کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

در آرامستان سپاخنگ چرام؛

موسسه خیریه آموزشی و فرهنگی زنده یاد دکتر ابوالفضل نیکروز افتتاح شد

5 خرداد 1402 ساعت 23:25

افتتاحیه موسسه خیریه آموزشی و فرهنگی زنده یاد دکتر ابوالفضل نیکروز، عصر روز پنج‌شنبه(1402/03/04) بر سر خاک آن مرحوم برگزار شد.


 افتتاحیه موسسه خیریه آموزشی و فرهنگی زنده یاد دکتر ابوالفضل نیکروز، عصر روز پنج‌شنبه(4/ خرداد ماه /1402) بر سر خاک آن مرحوم برگزار شد.
به گزارش کبنا، یوسف نیکروز_پدر زنده‌یاد ابوالفضل نیکروز_ ضمن تشکر از شرکت کنندگان در این جلسه گفت: روز یکشنبه روز جهانی اهدای اعضا است و من این را نمی‌دانستم امروز متوجه شدم؛ علاوه بر این مقارنت با تولد حضرت معصومه(س) و امام رضا علیه السلام که این ائمه اطهار جلوه‌گاه کرامت و بخشش الهی بر روی هستند. این مقارنت‌ها را نشانه می بینم از طرف خداوند متعال که اگر چیزی را از ما می‌گیر جایگزینی در عوض آن به ما خواهد بخشید. 
 نیکروز در ادامه با اشاره به اهداف موسسه خیریه فرهنگی و آموزشی دکتر ابوالفضل نیکروز گفت: این موسسه با استعانت از خداوند متعال و ائمه اطهار در تلاش است از ظرفیت‌های متنوع آموزگاران، استادان، پزشکان، دانشجویان، سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی، نیروهای جهادی و بسیجی، اولیا و خانواده‌ها در راستای اهداف تعلیم و تربیت نظام مقدس جمهوری اسلامی در زمینه‌های آموزشی، فرهنگی، اعتقادی،هنری، ورزشی و... برای دانش‌آموزان نیازمند استان از امروز فعالیت خود را آغاز می‌کند.
وی در ادامه گفت: مهم‌ترین اهداف جزئی ما کمک به کشف و پرورش استعدادهای دانش‌آموزان نیازمند در زمینه‌های مختلف است.
وی افزود: زمانی که توفیق خدمت در بنیاد ملی نخبگان را داشتم در جلسه‌ای که در خدمت مقام معظم رهبری بودیم تأکید ایشان بر کشف استعدادهای در مناطق دور افتاده بود. ایشان فرمودند: بگردید در روستاها و استعدادها را کشف کنید دانش آموزان مستعد را پیدا کنید و به آنها کمک کنید. اکنون خدا را شاکریم که یکی از اهداف این موسسه شناسایی مستعد نیازمندی که در سراسر استان است وجود دارد را شناسایی و با تقویت روحیه خداباوری که نیاز مبرم جامعه اسلامی است گام بردارد.
وی در ادامه افزود: پایبندی به مبانی اندیشه‌های دینی دانش‌آموزان، کمک به تربیت و توانمندسازی دانش‌‌آموزان نیازمند برای پیشرفت تحصیلی، کمک به ایجاد انگیزه خرد با برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی، برگزاری کارگاه های مختلف مشاوره گروهی، کمک به درمان و مشکلات جسمی دانش‌آموزان نیازمند، برگزاری دوره آشنایی با سبک مهارت‌های زندگی با هدف نحکیم و تقویت نهاد خانواده، کمک به برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و ورزشی است. البته حداقل برنامه‌های ما توزیع بسته‌های آموزشی و نوشت‌افزار ضروری در میان دانش‌آموزان نیازمند است. 
 نیکروز با اشاره به اهمیت کار فرهنگی تصریح کرد: کار فرهنگی کار زمان بری است که باید با دقت و حساسیت انجام شود و مطمئنم پیشبرد این کار مهم جز با حمایت‌های خالصانه معنوی مسوولین و هم استانی‌های عزیز امکان‌پذیر نخواهد بود.
 حجت الاسلام سید نوراله افشار_امام جمعه شهرستان چرام_ در ادامه این برنامه گفت: ارزش انسان‌ها نه به این جسم خاکی که به همت و معنویت هدف غایی انسانیت آنهاست. لذا سعی کنیم همت‌ها را بزرگ کنیم. مانند خانواده نیکروز که هم شهید تقدیم انقلاب کردند هم اعضای جوانشان را اهدا کردند و هم موسسه خیریه افتتاح کردند.
حجت‌الاسلام افشار در ادامه گفت: مراد از حیات، حیات معنوی است؛ امیدواریم این موسسه‌ای که قرار است شکل بگیرد برای شهرستان استان و حتی کشور پر برکت باشد. در روایات آمده است؛ علم پادشاه است و کشورهایی که امروزه قدرتمندند فقط  فقط قدرت نظامی ندارند و این قدرت علمی باعث پیشرفت کشورها می‌شود. این عمل خیر کمک به دانش‌آموزان بی بضاعت خدمتی به جامعه بشری است کهمی‌تواند گام بسیار موثری برای پیشرفت علمی و خدمت به جامعه بشری باشد.

وی در ادامه افزود: امسال وقتی به رتبه‌های برتر کنکور دقت کردم متوجه شدم اکثر کسانی که رتبه برتر داشتند در شهرهای بسیار بزرگ یا مدارس خاص تحصیل کرده بودند این تبعیض آموزشی است و راه جلوگیری از این تبعیض تشکیل چنین موسسه‌هایی است که استعدادهای قوی را برای آینده این کشور و نظام پرورش دهند.

حجت الله دبیقی_ معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد_ در ادامه برنامه ضمن رساندن پیام تسلیت حسنعلی عزت‌خواه به دکتر نیکروز گفت: استان ما سرشار از استعدادها و توانایی‌هاست و بودجه آموزش و پرورش پاسخگوی این استعدادها نیست چنین حرکت‌ها و تلاش‌هایی باید باشد تا استعدادهای فرزندان ما رشد کند و کشور ما در مسیر پیشرفت قرار گیرد.
         
          
                   کد مطلب: 462779

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/report/462779/موسسه-خیریه-آموزشی-فرهنگی-زنده-یاد-دکتر-ابوالفضل-نیکروز-افتتاح

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1