تاریخ انتشار
دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۹
کد مطلب : ۴۳۰۰۶۵
معاون حقوق عامع دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد

بازگشت 3 هزار و 500 متر مربع اراضی به بیت‌المال در شهرستان بویراحمد

۰
کبنا ؛معاون حقوق عامه دادستان عمومی و انقلاب مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: با اجرای 3 فقره دادنامه‌ی قطعی و برگشت 3 هزار و500 متر مربع اراضی بازگشت داده شد.
به گزارش کبنا به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، امروز با پیگیری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و با حضور میدانی و نظارت معاون حقوق عامه دادستان کهگیلویه و بویراحمد، آزاد سازی این عرصه‌ها از دست سودجویان در شهرستان بویراحمد، اجراء شد.
عبدالحسین تمدن معاون حقوق عامه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد که در این قلع و قمع حضور داشت، اظهار کرد: امروز با همکاری نیروی انتظامی، در ادامه مرحله چهارم رفع تجاوز از اراضی ملی و در اجرای 3 فقره دادنامه قطعی صادره از محاکم حقوقی شهرستان بویراحمد، اجراء شد.
 تمدن افزود: مأموران اداره منابع طبیعی ضمن رفع تصرف از عرصه‌ای به مساحت قریب 3 هزار و 500 مترمربع و اعاده آن به بیت‌المال، درختان غرس شده را نیز قلع و قمع کردند.
 معاون حقوق عامه دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: «اداره منابع طبیعی به عنوان متولی حفاظت از جنگل‌ها و مراتع، می‌بایست با رصد مستمر و مداوم این منابع، از طریق اعزام اکیپ‌های گشت تخصصی، ایجاد پایگاه‌های ثابت، فعال نمودن بیش از پیش جنگلبانان مناطق، استفاده از ظرفیت همیاران طبیعت و دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها، از تخریب و تصرف غیرمجاز آنها پیشگیری کرده، و ضمن شناسایی و کشف هرگونه تخریب و تصرف غیر مجاز، در همان مراحل اولیه، در اجرای تبصره ۱ ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع، نسبت به رفع تجاوز اقدام و گزارش جرم صورت گرفته را جهت تعقیب متهمان به دادسرا ارسال کند.»
تمدن به افرادی که قصد دارند در عرصه‌های منابع طبعی و ملی تصرفاتی انجام دهند هشدار داد و افزود: سودجویان بدانند که هرگونه تجاوز آنها به عرصه‌های طبیعی، پاسخ قاطع دستگاه قضایی را در پی خواهد داشت و علاوه بر تعقیب کیفری و تحمل مجازات و جبران ضرر و زیان وارده به طبیعت، با قلع و قمع هرگونه اعیانی غیر مجاز ایجاد شده، موجبات ورود خسارت به خود را فراهم می‌کنند.
لازم به ذکر این آزاد سازی از عرصه‌های منابع طبیعی در منطقه بُن دره روستای چنار بخش کبگیان شهرستان بویراحمد، انجام گرفت.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
گردوهای چند ساله رو بریدید رسانه ای هم میکنین مگه نمی‌شد بعنوان طرح بهش داد مگه نمی‌شد بدون تخریب پسش گرفت
Iran, Islamic Republic of
دستتان درد نکند . واقعا سودجویان هز ار منطقه دارند منابع را نابود می کنند برخورد جدی وقاطعانه جلوی مخربان را خواهد گرفت..به افرادی که قصد دارند در عرصه‌های منابع طبعی و ملی تصرفاتی انجام دهند هشدار داد و افزود: سودجویان بدانند که هرگونه تجاوز آنها به عرصه‌های طبیعی، پاسخ قاطع دستگاه قضایی را در پی خواهد داشت و علاوه بر تعقیب کیفری و تحمل مجازات و جبران ضرر و زیان وارده به طبیعت، با قلع و قمع هرگونه اعیانی غیر مجاز ایجاد شده، موجبات ورود خسارت به خود را فراهم می‌کنند.
نفوذ سرمایه‌داری در برخی روحانیون و مداحان

نفوذ سرمایه‌داری در برخی روحانیون و مداحان

 یکی از دغدغه‌های موجود در قشر مذهبی جامعه، روایت‌های بعضا نادرست از مسائل دینی است. ...
زلزله سی‌سخت و پهنه گسله کازرون

زلزله سی‌سخت و پهنه گسله کازرون

زلزله در زمانی رخ داده است که دمای هوا در شهر سی‌سخت در شب به حدود هفت درجه زیر صفر و ...
انجماد معاملات در بورس نامتقارن

انجماد معاملات در بورس نامتقارن

بورس‌بازان برای هفتمین روز کاری با دامنه نوسان نامتقارن دست‌وپنجه نرم کردند. جدالی که ...