تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۳
کد مطلب : ۴۳۸۷۸۴
مرکز ملی لرزه‌نگاری مکزیک اعلام کرد

(تصاویر) زلزله ۷.۱ ریشتری در مکزیک

۰
کبنا ؛
مرکز ملی لرزه‌نگاری مکزیک اعلام کرد زلزله‌ای به بزرگی ۷.۱ در مقیاس ریشتر سه‌شنبه شب در جنوب شرقی این کشور رخ داد و طبق آخرین اطلاعات، یک نفر در اثر آن جان باخته است.
به گزارش کبنا به نقل از فرارو، این زلزله در مکزیکو سیتی نیز که صد‌ها کیلومتر از محل وقوع حادثه دورتر است احساس شد. این زمین لرزه ساعت ۱:۴۷ به وقت گرینویچ ثبت شد و مرکز آن ۱۱ کیلومتری جنوب شرقی آکاپولکو در ایالت گوئررو در جنوب شرقی مکزیک است. تاکنون سه پس‌لرزه ثبت شده است که قوی‌ترین آن پنج ریشتر بوده است.
هکتور آستودیلو، فرماندار ایالت گوئررو به تلویزیون میلنیو گفت: یک مرد به دلیل سقوط تیر برق در شهر کویوکا بنیتز جان خود را از دست داد.
آدلا رومان، شهردار آکاپولکو، گفت که این زلزله باعث نگرانی مردم شده است، زیرا احتمال وقوع پس‌لرزه‌ها وجود دارد. وی همچنین اضافه کرد که نشت‌های متعدد گاز در مناطق مسکونی گزارش شده است.
طبق گزارش خبرگزاری فرانسه در شهر آکاپولگو، برخی از چراغ‌های خیابان‌ها سقوط کرده‌اند و باعث خسارت به خودرو‌ها شده‌اند. نمای کلیسای شهر نیز دچار خسارت شده است.
این زلزله در برخی از نقاط مکزیکوسیتی، پایتخت مکزیک احساس شد و برخی از مردم ساختمان‌های خود را برای مدت کوتاهی تخلیه کردند، اما بیشتر آن‌ها در یک شب بارانی به سرعت به خانه‌ها خود بازگشتند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما

ابهام در لايحه رتبه‌بندي معلمان

ابهام در لايحه رتبه‌بندي معلمان

سخنگوي شوراي نگهبان افزود: «در ماده ۶ نيز از آنجا كه مشخص نبود، چنانچه پس از اعمال رتبه‌بندي،...
جاي خالي استاد

جاي خالي استاد

عصر روز جمعه در نخستين روز بهمن ماه و در شرايطي كه افكار عمومي ايرانيان تحت‌الشعاع حاشيه‌هاي ...
حراج جان

حراج جان

روزنامه شهروند در گزارشی آورد: ١٠ نفس، ١٠ زندگی تسلیم مرگ شدند. دوباره برف و کولاک قربانی ...