق و مورد بررسی قرار دادند. برای احراز مواردی که در شورای محترم نگهبان بررسی شده بود، استعلامات صورت گرفته از سوی هیأت رئیسه مجلس مبنای کار کمیسیون تحقیق قرار گرفت. شورای محترم نگهبان در نامه دوم بازگشت به نامه شماره ۴۴۰۰۸۵/۱۲/م مورخ ۱۸ /۳/ ۹۹ در خصوص آقای غلامرضا تاجگردون اعلام می‌نماید به غیر از دو مورد سایر موارد مستند ضمیمه نامه در پرونده مطرح بوده و هنگام رسیدگی به صلاحیت ایشان مورد بررسی قرار گرفته است.
جزئیات دیدار «قالیباف» با اعضای کمیسیون تحقیق درباره پرونده تاجگردون / جلسه کمیته تحقیق با شورای نگهبان و وزرات اطلاعات / بررسی پرونده «تاجگردون» باید هفته آینده نهایی شود / آیا تاجگردون از اسناد سرّی کمیسیون بودجه سوء استفاده کرده؟
کمیته علاوه بر دو مورد مذکور برای پاسخگویی به سؤالات اعضای کمیسیون تحقیق، سایر موارد را هم مورد بحث و بررسی قرار داد که گزارش شفاهی آن را در جلسه دوم کمیسیون تحقیق که بیش از سه ساعت و نیم طول کشید ارائه دادند. در ارتباط با دو موردی که در شورای نگهبان مطرح نشده بود، مورد اول به بحث مدرک دکتری و دومی معرفی فردی برای خرید و ساخت سینمای دوگنبدان باز می‌گشت. در مورد مدرک دکتری، بررسی‌های کمیته به اینجا رسید که مدرک ایشان که از کشور بلژیک گرفته، فاقد ارزشیابی است و خود ایشان نیز آن را قبول دارند ولی آقای تاجگردون با مدرک فوق لیسانس در انتخابات ثبت نام کرده و در تبلیغات انتخاباتی شخصاً از عنوان دکتری استفاده نکرده‌اند هرچند طرفدارانشان از آن استفاده کرده‌اند. در مورد سینمای دوگنبدان نیز بررسی‌ها حاکی از این است که ایشان سرمایه گذاری را برای خرید و ساخت سینمای قدیمی دوگنبندان معرفی کرده لکن رانتی در واگذاری نبوده و نسبت فامیلی هم با نامبرده ندارد. کمیته تحقیق، گزارش مکتوب خود را جهت استحضار رئیس محترم مجلس و اعضای کمیسیون تحقیق ارسال کرده است که در صورت صلاحدید هیأت رئیسه مجلس در اختیار نمایندگان مجلس قرار می‌دهند.
علی اصغر خانی
رئیس کمیسیون تحقیق
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
مگه این ملت رو...فرض کردن؛خوب ازاول رای گیری کنند؛نطرکمبسیون تحقیق به رای گذاسته بشه یعنی جی؟
اگه راست میگن؛اینهمه مشکل توجامعه وقوانین وجودداره ؛چراواسه اونا،کارگروه فشرده جهت تغییرقوانین؛گذاشته نمیشه
اونی که ازنبوداقای تاج گردون درمجلس ضررمیبینه؛خودِ مجلسه
بویراحمد گرمسیر
Iran, Islamic Republic of
خدایی ظلم آشکار در حق من و امثال من است که با عشق و علاقه به تاجگردون رای دادیم ولی حالا نمایندگان سایر استانها باید در مورد رای ما تصمیم بگیرند. یعنی قانون برای خودشان درست و خوب بوده ولی برای تاجگردون باید عوض بشه.
Iran, Islamic Republic of
آقای خانی کوتاه بیا .آقای تاجگردون هست
Iran, Islamic Republic of
ان شاالله روز ۴شنبه شاهد رد شدن اعتبارنامه تاجگردون و از همون جا ارسالش ب قوه قضاییه هستیم..
خیلی زور زد ک بمونه ولی آه مظلوم خاموش شدنی نیست..
خدایا خودت فقط!
یاسوج
Iran, Islamic Republic of
انشالله مفسدان اقتصادی برای همیشه از صحته سیاست مملکت محو خواهند شد.باید بعد از رد اعتبارنامه به حول و قوه الهی در دادگاه حاضر شود و پاسخگوی این ۸سال باشد.
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا اگر در این مجلس نباشه خیلی برای خودش بهتره
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
پس شرمنده شما شدیم ،همه دستتون تو یه کاسه هست .این اقا با فامیلش ،اونوقت شما همین رو بررسی کردید.
كاووس
Iran, Islamic Republic of
جناب خاني اينطور كه كميسيون تحقيق گزارش داده احتمالا معترضين به اعتبار نامه تاجگردون يك چيزي هم بدهكار شدند. بابا اگه قرار است كه تاييدش كنيد لازم نيست اينقدر فيلم بازي كنيد. دست امثال شماها برا مردم رو شده و . . .
Iran, Islamic Republic of
دقیقا
بابا حیدر
Iran, Islamic Republic of
در صورت رد اعتبارنامه تاجگردون دیگر رای نخواهم داد .
Iran, Islamic Republic of
نظر افشانی در مورد پرونده تاجگردون:
https://www.hamshahrionline.ir/news/528642/%d9%88%d8%a7%da%a9%d9%86%d8%b4-%d8%a7%d9%81%d8%b4%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%a8%d9%87-%d8%b4%d8%a7%db%8c%d8%b9%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%af%d9%86-%d8%a7%d8%b3%d9%86%d8%a7%d8%af-%d9%82%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a8%d8%a7%d9%81-%d8%a8%d9%87-%d8%aa%d8%a7%d8%ac%da%af%d8%b1%d8%af%d9%88%d9%86-%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84-%d8%a7%d8%b2 ref=hamshahrionline
لیکک
Iran, Islamic Republic of
تاجگردون بایدتایید شود
تاجگردون نمونه انسانی شایسته وخدمتگزاری صادق است
مخالفین تاجگردون خلاف قانون عمل کردند
Russian Federation
تاجگردون رد شد کلللللللللللللللللل
میرزا
United States
دوست گرامی بیانیه ای که تحت عنوان بیانیه کمیسیون تحقیق میفرمایی نظر شخصی آقای خانی بوده و کمیسیون تحقیق بیانیه صادر نکرده، لطفا در اطلاع رسانی ها دقت کنید
Romania
اگر رای گیری بشه واقعا خلاف قانون هست و این لکه ننگ بر پیشانی اصول گرایان خواهد ماند
کارشناس
Iran, Islamic Republic of
رأی گیری خلاف آیین نامه داخلی مجلس و در ادامه پروژه مهندسی حذف تاجگردون است.
خب مشخص است در مجلسی که 159 نماینده حزب وجود دارد، هیچ شانسی برای رأی آوردن نداد ایشان.
هیئت رئیسه مجلس برخلاف / زاکانی هستند

قانون در مرکز ثقل قانونگذاری زیرپا گذاشته می شود چه انتظاری از دیگران میشه داشت؟
شیدایی
Iran, Islamic Republic of
با سلام احسنت بر وجدانی که با مدرک حرف می زند احسنت بر شما آقای اصغر خانی که حق مطلب را ادا کردید ، آبروی مومن آن شخصی که این همه خدمت صادقانه کرده و با بی پروایی از حقوق مردم دفاع کرده چرا به عقیده برخی ها خطاست دست مریزاد برادر
بهروز غداری
Iran, Islamic Republic of
مگه اشکال داره اگه شهرهای لرنشین پیشرفت کنند مگه لر اصیلترین قوم ایران نیست مگه ثروت ایران توشهرهای لرنشین نیست مگه نه همین بچه های استانهای لرنشین بودند که صدامو شکست دادند زنده باد تاجگردون تنها نماینده فعال
Iran, Islamic Republic of
اقبال بخوسه رسانه که شاخ و دُم نداره... بشکنددستی قلمی بر ای ظلم می زند
راضیه
Iran, Islamic Republic of
زنده با تاج گردون .دوسش داریم
گچسارانی
Iran, Islamic Republic of
چرامی گین خودتون گفتید از بس شکایات زیاد بود ما نرسیدیم همه را بررسی کنیم
گچساران
Canada
تایید نشه کسی لایقتر ازخودش نیست که بهش رای بدیم / حیف کاغذ که واسه کسی دیگه خراب کرد
گچساران
Iran, Islamic Republic of
تایید نشه کسی لایقتر از خودش نیست که بهش رای بدیم حیف کاغذی که کسی دیگه خراب بشه
اصفهان
Iran, Islamic Republic of
همه در برابر قانون برابر هستند
اصفهان
Iran, Islamic Republic of
شرم باد بر مجلسی که نظر شخصی و سلیقه ها جای عدالت اسلامی گرفت است
شرم باد مجلسی که حق قانونی و شرعی مردم را زیر می گذارد
شرم باد مجلسی که به سلیقه ها لباس قانون میدهد
اصفهان
Iran, Islamic Republic of
آبرو قانون و قانون مداری را با بازی سیاسی بردید
Iran, Islamic Republic of
,نمایش آقای تاجگردون تمام حالا نوبت آقای روحانی است نمایش بده خدا را شکر زمان می گذرد با این سرگرمی های مفید.
Iran, Islamic Republic of
درصورت تاییداعتبارنامه تاحگردون دیگررای نخواهیم داد.باباحیدرخان آقای تاجگردون فسادکرده آه مظلومان ومستضعفان گچساران دنبالشه
م
Iran, Islamic Republic of
تاجگردون بایدزندان بره
فدایی رهبر
Iran, Islamic Republic of
ضمن تبریک به مجلس انقلابی جهت ردصلاحیت تاجگردون استدعادارم ازروحانی بخواهیدکه پستی فردیادشده ندهد.باتشکر
آیا مصرف لیموی ترش و شیرین، داروی قطعی برای نابودی ویروس کروناست؟

آیا مصرف لیموی ترش و شیرین، داروی قطعی برای نابودی ویروس کروناست؟

متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری در بیمارستان دکتر علی شریعتی فسا گفت: برخی بر این باورند ...
اصلاح‌طلبان صحنه انتخابات را ترک نمی‌کنند

اصلاح‌طلبان صحنه انتخابات را ترک نمی‌کنند

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: در حال حاضر مباحث و رایزنی‌هایی وجود دارد ...
آقای روحانی! بس است

آقای روحانی! بس است

همه ی این ها را در حالی می گوییم که دلار در بازار غیررسمی وارد کانال 26 هزار تومان شده ...