تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴
کد مطلب : ۴۳۵۱۴۳
در نشستی با داوطلبان ششمین شورای شهر دوگنبدان مطرح شد:

فرماندار گچساران: کاندیداهای شورای شهر دوگنبدان کارناوال راه نیاندازند تخلف است + گزارش تصویری نشست داوطلبان شورای شهر دوگنبدان

۱
کبنا ؛نشست اعضای شورای تامین شهرستان گچساران با داوطلبان ششمین دوره شورای شهر دوگنبدان برگزار شد.
به گزارش کبنا نیوز از گچساران، امروز دوشنبه (۱۷ خرداد ۱۴۰۰) در این نشست، فرماندار گچساران گفت: شورا حایگاه قانونی در ساختار نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد، شورا نقش مطالبه گری دارد و باید از حقوق مصرح مردم پاسداری کنید. 
علیرضا اتابک با بیان اینکه لازم است حداقل یکبار شورای شهر و روستایی قوانین انتخاباتی و قوانین مربوط به شورا  را مطالعه کنند، اظهار کرد: بخشی از خطاها و جرم هایی که در دهیاری ها و شورای شهر می بینیم به دلیل ناآگاهی اعصای شورا با شرح وظایف خود است. 
اتابک  اظهار کرد: کسی که تایید صلاحیت می شود در رصد دستگاه های نظارتی قرار دارد و تا روز آخر تبلیغات انتخابات امکان رد صلاحیت و حذف افراد وجود دارد. 
فرماندار گچساران در این نشست در خصوص جرم های انتخاباتی گفت: کارناوال راه انداختن تخلف است، در شرایط تبلیغات انتخاباتی محدودیت وجود دارد، ستاد زدن در تبلیغات انتخاباتی ممنوع است. تجمعات خارج از عرف، به دلیل بیماری کرونا، دردسرآفرین و تهدید علیه بهداشت عمومی است و در صورت تخلف تشکیل پرونده صورت خواهد گرفت. 
اتابک با بیان ابنکه برخی کاندیداها شعارهای اشتباه و بدون آگاهی می دهند، گفت: کاندیدای شورای شهر می گوید ماده ۱۰۰، ماده نود را حذف می کنیم! چیزی بگویید که بتوانید انجام بدهید، نه چیزی که فراواقعی و اشتباه باشد.
اتابک گفت: با وجود همه ایرادات، شما جسارت کردید و وارد عرصه شدید، به مشارکت مردم کمک نمی کنید. 
فرماندار گچساران گفت:  ۷۰ درصد بیماران کرونای این روزها بخاطر فعالیتهای کاندیداهای شورای شهر دوگنبدان است. 
حجت الاسلام ادیبان دادستان گچساران اظهار کرد: هیچ تبلیغی اثرگذارتر از دیدارهای چهره به چهره نیست، لذا تجمعات و چنین برنامه هایی تاثیری در جلب افراد ندارد. 
وی با بیان اینکه پرونده هایی در خصوص انتخابات و  قوم گرایی در سال گذشته تشکیل شده،  اظهار کرد: قوم گرایی را کنار بگذارید، قوم گرایی ها علاوه بر اخلال در نظم عمومی موجب گرفتار شدن و به زندان افتادن جوانان و افراد بی گناه می شود. 
حجت الاسلام ادیبان بیان کرد: هدف دعوت از مردم حضور در پای صندوق های رای باشد.

خبرنگار: سیده زهرا حسینی فر
نام شما

آدرس ايميل شما

بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

به زودی دولت سیدابراهیم رییسی کلید پاستور را از حسن روحانی تحویل می‌گیرد و چندی بعد هم ...
سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

تکلیف نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان که برای انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 تشکیل شده بود، وضعیتی ...
نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

گزاره‌هایی که نشان می‌دهد در بازگشت به برجام سیاسی‌کاری صورت می‌گیرد و راستِ سیاسی عزمش ...