تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۶
کد مطلب : ۴۱۴۶۴۲
گفت‌وگو با فعال سیاسی اصلاح طلب استان کهگیلویه و بویراحمد در غرفه کبنانیوز؛

بعضی مدیران ما به دنبال «کوتوله پروری» هستند / برخی فقط نردبان ترقی می خواهند که برایشان هزینه بر است / انشقاق بین اصلاح‌طلبان بویراحمد و دنا عمیق نیست، به توافق می‌رسند

۱۲
۰
بعضی مدیران ما به دنبال «کوتوله پروری» هستند / برخی فقط نردبان ترقی می خواهند که برایشان هزینه بر است / انشقاق بین اصلاح‌طلبان بویراحمد و دنا عمیق نیست، به توافق می‌رسند
کبنا ؛
رقیه پناهی فعال سیاسی اصلاح طلب استان کهگیلویه و بویراحمد دقایقی میهمان غرفه کبنا نیوز در دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها بود. گفت و گویی درباره وضعیت مطالبات زنان و انتخابات با وی صورت گرفت که در ادامه آمده است.
فضای مطالبه‌ای زنان در استان کهگیلویه و بویراحمد را چگونه می‌بینید؟
فضای استان کهگیلویه و بویراحمد بستر همواری برای ظهور این مطالبات نیست، هر چند که در اندیشه ما مطالبات زنان در اولویت است. انتظار داریم از زنان توانمند و زنانی که حرفی برای گفتن دارند، زنانی که هویت و شناسنامه اندیشه‌ای دارند استفاده شود، هر چند که قبول داریم بسترهای لازم هنوز فراهم نشده ولی این راهی هم که آغاز شده بد نبوده، هر چند ایده آل هم نبوده است. جریان اصلاح طلب گزینه‌هایی هم به آقای کلانتری معرفی کرده‌اند ولی خوب صلاح ندیده‌اند استفاده کنند.
در مورد این مصوبه دولت که مدیران کل و مدیران باید معاون زن داشته باشند جمعیت زنان مطالبه داشته و این موضوع را پیگیری کرده است؟
بخشی از مطالبات ما مطالبات اندیشه‌ای است، بخشی از مطالبات ما فرهنگی اجتماعی است. اینکه همیشه فریاد بزنیم و وا اسفاه بگوییم خیلی نگاه خوبی نیست، من همیشه عرض کرده‌ام نگاه امیدوارانه و توانمندنگرانه را بیشتر دوست دارم. البته ما مطالباتمان را در چند نوشتار و مصاحبه بیان کردیم، به شخصه عزت نفس و جایگاه فکری خودم و زنان نوعی دیگر آنقدر برایم قابل احترام هست که نخواهم برای بدست آوردن پست و جایگاهی که حتی تصور می‌کنیم حقمان است مطالبه گری نکنیم. آقایان مدیر باهوش هستند، حتماً دلیلی برای خود و برای این کارشان دارند. البته ما هم آدم‌های ساده لوحی نیستیم، ما هم تجزیه و تحلیل می‌کنیم، اگر خواستند تحلیل‌هایمان را ارائه می‌کنیم.
در رابطه با موضوع حضور زنان در دولت حتی رئیس جمهور هم تاکید کرده بود که از زنان در بدنه مدیریتی استفاده کند چرا آنطور که باید و شاید به زنان امکان رشد و فعالیت در دولت داده نشده است؟
تصورم این است که مدیران ما خیلی به دنبال تقویت و رشد آدم‌هایی که حرفی برای گفتن دارند نیستند، برخی مدیران به دنبال کوتوله پروری هستند. تا خود بُلد و بزرگ به نظر بیایند. اگر یک آدم توانمند را در کنار خود بگذارند، فردی که هم شایستگی از نظر تحصیلات دارد و هم وجهه اجتماعی خوبی در جامعه دارد مدیر بالادست ممکن است فکر کند به چشم نمی‌آید، نه تنها در استان ما، بلکه در جوامع سنتی کوتوله پروری باب است. البته لزوماً منظور بنده خانم‌ها نیستند، این مشکلی کلی و اجتماعی است. ولی ما هم در دولتی که برایش زحمت کشیدیم، نردبان ترقی خیلی‌ها شدیم، افراد در جایگاه بالاتری قرار گرفتند ولی حتی مشورت و نظری هم از ما نگرفتند می‌خواهم بگویم این برای آن فرد و جریان برای زمان‌های آتی هزینه بر خواهد بود.
نارضایتی‌هایی در جریان اصلاح طلبی وجود دارد تصور برخی اصلاح طلبان این است که جریان از آنها نظرخواهی نمی‌کند، از طرفی برخی معتقدند سید باقر موسوی فردی بیرون استان است و نباید برای جریان اصلاح طلب داخل استان تصمیم بگیرد و در کل انشقاق وجود دارد نظر شما چیست؟
بعید میدانم چنین موضوعی در جریان وجود داشته باشد، حتی تعریف اصلاح طلبی هم این هست که هر کسی دیدگاه خود را مطرح می‌کند، بر اساس خرد جمعی تصمیم نهایی گرفته می‌شود، اینطور نیست که دیکتاتوری باشد و یک کسی تصمیمی بگیرد و بقیه اجرا کنند. پس به نظر من این ایراد نیست و حتی حسن است. جریان اصلاح طلبی به تکثرگرایی اعتقاد دارد، به تشکل و تحزب اعتقاد دارد و اگر بنا باشد که از اختلاف نظرات و هویت‌های مختلف استقبال نشود که اصلاً هویت اصلاح طلبی زیر سؤال می‌رود. بعید می دانم انشقاق در این دوره آنقدر عمیق باشد که مشکلی پیش بیاید.
با توجه به عملکرد دولت تدبیر و امید آیا اصلاح طلبان شانس پیروزی دارند؟
به نظر من خیلی زود است برای اینکه در این باره نظر بدهیم.
به عنوان کسی که در تشکل‌ها حضور فعال دارد توصیه‌تان به اصلاح طلبان بویراحمد و دنا که در حال حاضر چند دستگی بر سر کاندیدا در بینشان وجود دارد چیست؟
ان شاءالله همه‌شان به توافق خواهند رسید و خبرش را خواهید شنید. ولی توصیه من به همه افرادی که در مسند قدرت جریان‌ها و تشکل‌ها هستند این است؛ سیاست‌هایی که برخی افراد نردبان ترقی بشوند و بعد به حاشیه رانده شوند در دراز مدت جواب نمی‌دهد و برایشان هزینه‌هایی دارد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
دیگه حناتون رنگ نداره مطمئن باشید عمرتون خیلی کوتاه است با دو دستگی کردن مردم را نابود کردید مدیریت توانمند محترم کبنا خواهش میکنم اینگونه مطالب را بها ندید
Iran, Islamic Republic of
مدل کوتوله پروری که گفتی انشاالله منظورتون مثل معاون د//نیست!!
حقی
Iran, Islamic Republic of
خانم دکتر پناهی نه خودت ونه شوهرت اهل بویراحمد نیستی من نمیدونم چرا امثال شما به خودش اجازه میده اظهار نظر کنید بویراحمد ودنا به شما ربطی نداره تشریف ببرید همون کهگیلویه که همیشه انشقاق توش بوده نظر بدید
بویراحمد
Iran, Islamic Republic of
این رقیه پناهی کیه ؟؟واز کی تاحالا فعال سیاسی شده حتما تو استان دیگه فعالیت داشته که کسی نمیشناسش
خاور
Iran, Islamic Republic of
کارنامه خوبی از نظر اقتصادی اجتماعی و....ندارید خدای گپ درمانی هستید خواهر محترمه
Iran, Islamic Republic of
خاک بر سر این اصلاحات که هر از راه میرسه فعال اصلاح طلب قلم داد میشود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بله اصلاح طلب حامی موحد هم هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
الف
Romania
رکود بیکاری فقر بدبختی حقوق نجومی اختلاس های انچنانی دلار جهانگیری پراید پجاه میلیونی برجام بی فرجام تحریم دولت پیرمردها دختر مظلوم وزیر شبنم .حسن فریدون مهدی جهانگیری نجفی 😅😅😅😅😅
بویر
Iran, Islamic Republic of
مدل کوتوله پروری........
دقیقن در اداره ای همسایه اموزش و پرورش استان مطابقت داره
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
احتیاط کن
Iran, Islamic Republic of
پس لطفا به این توصیه ها را بکنید که کوتوله پرور نباشند
بویراحمد ذلیل
Iran, Islamic Republic of
بخدا. تاکنون هزار تومان به یک فقیر که بهشون مراجعه کرده تخفیف ندادند یعنی ی قشری دم دلشون بسته است، من نمی دانم اینها چی هستند که بهشون باید بها داد آقای کمایی اگر باورتان نمیشه یک بار برای گرفتن یک عکس opg یا یکی عمل ساده لوزه ببینید چطوری برخورد می کنند، واقعا بیایم الکی الکی کسی را که درد و رنج مردم را نمی فهمد بها ندهید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
همین خانم یکی از کسانی است پشت تریبون چقدر وعده و وحید شیخ را داد
تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...