تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۶
کد مطلب : ۴۳۵۵۴۲
در نشست مشترک ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

هم قسم شدن اعضای ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد در برگزاری انتخاباتی سالم / در اجرای قانون با کسی تعارف نداریم / با برگزاری انتخابات سالم موجب ارتقا بخشی اعتماد مردم به نظام باشیم

۱
کبنا ؛استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر رعایت اصل بی طرفی، امانتداری و قانونمداری در برگزاری انتخابات ۲۸ خردادماه تاکید کرد.
 به گزارش کبنا، حسین کلانتری در نشست مشترک ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد و فرمانداران اظهار داشت: فصل الخطاب ما قانون است و در اجرای قانون با هیچ کس تعارف نداریم.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با اعضای ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد و فرمانداران هم قسم شد و بر رعایت اصل بی طرفی و رعایت مر قانون تاکید کرد.
حسین کلانتری در این نشست فرایند انتخابات را امانتی در دست مجریان و برگزار کنندگان دانست و بدون تعارف گفت: اگر کسی به هر دلیلی نمی‌تواند اصل بی طرفی را رعایت کند، با شجاعت اعلام کند و کنار برود و قول می‌دهم به دلیل شجاعتش وی را به صورت ویژه تشویق کنم.
 کلانتری خواستار رصد و ارزیابی دقیق تمام شعب اخذ رأی و نیازمندیهای شعب از سوی بخشداران و ارائه گزارش آن به فرمانداران شد.
وی افزود: برای بررسی آخرین وضعیت امکانات و شرایط برگزاری انتخابات تا قبل از روز چهارشنبه نشستی با دستگاه‌های خدمات رسان، شهرداری‌ها و آموزش و پرورش و سایر نهادهای مرتبط برگزار شود.
 وی با اشاره به اینکه ساعت شروع اخذ رأی ۷ صبح است، گفت: یک ساعت قبل از ۷ صبح همه دست اندرکاران و مجریان در شعب مستقر شوند و در موعد مقرر کار اخذ رأی را آغاز کنند.
 کلانتری بر نقش آموزش مسئولان فن آوری و اهمیت عملکرد آنها تاکید کرد.
 وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: بسته‌های بهداشتی از جمله شامل ژل و ماسک به اندازه کافی در اختیار تمامی شعب قرار می‌گیرد و نماینده‌های بهداشت نیز در این مکان‌ها مستقر هستند.
 استاندار رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعملها را از اولویت‌های مهم و اساسی خواند و خاطرنشان کرد: در تمامی شعب اخذ رأی با دقت و نظارت دقیق علاوه بر رعایت فاصله گذاری همه شیوه نامه‌ها رعایت شود.
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به اینکه در دور قبلی انتخابات ۹۲۰ شعبه پیش بینی شده بود، عنوان کرد: در این دور ۸۰ شعبه به شمار شعب اخذ رأی در استان کهگیلویه و بویراحمد افزوده شد.
 کلانتری در بخش دیگری از سخنانش، تاکید کرد: در راستای سیاست‌های نظام، برنامه‌های دولت تدبیر و امید و سیاستگذاری مسئولان وزیر کشور در استان کهگیلویه و بویراحمد توانستیم هماهنگ با ستاد انتخابات کشور امور را پیش ببریم.
 مقام ارشد اجرایی استان کهگبلویه و بویراحمد، گفت: مسئولیت ما برگزاری انتخابات بر مبنای قانون انتخابات جمهوری اسلامی ایران است.
 وی افزود: مردم، نظام، دولت، رئیس جمهور، وزیر کشور و ستاد انتخابات از ما تضمین سلامت و تأمین امنیت انتخابات را می‌خواهند.
 کلانتری تصریح کرد: تمام تلاش ما برای فراهم کردن بستر برای مشارکت حداکثری و پر شور مردم در انتخابات است.
 وی با بیان اینکه معمار کبیر انقلاب مبنا را برای ما تعریف کرده‌اند و آن این است که «میزان رأی ملت است"، عنوان کرد: به گفته مقام معظم رهبری «رأی مثل ناموس» پس ناموس داری کنید و با بی طرفی می‌توان دل مردم را شاد کرد.
 کلانتری تاکید کرد: باید اعتماد مردم به نظام را بیشتر کنیم و از رأی آنها دفاع کنیم.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت: اعضای ستاد انتخابات این استان جهت تلاش برای برگزاری یک انتخابات سالم، ایمن، با رعایت امانت داری، بی طرفانه و بدون هرگونه جانبداری هم قسم شدند.
 وی گفت: مراقب باشید در زمان قانونی و پس از مهلت قانونی تبلیغات تخلفی صورت نگیرد و دست در دست هم تلاش کنیم تا یک بار دیگر استان شاخص در مشارکت حداکثری باشیم.
 احد جمالی معاون سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست از سیاه نمایی برخی از افراد علیه دولت گلایه کرد و اظهار داشت: این رفتارها در پاسخ به خدمات دولت پسندیده نیست و بی انصافی است.
 رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد، گفت: باتوجه به اینکه بیش‌ترین محل استقرار شعب اخذ رأی را مدارس تشکیل می‌دهد می‌طلبد مسئولان آموزش و پرورش با جدیت زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات در این مکان‌ها را فراهم کنند.
 وی تاکید کرد: باتوجه به اینکه امکان دارد شرایط خاصی پیش بیاید یا به علت شیوع ویروس کرونا نیروهای رزرو در بخش‌های مختلف پیش بینی شود.
 آذر صفایی نیا معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز از آماده سازی امکانات لازم برای برگزاری انتخابات در استان خبر داد و گفت: انتظار می‌رود فرمانداران در حین برگزاری انتخابات مسئله کرونا را نیز مدیریت کنند.
 گفتنی است فرمانداران شهرستان‌های ۹ گانه استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست ضمن ارائه گزارش از آخرین وضعیت شهرستان‌های حوزه استحفاظی خود نکاتی را برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات مطرح کردند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
اگر شما بی طرف بودید اگر ایمان و اعتقاد به خدا و روز قیامت داشتید...
بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

به زودی دولت سیدابراهیم رییسی کلید پاستور را از حسن روحانی تحویل می‌گیرد و چندی بعد هم ...
سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

تکلیف نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان که برای انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 تشکیل شده بود، وضعیتی ...
نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

گزاره‌هایی که نشان می‌دهد در بازگشت به برجام سیاسی‌کاری صورت می‌گیرد و راستِ سیاسی عزمش ...