تاریخ انتشار
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۸
کد مطلب : ۴۰۴۹۶۲
امام جمعه دهدشت:

از گرانفروشی جلوگیری شود مردم تحت فشارند

۰
از گرانفروشی جلوگیری شود مردم تحت فشارند
کبنا ؛امام جمعه دهدشت،گفت: متولیان امر اجازه ندهند هر کس هر طور دلش خواست اسب را جولان بدهد، از گرانفروشی جلوگیری شود مردم تحت فشارند.
به گزارش کبنا، حجت‌الاسلام سید نصیر حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه دهدشت، یکی از ادله عقلی معاد را حکمت دانست و اظهار داشت: انسان هم تمایل به جاودانگی و هم قابلیت جاودانگی دارد.
امام جمعه دهدشت، تصریح کرد: جسم متلاشی می‌شود و اصالت در انسان ندارد،اصالت انسان،روح انسان است که تمایل به جاودانگی دارد.
وی، با اشاره به سالروز  شهادت آیت الله دکتر مفتح در سال ۵۸ و نامگذاری این روز به روز وحدت حوزه و دانشگاه،گفت:هرگاه این دو قشر دست به دست هم دهند کشور و ملت با افتخار می‌توانند به راهشان ادامه دهند،اگر این دو گروه از هم جدا شوند -کما اینکه غرب در تلاش است این دو را از هم جدا کند-کشور به خطر خواهد افتاد.
وی،روز جهان عاری از خشونت را از دیگر مناسبت‌های پیش‌رو برشمرد و گفت:اگر به اسلام و اخلاق اسلامی عمل کنیم جهان عاری از خشونت خواهد بود ولی اگر به فرامین الهی پشت کنیم هرچه جلوتر رویم سخت‌تر و کشنده‌تر است و خون‌های بیشتری ریخته می‌شود.
حسینی،با بیان اینکه امروز سلاح‌های کشتار جمعی میلیون‌ها انسان را در چند ثانیه از بین می‌برد،ادامه داد:امروز در کنار رشد صنعت و علم، رشد اخلاقی و معنوی شکل نگرفته است،به همین خاطر آنجایی ک علم باید ناجی انسان باشد قاتل انسان شده است.
خطیب نماز جمعه دهدشت،افزود:راه این است که به اخلاق و معنویت برگردیم و راه انبیا و اولیا را ادامه دهیم.
وی،با اشاره به جنبش سرمایه‌داری در فرانسه و سرکوب این جنبش از سوی معترضان،تصریح کرد:باید توجه داشته باشیم چهار هفته این جریان در فرانسه مهد مدعی دموکراسی در حال اتفاق است،زندانی‌ها و کشته‌های این جریان روز به روز بیشتر می‌شود اما آیا رسانه‌های غرب از این حرف زدند یا می‌پوشانند؟
حسینی،گفت:اگر این جمعیت یک ساعت در ایران تجمع داشتند رسانه‌های غرب و جوامع بین‌الملل قطعا این جریان را به سازمان ملل می‌بردند.
وی، با دروغگو خواندن مدعیان دموکراسی،تصریح کرد:اگر صد نفر در ایران تجمعی داشته باشند تلاش می‌کنند تجمع را علیه نظام رسانه‌ای کنند،اما امروز سکوت مجامع بین‌الملل و رسانه‌های دروغین غرب مشهود است.
حسینی،در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه لایحه fatfکه باید در مسیر قانونی خود بررسی شود، دارند بر خلاف قانون به مجمع تشخیص مصلحت می‌برند شاید بخواهند قانون را دور بزنند،افزود:ما نگران تصویب کلیت این لایحه هستیم.
حسینی،افزود:برجامی که به تصویب رسید چه سودی داشت؟آمریکا و اروپا یک فرمول را با هم بازی می‌کنند،برخی دنبال بر جام ۲ و ۳ و..مسایل دیگر هستند باید حواسمان باشد ساده نباشیم،آمریکا و غرب جنایتکارند،اینها حیله و مکر و نیرنگ‌اند بویی از انسانیت و تعهد نبردند.
وی،با بیان اینکه نباید مشکلات اقتصادی را به پای نظام اسلامی نوشت،اظهار داشت:فریب جنگ روانی دشمن را نخوریم.این همه کار مثبت انجام می‌شود نمی‌بینند اما در مورد کمبودها سیاه‌نمایی دارند.اینها آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.
حسینی با بیان اینکه برخی نقدها دلسوزانه نیست،تصریح کرد:ما هیچ وقت مشکلات خانواده را بیرون نمی‌بریم،کشور ما حیات ما آبروی ما و محل زندگی ماست.اشکالات را بزرگ کردن عاقلانه و دلسوزانه نیست نقدی که منجر به یاس به نظام و شورش علیه نظام می‌شود عاقلانه نیست،مشکلات وجود دارد اما مواظب باشیم آب به آسیاب دشمن نریزیم.
وی،خواستار تشدید نظارت بر بازار شد و گفت: متولیان امر اجازه ندهند هر کس هر طور دلش خواست اسب را جولان بدهد، از گرانفروشی جلوگیری شود مردم تحت فشارند.
امام جمعه دهدشت،همچنین از تلاش راهداران که تلاش دارند و از جاده‌ها نگهداری می‌کنند قدردانی کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...
کدام یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در سومین مناظره عملکرد بهتری نسبت به سایرین داشت؟
سعید جلیلی
محسن رضایی
ابراهیم رییسی
علیرضا زاکانی
امیر‌حسین قاضی‌زاده هاشمی
محسن مهرعلیزاده
عبدالناصر همتی