تاریخ انتشار
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۴
کد مطلب : ۴۲۴۱۱۲
در آئین تکریم رئیس دادگستری گچساران مطرح شد

دادگستری کهگیلویه و بویراحمد علمی مدیریت می‌شود / غریب‌پور معاون مجتمع قضایی تهران شد / از خبرنگاران جزء خوبی ندیدم

۲
کبنا ؛آیین تکریم رئیس دادگستری گچساران با حضور معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان، رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان، مسئولان قضایی استان، حوزه قضایی، فرماندهان نظامی و انتظامی و اعضای شورای اداری در دادگستری شهرستان گچساران برگزار گردید.
به گزارش کبنا، در این آیین دکتر حسنعلی فاتحی معاون قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد در سخنانی برپایی قسط و عدل را به استناد آیات و احکام را فلسفه ارسال پیامبران و کتابهای آسمانی بیان کرد.
 معاون قضایی دادگستری استان در ادامه اظهار داشت: در مدیریت به هرکسی مسئولیت داده می‌شود لازم است ابزار کار آن نیز در اختیارش قرار گیرد.
 وی یکی از ارکان اجرای عدالت را اجرای کار فرهنگی دانست و افزود: در صورتی که اجرای عدالت با موانعی روبرو شود، آن وقت است که نیاز برخورد قاضیان و قانون در جهت اجرای عدالت شروع می‌شود.
دکتر فاتحی در ادامه با اشاره به وظایف قوه قضائیه که بصورت مصرح در قانون اساسی آمده است اشاره کرد و افزود: در احیای حقوق عامه لازم است به آماری ازعملکرد دادگستری استان اشاره شود.
فاتحی گفت: در بخش احیای حقوق عامه قریب به 400 هکتار از اراضی ملی خلعید و رفع تصرف شده است. تثبیت 141 هزار و 651 هکتار از اراضی منابع طبیعی در اجرای طرح کاداستر، سند رسمی آن به نام دولت صادر شده است.
وی در ادامه اظهار داشت: آزادسازی 15 هکتار از اراضی بستر رودخانه مهریان رفع تصرف و اخیراً در بستر رودخانه بشار از روستای دهنوی را آغاز کرده‌ایم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع پیشگیری از وقوع جرم اشاره نمود و اظهار داشت: در این بخش قریب به 30 دستگاه اداری و غیره دخیل هستند و در این راستا دستگاه قضایی به عنوان مرجع هست، اما مشاهده می‌شود که برخی موضوع پیشگیری از وقوع جرم را فقط وظیفه دستگاه قضایی می‌دانند.
معاون قضایی دادگستری استان در ادامه انتصاب ریاست معزز قوه قضائیه توسط رهبر انقلاب را امری بسیار خوب توصیف کرد و افزود: ریاست معزز قوه قضائیه از جنس خود قوه قضائیه است و اقدمات خیلی خوبی را در بحث مبارزه با فساد و همه مفسدین شروع کرده است و بارزترین امید را در دل مردم ایجاد کرده است.

 وی افزود: دراین دوره کوتاه مدیریت تا کنون اثبات کرده‌اند در موضوع مبارزه با فساد و مفسد واقعاً جدی هستند.
 فاتحی گفت: در حوزه مبارزه با فساد، مفسدین و غارتگران بیت المال گام‌های بسیار خوبی برداشته شده است و مردم نیز به عینه مشاهده می‌نمایند.
 فاتحی عملکرد دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد را در دوره مدیریت جدید، عملکردی علمی بیان کرد و در خصوص اطاله دادرسی گفت: دل نگرانی بخشی از مردم بخاطر اطاله‌ی دادرسی است که وقت مردم در راه پله‌های دادگستری می‌گذرد.
وی افزود: 87 درصد از پرونده‌های معوق تعیین تکلیف شده‌اند و در شعب تجدیدنظر استان پرونده معوق نداریم.
 معاون قضایی رییس کل دادگستری استان با اشاره به اینکه با ابلاغ‌های دستی و سنتی مشکل داشتیم گفت: بخشی از اطاله دادرسی در قوه قضاییه و دادگستری‌ها، موضوع ابلاغ بود تا اینکه بحث ابلاغ الکترونیک در قوه قضائیه آغاز شد در دادگاه‌های تجدیدنظر استان 97 درصد ابلاغات الکترونیک است و در کشور از نظر رتبه اول تا سوم هستیم.
فاتحی در خصوص اقدامات اجرایی برگزیدن یازدهمین دوره انتخابات محلی شورای اسلامی بیان داشت: ساختار استان کهگیلویه و بویراحمد یک ساختار ایلی و عشایری است و می‌بینیم که برگزاری این انتخابات بنحوی برگزار شد و کمترین هزینه و تنش را داشتیم و در دادگستری استان ستاد پیشگیری رسیدگی به جرائم انتخاباتی استان تشکیل گردید و شعب ویژه‌ای تخصیص یافت..
وی گفت: برخلاف سالهای قبل حضور دادستان‌ها و معاونین پیشگیری در بحث امتیاز عملکرد خدمات الکترونیک قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد، استان اول می‌باشد. با توجه به زیرساخت‌های ضعیف مخابراتی دراستان کهگیلویه و بویراحمد در بخش خدمات الکترونیک قضایی در رتبه اول قرار داریم.
فاتحی در زمینه خروجی پرونده‌ها در دادسرای استان نیز اظهار داشت: در این زمینه نیز در رتبه اول تا سوم کشور قرار داریم. وی افزود همه این توفیقات حاصل تلاش و مجاهدت همکاران قضایی و اداری خاصه همکاران اداری است.
 در ابتدای این آیین امیرحمزه بازیار دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان در سخنانی صدور احکام قضایی قاطع را جهت احقاق حق در راستای تدابیر مقام معظم رهبری و ریاست معزز قوه قضائیه از ویژگی‌های آقایان غریب پور و لک معاون قضایی دادگستری شهرستان بیان کرد.
علی خان پایه فرماندار گچساران در این آیین پیشگیری از وقوع جرم را از اولویت‌های دستگاه‌ها دانست و گفت: لازم است همه ادارت، سازمان‌ها و نهادها در اجرای سیاست‌های پیشگیرانه از وقوع جرم، دادگستری را یاری نمایند.
 وی توجه دادگستری در صیانت از حقوق بیت المال را خوب توصیف کرد و افزود: رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان در این رابطه تلاشهای ارزنده‌ای داشتند، و از آنها در این جلسه تشکر و قدر دانی می‌نمایم.
در ادامه این آیین رضا غریب پور رئیس سابق دادگستری گچساران در سخنانی در خصوص روز خبرنگار گفت: در این مدت از خبرنگاران این شهرستان جز خوبی چیزی ندیدیم، به چشم می‌دیدم که خبرنگاران چه سختی‌هایی در خصوص انتقال اخبار متحمل می‌شوند.
در ادامه این آئین با اهداء لوح سپاس دکتر نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان، به دکتر رضا غریب پور از خدمات قبلی رئیس دادگستری شهرستان گچساران، تقدیر و تشکر به عمل آمد.
لازم به ذکر است در حکمی از سوی ریاست معزز قوه قضائیه، رئیس دادگستری شهرستان گچساران معاون مجتمع قضایی تهران شد.
نام شما

آدرس ايميل شما

یوسف
Iran, Islamic Republic of
شما‌ کارتون‌ بیسته‌ بابا‌ بیاید‌ خوزستان‌/من‌ پرونده‌ دارم‌ از‌ سال‌ ۹۵‌ تا‌ حالا‌ به‌ پولام‌ نرسیدم‌
Iran, Islamic Republic of
کرتعریفیه بقیه چطورن
شهروند
United States
آقا ما ی پرونده داریم الان ۸ ماه ازش میگذره ،به کی بگیم چرا جواب نمیدن
اختلاف 49 میلیونی حقوق این دو نفر

اختلاف 49 میلیونی حقوق این دو نفر

جلسات بررسی حداقل دستمزد کارگران در حالی این روزها برگزار می‌شود که رقم‌ها به نظر می‌آید ...
آیا آمریکا همچنان مدینه فاضله جهانی است؟

آیا آمریکا همچنان مدینه فاضله جهانی است؟

دوره حضور دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا در قدرت، با این کشور کاری کرده که دیگر ...
ترامپ: من رئیس‌جمهورم پای بایدن به کاخ سفید نخواهد رسید / ترس واشنگتن از هواداران مسلح ترامپ

ترامپ: من رئیس‌جمهورم پای بایدن به کاخ سفید نخواهد رسید / ترس واشنگتن از هواداران مسلح ترامپ

 در صورتي که جنگي در منطقه رخ دهد همه توجه‌ها به اين جنگ منعطف خواهد شد و بالطبع توجه ...