تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۲
کد مطلب : ۴۱۴۰۹۲
جزئیات طرح پیش فروش خودرو‌های سایپا؛

سیر تا پیاز طرح پیش فروش خودرو‌های سایپا؛ از ساینا تا تیبا

۶
۰
سیر تا پیاز طرح پیش فروش خودرو‌های سایپا؛ از ساینا تا تیبا
کبنا ؛ طرح پیش‌فروش سایپا آغاز شده. در این طرح قیمت نهایی در زمان تحویل خودرو و مطابق قیمت روز تعیین می‌شود. ممکن است تا فروردین و اردیبهشت ۹۹ قیمت خودرو افزایش پیدا کند و شما مجبور به پرداخت پول بیشتر برای تحویل گرفتن ماشینتان باشید
طرح‌های پیش فروش که مدت‎‌ها خبری از آن‌ها نبود، دوباره به بازار خودرو برگشته‌اند. طرح‌هایی که شما با ثبت نام در آن‌ها با پرداخت مبلغی به عنوان پیش پرداخت، چند ماه منتظر می‌مانید تا قیمت نهایی خودرو تعیین و به شما اعلام شود. در زمان تحویل خودرو باید ما به تفاوت سرمایه‌ای که اول قرارداد پرداخت کرده بودید و قیمت روز خودرو که توسط کارخانه اعلام می‌شود را پرداخت کنید تا بتوانید خودروتان را تحویل بگیرید. سایپا در جدیدترین طرح پیش فروش خود، ساینا و تیبا را با قیمت غیرقطعی عرضه کرده و موعد تحویل آن‌ها فروردین و اردیبهشت ۹۹ اعلام شده است.
شرایط طرح پیش‌فروش سایپا مهر ۹۸
طرح پیش‌فروش خودرو‌های سایپا از امروز دوشنبه ساعت ۱۰ صبح آغاز شده و تا لحظه نگارش این متن که حدود چهار ساعت از زمان شروع ثبت نام می‌گذرد، همچنان امکان ثبت نام وجود دارد و خبری از پر شدن ظرفیت در لحظه‌های اول شروع ثبت نام نیست. این در حالی است که سایپا در اطلاعیه خود ظرفیت ثبت نام را بسیار محدود اعلام کرده است.
یکی از موارد عجیب در طرح جدید پیش‌فروش سایپا، قطعی نبودن قیمت نهایی خودرو‌ها است. طوری که شما در ابتدای قرارداد مبلغی به عنوان پیش‌پرداخت در اختیار سایپا می‌گذارید، اما قیمت نهایی در زمان تحویل خودرو و مطابق قیمت روز تعیین می‌شود و معلوم نیست تا فروردین و اردیبهشت ۹۹ چه اتفاقاتی برای قیمت خودرو بیافتد. ممکن است تا فروردین و اردیبهشت ۹۹ قیمت خودرو افزایش پیدا کند و شما مجبور به پرداخت پول بیشتر برای تحویل گرفتن ماشینتان باشید.
همچنین رنگ خودرو در طرح پیش فروش سایپا صرفا پیشنهادی است. آنطور که در اطلاعیه سایپا آمده، رنگ خودرو بر اساس شرایط تولید در موعد تحویل مشخص خواهد شد. در این طرح سه رنگ سفید نقره‌ای و مشکی پیشنهاد شده، اما نهایتا معلوم نیست خودرویی که تحویل می‌گیرید چه رنگی داشته است.

سود مشارکتی که سایپا در طرح پیش فروش خود در نظر گرفته، پایین‌تر از نرخ سود بانکی برای حساب‌های بلندمدت است. سایپا تا زمانی که برایتان دعوتنامه ارسال کند، معادل ۱۵ درصد سالانه سود مشارکت در نظر گرفته است. سود انصراف در این طرح کمتر و معادل ۱۲ درصد است. به عبارتی اگر به هر دلیلی مثل بالا رفتن قیمت خودرو تا فروردین ۹۹ و عدم توانایی پرداخت مابه‌تفاوت، از خرید خودرو انصراف دهید، تنها ۱۲ درصد سود به سرمایه شما تعلق خواهد گرفت. در اطلاعیه جدید سایپا برای طرح پیش فروش، خبری از جریمه دیرکرد کارخانه در تحویل خودرو نیست، اما آنطور که در متن قرارداد آمده «نرخ سود جریمه تاخیر محاسبه شده بر روی برگه درخواست در پیش فروش قطعی، عادی و مشارکت در تولید برابر است با حداقل سود سپرده یکساله نظام بانکی بعلاوه ۱۲ درصد سالیانه.» با توجه به اینکه در حال حاضر حداقل سود سپرده یکساله بانکی ۱۸ درصد است، احتمالا سایپا برای تاخیر در تحویل خودرو سود حدود ۳۰ درصدی در نظر گرفته باشد، اما این موضوع در اطلاعیه پیش فروش سایپا اعلام نشده و رقم دقیق جریمه دیرکرد مشخص نیست.

ساینا دنده‌ای و تیبا صندوق‌دار دو خودرویی هستند که در طرح پیش‌فروش سایپا با موعد تحویل فروردین و اردیبهشت ۹۹ عرضه شده‌اند. در این طرح مثل همیشه محدودیت کد ملی برای ثبت نام در نظر گرفته شده و کسانی که از اول سال ۹۷ تا حالا در طرح‌های فروش سایپا ثبت‌نام کرده‌اند، امکان ثبت نام خودرو جدید ندارند. همچنین در این طرح امکان صلح یا خرید انصرافی وجود ندارد.
شرایط خرید ساینا در طرح پیش فروش سایپا مهر ۹۸
مبلغ در نظر گرفته شده به عنوان پیش پرداخت ساینا در طرح پیش فروش سایپا، ۲۷ میلیون تومان است و موعد تحویل آن هفته چهارم فروردین ۹۹ اعلام شده است. با این حساب تا شش ماه آینده سرمایه شما با سود ۱۵ درصدی، حدود دو میلیون تومان افزایش پیدا خواهد کرد و به ۲۹ میلیون تومان خواهد رسید. در این زمان سایپا با ارسال دعوتنامه قیمت نهایی خودرو را مطابق قیمت روز اعلام خواهد کرد و شما باید ما به تفاوت این قیمت را به سایپا پرداخت کنید. در غیر این صورت با انصراف از طرح سود انصراف ۱۲ درصدی به شما تعلق می‌گیرد و در نهایت می‌توانید سرمایه‌تان را با بود یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی از سایپا پس بگیرید.
 
قیمت مصوب ساینا در حال حاضر حدود ۵۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است. اگر در شش ماه آینده قیمت مصوب تغییری نکند، شما در فروردین ۹۹ باید رقمی حدود ۲۷ میلیون تومان دیگر به سایپا پرداخت کنید. البته امکان دارد قیمت روز ساینا در فروردین ۹۹ با افزایش روبرو شود درست مثل شش ماه گذشته که قیمت مصوب ساینا حدود ۵۳ میلیون تومان بود و حدود دو میلیون تومان تا حال گران شده است.
شرایط خرید تیبا در طرح پیش فروش سایپا مهر ۹۸
مبلغ پیش‌پرداخت در نظر گرفته شده برای تیبا صندوق‌دار در طرح پیش فروش سایپا ۲۲ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. موعد تحویل این خودرو در طرح پیش فروش سایپا هم فروردین ۹۹ و اردیبهشت ۹۹ تعیین شده و امکان ثبت نام در هر دو مورد وجود دارد. با سود مشارکت ۱۵ درصد، تا شش ماه آینده حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به سرمایه شما سود تعلق می‌گیرد و سرمایه‌تان به ۲۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می‌رسد. فروردین ۹۹ همزمان با موعد تحویل خودرو، سایپا قیمت نهایی را مطابق قیمت روز خودرو تعیین کرده و شما باید مابه‌تفاوت سپرده و قیمت روز تیبا را به سایپا پرداخت کنید. در حال حاضر قیمت مصوب تیبا صندوق‌دار رینگ فولادی ۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است و اگر تا شش ماه آینده این رقم ثابت بماند، در هنگام تحویل خودرو باید رقمی حدود ۲۰ میلیون تومان مابه‌تفاوت به سایپا پرداخت کنید. البته ممکن است قیمت مصوب خودرو تا فروردین ۹۹ افزایش پیدا کند. همانطور که در شش ماه گذشته قیمت مصوب تیبا با حدود دو میلیون تومان افزایش قیمت همراه بوده است.
نام شما

آدرس ايميل شما

شهروند
Iran, Islamic Republic of
خدا لعنت شون کنه شهر یورماه 97ثبت نام کردم وقرار بود خودرو را تحویل بدن در خردادماه ماه التفاوت را پرداخت کردم جمعا 43میلیون وقرار بود 60روزه تحویل شود حال 5ماه گذشته وهنوز خبری نیست نمی دونیم باید به کی مراجعه کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟///
همشهری
Iran, Islamic Republic of
حقتونه
همشهری
Iran, Islamic Republic of
حقتونه اگر ثبت نام نمیکردید میمردید شماها قیمتها را میبریت بالا
مکانیک خودرو
Iran, Islamic Republic of
تیبا و ساینا ماشینهای خیلی خوبی هستند
حمید
Iran, Islamic Republic of
فی الحال تیبا و ساینا تو بورسند یعنی بازار گیرند
نسرین
Iran, Islamic Republic of
تیبا 2 خیلی چا لاکه خیلی تند و تیزه
190 تا رو راحت میره من تیبا 2 رو دوس دارم و در اولین فرصت یکی خواهم خرید تیبا 2 قشنگه
تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...