تاریخ انتشار
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۳
کد مطلب : ۴۵۵۰۲۹
بهت و ناباوری در الثمامه؛

در ثمامه خبری از حماسه نبود؛ آرزویی که آرزو ماند

۴
۷
ایران صفر- آمریکا یک:  قدم آخر را برنداشتیم
کبنا ؛آمریکا حبا گلزنی پریشیچ برنده به رختکن رفت، اما ملی‌پوشان ایران امیدوار به جبران نتیجه در نیمه دوم هستند.
به گزارش کبنا، تیم ملی فوتبال ایران پس از اینکه جام جهانی 2022 را دور از انتظار و با شکست سنگین 6 بر 2 مقابل انگلیس آغاز کرد، در دیدار اخیرش فوق‌العاده ظاهر شد و توانست با نتیجه دو بر صفر ولز را شکست بدهد تا پایین‌تر از انگلیس 4 امتیازی و بالاتر از آمریکا 2 امتیازی، در جایگاه دوم جدول گروه B قرار بگیرد، اما شاگردان کارلوس کی‌روش اکنون که مقابل آمریکا قرار گرفته‌اند، می‌توانند با کسب پیروزی یا حتی تساوی(در صورت عدم برتری ولز برابر سه‌شیرها)، صعودشان به مرحله یک‌هشتم نهایی را قطعی کنند.
در آن سوی میدان شاگردان گرگ برهالتر پس از دو تساوی مقابل ولز و انگلیس، سعی در کسب پیروزی برابر ایران دارند تا این برد منجر به صعودشان از مرحله گروهی جام جهانی 2022 شود؛ هرچند آنها به خوبی می‌دانند کار سختی برابر تیم هماهنگ و سرحال ایران دارند.
              
همراه با گزارش لحظه به لحظه اتفاقات و حواشی بازی تیم‌های ملی ایران و آمریکا باشید:
 جام جهانی 2022 قطر - گروه B - دور سوم
 ورزشگاه: الثمامه(شهر دوحه) - 
سه‌شنبه: 1401/09/08 - ساعت 22:30
داور: آنتونیو متئو لاهوز(اسپانیا)/ کمک‌ها: پائو سبریان دیویس و روبرتو دیاز پرز دِل‌پالومار(اسپانیا)/ داور چهارم: کوین اورتگا(پرو)/ داور ویدئویی: مارتینز مونوئرا(اسپانیا)؛ کمک داور ویدئویی: د بورگوس بنگوئچه‌آ(اسپانیا)/ داور پشتیبانی ویدئویی: هرناندز هرناندز(اسپانیا)/ کمک داور آفساید: اورتگا کوین(برزیل)
حام جهانی 2022 قطر

🇮🇷تیم ملی ایران
علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، سید مجید حسینی، رامین رضاییان، میلاد محمدی، سعید عزت‌اللهی، احمد نوراللهی، علی قلی‌زاده، احسان حاج‌صفی، مهدی طارمی و سردار آزمون
سرمربی: کارلوس کی‌روش

🇺🇸 تیم ملی آمریکا
مت ترنر، کامرون کارتر ویکرز، تیم ریم، سرجینو دست، آنتونی رابینسون، تیلر آدامز، وستون مک‌کنی، یونس موسی، تیموتی وه‌آ، کریستین پولیشیچ و جاش سارجنت
 سرمربی: گرگ برهالتر

جام جهانی 2022 قطر

شرح گل
ایران صفر - آمریکا یک (دقیقه 39: کریستین پولیشیچ): سانتر تماشایی وستون مک‌کنی از میانه زمین به پشت مدافعان ایران را سرجینیو دست، مدافع راست پیشتاخته آمریکا با ضربه سر به مقابل دروازه خالی ایران پاس داد تا پولیشیچ با فرار از بین مجید حسینی و رامین رضاییان و ضربه بغل پای راست گلزنی کند.
            
⏱ لحظات حساس
دقیقه 6: حمله همه جانبه ایران از سمت راست محوطه جریمه آمریکا می‌توانست خطرساز شود که ارسال زمینی سردار آزمون دفع شد و در ادامه نیز ارسال رامین رضاییان عرض زمین را طی کرد و فقط یک اوت برای ایران به همراه داشت.
دقیقه 9: سانتر تند و تیز سرجینیو دست از سمت راست زمین را بیرانوند به شکل ناقص دفع کرد تا در جناح چپ توپ دوباره آمریکا یک حمله تدارک ببیند که این بار ارسال رابینسون را مدافعان ایران به پشت محوطه جریمه دفع کردند تا در نهایت شوت یونس موسی به بیرون برود.
دقیقه 11: سانتر یونس موسی و ضربه سر کریستین پولیشیچ در اختیار علیرضا بیرانوند قرار گرفت.
دقیقه 16: رابینسون بازهم با یک سانتر خطرناک قصد داشت موقعیت‌سازی کند که توپ با عبور از مقابل دروازه ایران به جناح راست رفت و به دِست رسید.
دقیقه 17: اولین خطر جدی روی دروازه ایران با ارسال سرجینیو دست از جناح راست شکل گرفت که بیرانوند درازکش و شیرجه رو به جلو توپ را دفع کرد.
دقیقه 20: پاس چیپ زیبای سعید عزت‌اللهی به پشت مدافعان آمریکا، مهدی طارمی را در موقعیت خوبی به توپ رساند که پاس در عرض او قبل از رسیدن به سردار آزمون توسط تیم ریم دفع شد.
دقیقه 28: شوت جاش سرجنت پس از برخورد به مدافعان ایران روی هوا سرگردان بود که آن را تیموتی وه‌آ با ضربه سر دراختیار بیرانوند قرار داد تا این خطر از روی دروازه تیم ملی دفع شود.
دقیقه 33: ارسال دست از جناح راست پس از برخورد به پای میلاد محمدی به جاش سرجنت رسید که پاس رو به عقب این بازیکن و شوت محکم تیموتی وه‌آ از بالای دروازه ایران راهی اوت شد.
دقیقه 42: جاش سرجنت با شوت روی پا قصد گلزنی داشت که ضربه او از مقابل دروازه ایران رد شد.
دقیقه 45: جاش سارجنت موقعیت عالی گلزنی برای آمریکا را در موقعیت سه به دو هدر داد و پاس پشت پای او برای تیموتی وه‌آ را مجید حسینی و در ادامه میلاد محمدی به خوبی دفع کردند.
دقیقه 2+45: پاس در عمق استثنایی وستون مک‌کنی از میانه زمین، تیموتی وه‌آ را در موقعیت تک به تک صاحب توپ کرد که ضربه بغل پای او پس از اصابت به تیرک عمودی دروازه ایران تبدیل به گل شد، اما کمک داور دوم بازی پیش از آن آفساید مهاجم آمریکا را گرفته بود.🔴 درحاشیه
* ترکیب تیم ملی ایران نسبت به دیدار اخیرش مقابل ولز تنها یک تغییر داشته که علیرضا بیرانوند با بهبود مصدومیت و گارد ویژه صورت به جمع نفرات اصلی بازگشته و جانشین سید حسین حسینی شده است.
* واکر زیمرمن و حاجی رایت، دو بازیکن آمریکا نسبت به دیدار اخیرشان برابر انگلیس از ترکیب خارج شده و جای خود را به کامرون کارتر ویکرز و جاش سارجنت داده‌اند.
* در اقدامی جالب دو هوادار با ویلچر در مراسم قبل از شروع مسابقه در مقابل داوران قرار گرفتند که یکی از آنها دیروز در تمرین تیم ملی ایران حاضر شده بود.
* علیرضا جهانبخش که بخاطر دو اخطاره بودن و محرومیت دیدار مقابل آمریکا را از دست داده، از جایگاه ویژه بازی را تماشا می‌کند.
* بازیکنان دو تیم پیش از سوت آغاز بازی حلقه اتحاد 11 نفره با یکدیگر تشکیل دادند.
* مهدی طارمی در حلقه بازیکنان ایران آخرین نکات را به بازیکنان گفت و از آنها خواست با آرامش کار کنند.
* در ثانیه‌های ابتدایی بازی رامین رضاییان با نفوذ از سمت راست زمین و دریبل دو طرفه توانست خطا بگیرد.
* تمام ظرفیت ورزشگاه الثمامه تکمیل شده و هواداران دو تیم با شور و حال خاصی تیم خود را تشویق می‌کنند.
* بیرانوند که پیش از شروع بازی با گارد ویژه روی صورت تمرین کرده بود، در شروع مسابقه بدون محافظ در زمین حاضر شد.
* کریستین پولیشیچ که در صحنه گلزنی به ایران مصدوم شده بود، پس از چهار دقیقه دوری از زمین به بازی برگشت و به ترکیب آمریکا اضافه شد.

* میلاد محمدی، مدافع چپ ایران در دومین دقیقه وقت‌های تلف شده بخاطر مصدومیت از زمین بیرون رفت و جای خود را به علی کریمی داد.
* خروج میلاد محمدی از ترکیب ایران کاری کرد تا احسان حاج‌صفی از میانه زمین به دفاع چپ منتقل شود و علی کریمی به‌عنوان هافبک بازی کند.
* تیموتی وه‌آ که پس از باز کردن دروازه ایران در حال خوشحالی بود، با دیدن پرچم بالای کمک داور دوم با افسوس به میانه زمین برگشت.
* کی‌روش برخلاف دو بازی گذشته امروز با تی‌شرت در کنار زمین حاضر شده و با استرس و جنب و جوش بیشتری با بازیکنان خود صحبت می‌کند.

* کریستین پولیشیچ، ستاره آمریکا و گلزن این تیم در نیمه اول، بخاطر مصدومیت نتوانست به بازی ادامه بدهد و در شروع نیمه دوم تعویض شد.
* فریاد «ایران ایران» و «حمله حمله» تماشاگران تیم ملی ایران در نیمه دوم در ورزشگاه الثمامه پیچیده شد.
* در دقیقه 63 رامین رضاییان پس از برخورد با آنتونی رابینسون به شدت احساس درد از ناحیه پشت ساق پای راست کرد که متئو لاهوز اعتقادی به دادن کارت زرد به بازیکن آمریکا نداشت.
* وستون مک‌کنی، بازیکن تاثیرگذار آمریکا در میانه زمین که پایه‌گذار گل اول این تیم بود، در دقیقه 65 بخاطر آسیب دیدگی از زمین بیرون رفت.

* در دقیقه 70 زمانی که احسان حاج‌صفی قصد داشت با اوت بلند موقعیت‌سازی کند، روزبه چشمی که در کنار زمین مشغول گرم کردن بود، توپ را با پیراهن خود خشک کرد و دراختیار کاپیتان تیم ملی قرار داد.
* جاش سارجنت، مهاجم آمریکا در دقیقه 74 بخاطر اینکه روی توپ سُر خورد، یک دقیقه بخاطر مصدومیت روی زمین افتاد و لحظاتی بعد هم پس از خطای مجید حسینی روی او تعویض شد.
* کریم انصاری‌فرد، مهاجم تیم ملی ایران پس از حضور تعویضی در زمین به جای علی قلی‌زاده، بازوبند کاپیتانی را بر بازو بست.
* محمدحسین کنعانی‌زادگان، مدافع نیمکت‌نشین ایران بخاطر اعتراض به عدم اعلام پنالتی در صحنه حمله علی کریمی به سمت دروازه آمریکا، از متئو لاهوز کارت زرد گرفت.

ایران در لحظات پایانی حملات زیادی روی دروازه آمریکا داشت اما در نهایت این دیدار با پیروزی آمریکا به پایان رسید تا ایران در حسرت صعود به مرحله حذفی جام جهانی باقی بماند. 
بدین ترتیب در گروه B تیم‌های انگلیس و امریکا به عنوان تیم های اول و دوم به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند. آمریکا در مرحله بعدی باید به مصاف هلند برود و انگلیس نیز با سنگال مصاف می‌کند.  
خواندن سرود ملی توسط بازیکنان تیم ملی پیش از شروع بازی 
        

جام جهانی 2022 قطر
تحلیلی بر ترکیب ایران مقابل آمریکا؛ بازگشت شماره «یک» به یک دلیل
کارلوس کی‌روش ترکیبی را برای بازی با آمریکا انتخاب کرد که نسبت به ترکیب ایران مقابل ولز تنها یک تغییر در آن دیده می‌شود.
تیم ملی فوتبال ایران از دقایقی دیگر مهمترین بازی خود را در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر انجام خواهد داد و به مصاف تیم آمریکا خواهد رفت.
کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران برای این دیدار علیرضا بیرانوند،‌ احسان حاج صفی، میلاد محمدی، مرتضی پورعلی گنجی، مهدی طارمی، علی قلی‌زاده، مجید حسینی، سردار آزمون، احمد نورالهی، رامین رضاییان و سعیدعزت‌الهی را در ترکیب قرار داده است.
ترکیبی که کی‌روش برای دیدار با آمریکا به میدان خواهد فرستاد تنها یک تغییر نسبت به ترکیب بازی با ولز دارد و آن هم بازگشت علیرضا بیرانوند به دوره دروازه است. با توجه به درخشش حسینی در بازی با ولز پیش‌بینی‌ می‌شد که این دروازه‌بان مقابل آمریکا هم در ترکیب ایران قرار بگیرد؛ اما به نظر می‌رسد با توجه به حساسیت زیاد بازی مقابل امریکا، کی‌روش روی تجربه بیرانوند حساب باز کرده است.
در خط دفاعی بیشترین فشار روی رامین رضاییان خواهد بود. چرا که در این سمت پولیسیچ حضور دارد. اتفاق خوب برای ایران، آمادگی سردار آزمون برای این بازی است. زوج او و مهدی طارمی می‌تواند شانس گلزنی ایران را به بالاترین حد برساند. علی‌قلی زاده که در ۲ بازی گذشته مقابل انگلیس و به خصوص بازی با ولز عملکرد خوبی داشت پازل فاز هجومی تیم ایران را تکمیل می‌کند.
در میانه میدان هم مطابق انتظار سعید عزت‌الهی، احسان حاج صفی و احمد نوراللهی حضور دارند که امشب جدال سختی با هافبک‌های آمریکا خواهند داشت. در نیمه دوم هم بازیکنانی همچون کریم انصاری‌فرد، مهدی ترابی، سامان قدوس و روزبه چشمی می‌توانند گزینه‌های خوبی برای حضور در زمین بازی باشند.
آمریکا تنها با برد می‌تواند به یک هشتم نهایی صعود کند و اگر ایران در بخش دفاعی موفق عمل کند شانس باز کردن دروازه یانکی‌ها بسیار بالا خواهد بود.

هواداران تیم های ملی فوتبال ایران و آمریکا امروز سه شنبه (۸ آذر۱۴۰۱) با حضور در ورزشگاه «الثمامه» قطر آماده تماشای دیدار این دو تیم شدند.
  
نام شما

آدرس ايميل شما

United Arab Emirates
ایرانی یعنی غرور بی جا یعنی خودرا برتر و بهتر و مستحق ار از دیگران دیدن و دانستن و همین پاشنه آشیل آنها هست.غرور تکبر خوب نیست و صفت الهی و خدایی نیست..آیه شریف قرآن مجید:((((((((((لاتمش فی الارض مرحا.ترجمه:با غرور روی زمین راه نروید.))))))))))
Iran, Islamic Republic of
باپول بیت المال نمایندگان مجلس ومدیران کل روبردن قطر آخرعاقبتش همین میشه....
بچه های تیم ملی تلاش خود را کردند و این ستودنی است.
هر چند دوست داشتم در مرحله بعد باشیم. ولی باید پذیرفت که فوتبال و عدم پیش بینی آن جذاب است.

همین که همه ایرانیان بدون تفکر سیاسی کنار هم بودند و همه تلاش کردیم که بهترین عملکرد را در این روز داشته باشیم . افتخاری است برای ایران و ایرانی

ایران و ایرانی سربلند باد.
Iran, Islamic Republic of
اولین بار از باخت تیممون...... شدیم. چقد بده ک تو دل مردم جایی نداشته باشی، ارزش اینو داشت واقعا
درخشش دو عضو هیئت علمی و دو دانش‌آموخته دانشگاه یاسوج در جمع «دانشمندان برتر دنیا»

درخشش دو عضو هیئت علمی و دو دانش‌آموخته دانشگاه یاسوج در جمع «دانشمندان برتر دنیا»

دو عضو هیات علمی و دو دانش آموخته دانشگاه یاسوج در سال ۲۰۲۲ میلادی در لیست یک درصد دانشمندان ...
سید محمد خاتمی: براندازی نه ممکن است نه مطلوب

سید محمد خاتمی: براندازی نه ممکن است نه مطلوب

سید محمد خاتمی: انکار وضع بدی که به نام زندگی بر مردم تحمیل می‌شود نارضایتی را از بین ...
راه تغییرات از کدام طرف است؟

راه تغییرات از کدام طرف است؟

اولین و شاید جدی‌ترین گام در مسیر انجام اصلاحات و تغییرات در جوامع مختلف، نیازمند پذیرش ...
1