تاریخ انتشار
يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۱
کد مطلب : ۴۲۲۶۱۰
در دیدار رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری مطرح شد

آیت‌الله ملک‌حسینی: مردم باید حس کنند که عدالت غیرت کش دارد

۰
کبنا ؛رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، دادستان مرکز استان و جمعی از اعضای شورای قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد با نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری دیدار کردند.
 به گزارش کبنا، در این نشست آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده مجلس نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با اظهار اینکه از حضور دوستان و اعضای شورای قضایی تشکر می‌کنم در خصوص تقوای الهی و رعایت حدود آن اظهار داشت: عدالت فردی یعنی، ادای حقوق خود و خدا، و عدالت اجتماعی یعنی ادای حقوق انسان‌ها می‌باشد.
  نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری به حضور آیت الله رئیسی در ریاست قوه قضائیه اشاره نمود و گفت: مردم از قوه قضائیه انتظار دارند یک اتفاق تازه رخ دهد.
وی به اعضای شورای قضایی استان با بیان اینکه آبروی قضاوت اسلامی در دستان شما قرار گرفته است، تأکید کرد: قانون باید به هنگام، بدون تبعیض و متناسب باشد، اگر مردم احساس کنند نظارت بر مدیران نظارت بر قدرتمندان وجود دارد، حساب کار دستشان می‌آید.
 نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری درپایان از برخورد دستگاه قضایی استان با یک پرونده فساد در روزهای اخیر تشکر کرد و گفت: نباید اجازه داد این مفاسد اتفاق بیفتد، مردم باید حس کنند که هنوز عدالت غیرت کِش دارد.
 در این دیدار رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تبریک دهه کرامت یاد و نام و خاطره شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی را گرامی داشتند.
 حسن نگین تاجی در این نشست به وضعیت آماری دادگستری استان و کیفیت در رسیدگی‌ها اشاره نمود و گفت: یکی از موجبات نگرانی مردم طولانی شدن جریان رسیدگی یا همان اطاله دادرسی بود اینکه در ۷ ماهه‌ی گذشته رویکردی بر مبنای نظارت و رفع اطاله دادرسی در پرنده‌های مُسن بود که خوشبختانه دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد توانست 80 درصد از پرونده‌های مُسن را در این زمینه مختومه نماید وی افزود پرونده‌های مانده از سال ۹۵ تنها ۱۶ پرونده است و یک پرونده در شعبه تجدیدنظر و یک پرونده در شعب تجدید نظر استان کهگیلویه و بویراحمد باقی مانده است.
 رئیس شورای قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد به موضوع اتقان آراء در دادگستری استان نیز اشاره نمود و افزود: موضوع اتقان آرا یک از مسائل مورد انتظار بود که برای آن مبنای آموزشی قرار داده و کارگروه‌های ویژه‌ای در این زمینه تشکیل و فعال گردیدند.
 رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، به عملکرد دادگستری استان در حوزه حقوق عامه در عرصه‌های ملی و منابع طبیعی اشاره و اظهار داشت: رفع تصرف از اراضی ملی در حوضه‌های آب، منابع طبیعی و محیط زیست از دیگر اقدامات دادگستری استان در جهت حفظ و اشاعه حقوق عامه است و این موضوع با حضور دادستان‌ها و همکاران قضایی انجام شده است.
 رئیس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه افزود: حمایت از خانواده‌های زندانیان نیز از دیگر اقدامات دادگستری استان و سایر اعضای شورای قضایی است.
وی از اختصاص بخشی از حقوق کارکنان دادگستری در مرکز استان به منظور حمایت از خانواده‌های زندانیان خبر داد.
نام شما

آدرس ايميل شما

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...