تاریخ انتشار
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۲
کد مطلب : ۴۲۳۶۹۵
با تلاشهای موسسه رویش کوثر:

منطقه سادات محمودی در تولید مرغ و تخم مرغ خودکفا شد

۰
کبنا ؛منطقه سادات محمودی در تولید مرغ و تخم مرغ خودکفا شد.
به گزارش کبنا به نقل از روابط عمومی موسسه رویش کوثر(وابسته به سازمان اقتصادی کوثر)، در پی توسعه طرح همیاری روستای این موسسه در استان کهگیلویه و بویراحمد منطقه سادات محمودی به خودکفایی در حوزه تولیدات حوزه طیور رسید.
براساس این گزارش در سال 1398 طرح پرورش مرغ و طیور با همکاری دفتر آستان قدس رضوی در استان در منطقه سادات محمودی آغاز شد و در ابتدای این طرح 70 خانوار به عنوان جامعه هدف شناسایی شده و به طرح پیوستند.
فعالین طرح با تحویل جوجه‌های یک روزه از موسسه رویش کوثر اقدام به پرورش جوجه‌ها کرده و از گوشت و تخم آنها جهت فعالیت اقتصادی بهره می‌بردند.
در ادامه و با افزایش تعداد خانوارهای متقاضی پرورش مرغ و جوجه، طرح گسترده‌تر شد به نحوی که اکنون 240 خانواده تحت پوشش طرح اشتغالزایی همیار روستا قرار گرفته‌اند.
تاکنون 22 هزار جوجه برای پرورش به خانواده‌های تحت پوشش تحویل شده و خانواده‌های مشغول به فعالیت به خودکفایی کامل در حوزه تخم مرغ و مرغ رسیده‌اند.
براساس این گزارش طرح همیاری روستا به صورت صد در صد نیاز منطقه سادات محمودی به مرغ و تخم مرغ را پوشش داده و این منطقه هم اکنون به خودکفایی مطلق در حوزه مرغ و تخم مرغ رسیده است.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

فتاح علیه همه

فتاح علیه همه

به نظرم اگر آقای فتاح جلو رفتند باز هم بروند جلوتر، ساختمان‌های دیگری هم هست، اطلاعاتش ...
اعلام مشروطیت سرآغاز راه ناهموار قانونگرایی

اعلام مشروطیت سرآغاز راه ناهموار قانونگرایی

سالروز صدور فرمان مشروطیت، یادآور تلاش پیوسته ملتی باورمند، دادجو و آزادیخواه است که ...
فرار ‌ با پاسپورت تقلبی

فرار ‌ با پاسپورت تقلبی

حاشیه‌های چهاردهمین جلسه محاکمه مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و ١۴ متهم دیگر، ...