تاریخ انتشار
شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۱
کد مطلب : ۴۵۴۸۵۹
جام جهانی 2022 قطر؛

ای نازنین گریه نکن! / پست خاص وزیر ورزش برای برد تاریخی ایران / آزمون کی‌روش را خفه کرد / خوشحالی امیر قطر از پیروزی ایران ( + فیلم و تصاویر )

۱
۹
ای نازنین گریه نکن! / پست خاص وزیر ورزش /  آزمون کی‌روش را خفه کرد /  خوشحالی امیر قطر از پیروزی ایران ( + فیلم و تصاویر )
کبنا ؛تیم ملی فوتبال ایران با ارائه یک نمایش برتر و درخشان و تهاجمی قاطع ترین برد خود را در ادوار جام جهانی به دست آورد.
 این نمایشی فراتر از انتظارات پس از شکست سنگین مقابل انگلیس بود. اما ترکیب صحیح، چینش درست و همچنین فداکاری بازیکنانی که 90 دقیقه سرشان را مقابل توپ گذاشتند، بردی خارق العاده و خاطره انگیز برای هواداران فوتبال ایران رقم زد. آن هم در شرایطی که ایران بعد از دیدار مقابل انگلیس به نظر در ضعیف ترین حالت روحی خود قرار داشت اما با کاهش فشار بیرونی و همچنین اتحاد بیشتر در موقعیت دشوار پیش از مسابقه همه چیز برای موفقیت هموار شد.

برای ایران همه چیز از نیمه دوم آغاز شد؛ جایی که قلق گیری نیمه اول بدل به یک بازی سریع، استفاده از کناره ها و همچنین حرکات موثر سردار روی مدافعان وسط ولز شد. در این میان احسان حاج صفی و سعید عزت اللهی بهترین نمایش ممکن را در میانه میدان داشتند و مدافعان مرکزی و کناری ایران هم فرصتی برای ایجاد موقعیت به حریف نمی دادند. به این ها باید نمایش ویژه سیدحسین حسینی را هم اضافه کرد که با تصمیم خوب کی‌روش بار دیگر فرصت بازی یافت تا بهترین نمایش عمر فوتبالی خود را به ارائه بگذارد.
ایران اما بعد از آن که سه فرصت استثنایی گلزنی را از دست داد، با یک اتفاق (اخراج گلر ولز که ستاره بازی بود)، موقعیت برتری عددی را به صورت کامل به دست آورد و با ورود مهدی ترابی، هر لحظه بیشتر در موقعیت برد قرار گرفت با این حال بازیکنی فوتبال ایران را به مهمترین برد چند دهه اخیر رساند که بیشترین انتقادات را در مسابقه قبلی روی دوش خود داشت؛ روزبه چشمی.

ایران پس از این گل هم عقب نکشید و اینبار با یک ضدحمله سریع دیگر و با کیفیتی که مهدی طارمی به صورت ویژه از آن برخوردار است صاحب موقعیت گل شد تا رامین رضاییان هم یکی از معدود گل های ملی خود را به زیبایی به ثمر برساند و صحنه های فوق العاده در ورزشگاه خلق کند. زمانی که او به همراه تنی چند از بازیکنان ایران مشغول گریستن بود...
فوتبال ایران به این پیروزی احتیاج داشت. به خصوص که نشان داد با رویکرد تهاجمی چه تیم خوب‌تر و موفق‌تری خواهیم بود.حالا ایران با سه امتیاز وارد روز سوم مسابقات شده و دست بالا را مقابل آمریکا و ولز خواهد داشت و چه بسا اولین صعود به دور دوم جام‌های جهانی در انتظارمان باشد. صعودی که پایه‌اش را در بهترین نمایش تاریخ فوتبال ملی جستجو خواهیم کرد.


با اعلام ترکیب تیم ملی ایران برابر ولز، شاید یکی از غیرمنتظره‌ترین تغییرات حضور رامین رضاییان بود. بازیکنی که به واسطه تجربه بسیار بالایی که از جام جهانی قبلی یدک می‌کشید، بعد از نمایش غیرقابل قبول تیم ملی در بازی برابر انگلیس، به ترکیب اصلی اضافه شد تا علاوه بر بالا بردن وزن تجربه در تیم، جناح راست تیم ملی با توجه به نیاز مبرم به کسب سه امتیاز در این مسابقه، جلوه‌ای هجومی‌تر پیدا کند.
رامین رضاییان که در نیمه اول با چند ارسال خوب فرصت‌هایی را در محوطه جریمه حریف به وجود آورد و به رغم سابقه کم بازی در کنار علی قلی‌زاده، هماهنگی بسیار خوبی هم با این بازیکن پیدا کرده بود، به خوبی از پس مهار نکو ویلیامز، ستاره لیگ برتری ولزی‌ها هم برآمد و خیال هواداران را از این سمت بازی راحت کرده بود.
جام جهانی 2022 قطر
رامین رضاییان که تا پیش از حضور کی‌روش در تیم ملی، آرزوی موفقیت برای ایران در جام جهانی قطر، مفیدترین کارش برای این تیم به حساب می‌آمد، در یک چشم به هم زدن به ترکیب اصلی تیم ملی رسید و در موقعیتی 180 درجه متفاوت از قبل، ریختن خامه روی کیک پیروزی ایران مقابل ولز به نامش ثبت شد. چه خوش‌اقبالیِ سزاوارانه‌ای نصیبت شد رامین!
رامین اما با شروع نیمه دوم و حضور گرت بیل در این سمت از زمین هم از کیفیت نمایش دلپذیرش کاسته نشد و بیشتر از نیمه اول با حضور در یک سوم دفاعی حریف سعی در موقعیت‌سازی داشت. حضور دنیل جیمز به عنوان یار تعویضی، در ابتدا نگرانی‌هایی را بابت سرعت و تکنیک بالایش به وجود آورد اما خیلی زود رضاییان با چند توپ‌گیری از این بازیکن نشان داد امروز هیچ کدام از ولزی‌ها از سمت راست ایران عایدی نخواهند داشت.
روی چند توپ‌گیری و ضدحمله پیش از گل اول ایران، رفت و برگشت‌های سرعتی رامین رضاییان نشان می‌داد این بازیکن پرنفس تیم ملی، برخلاف تعدادی از همبازیانش از نظر بدنی در شرایط بهتری نسبت به ولزی‌ها قرار دارد و این موضوع کاملا به چشم می‌آمد.
جام جهانی 2022 قطر
سوپرگل رامین رضاییان روی پاس هوشمندانه طارمی ایران را به بهترین پیروزی خودش در ادوار جام جهانی رساند تا به طور همزمان نخستین برد تیم ملی برابر یک رقیب اروپایی در جام جهانی رقم بخورد. ارتباطی خاص که یاد پنالتی عجیب و غریبشان در لباس پرسپولیس برابر سپاهان را زنده کرد.
بعد از به ثمر رسیدن گل اول، در حالی که دیگر همه منتظر پایان بازی بودند، تازه نوبت به رامین رضاییان رسید تا با زدن یک استارت هفتاد متری از محوطه جریمه خودی به محوطه جریمه ولز برسد و روی پاس مهدی طارمی با یک آرامش مثال‌زدنی توپ را با یک ضربه چیپ چشم‌نواز از فراز دستان دنی عبور داده و بهترین پیروزی ایران در تاریخ جام‌های جهانی را رقم بزند.
جام جهانی 2022 قطر
گونه‌های بهترین مدافع راست ده سال اخیر فوتبال ایران، در پایان برتری تیم ملی مقابل ولز، پذیرای اشک‌های شوقش شد. رامین رضاییان که خوشحال‌ترین بازیکن لیگ بعد از بازگشت سی‌کیو به شمار می‌رفت، حالا مرد پرتغالی را هم از اعتمادی که به او داشت، خرسند کرد.
حالا رامین رضاییان به عنوان یکی از بهترین مدافعان تیم ملی در ادوار جام جهانی، بدون تردید در دیدار برابر امریکا، پنجمین بازی خودش در بزرگ‌ترین تورنمنت فوتبالی دنیا را تجربه خواهد کرد و در آن مسابقه هم بار سنگین مهار پولیسیچ و یارانش را به همراه ملی‌پوشان به دوش خواهد کشید.
سردار کی روش را خفه کرد
              

 پست خاص وزیر ورزش برای برد تاریخی ایران؛ بچه‌ها متشکریم!

حمید سجادی وزیر ورزش برتری تیم ملی مقابل ولز را تبریک گفت و از ملی‌پوشان تشکر کرد.
برد تیم ملی ایران مقابل ولز که در جام‌جهانی ۲۰۲۲ رقم خورد، سومین پیروزی تاریخ ایران در جام‌جهانی به شمار می‌رفت.
حمید سجادی وزیر ورزش که از نزدیک در ورزشگاه احمد بن‌علی این بازی را تماشا کرد، پس از برتری تیم ملی در صفحه توییترش نوشت: «نمایش غرور انگیز و افتخارآفرین تیم ملی در جام‌جهانی به‌عنوان بزرگ‌ترین آوردگاه فوتبال دنیا بار دیگر توانایی‌های ایرانیان را در عرصه‌های جهانی به اثبات رساند. پیروزی بزرگ برابر ولز مبارک ایران عزیز ما. کادرفنی و بچه‌ها متشکریم!»
 خوشحالی امیر قطر از پیروزی ایران
                       
پیروزی تیم ملی ایران جو جالبی در ورزشگاه احمد بن علی الریان ایجاد کرد. حتی امر قطر هم که تماشاگر بازی بود به تشویق تیم ملی پرداخت.

بیهوش شدن یکی از هواداران تیم ملی ایران
            
نام شما

آدرس ايميل شما

۰۰
Iran, Islamic Republic of
بی غیرتای ...
حقش بود به خاطر کشورتون بازی نکنید
از انتخابات ۹۸ روشن بود ماجرا تمام شده است

از انتخابات ۹۸ روشن بود ماجرا تمام شده است

عباس عبدی نوشت: از همان میزان مشارکت در انتخابات مجلس در سال ۹۸ می‌شد حدس زد که دچار ...
حاکمیت اجازه بدهد اصلاح‌طلبان وساطت کنند

حاکمیت اجازه بدهد اصلاح‌طلبان وساطت کنند

اصلاح‌طلبان چگونه می‌توانند در عبور کشور از شرایط کنونی نقش ایفا کنند؟ آیا حاکمیت چنین ...
شنیدن صدای مردم / اعتراضات کنونی ناشی از انباشت مشکلات، ناشی از عملکرد مدیران، دولتمردان و مسئولان کشور است

شنیدن صدای مردم / اعتراضات کنونی ناشی از انباشت مشکلات، ناشی از عملکرد مدیران، دولتمردان و مسئولان کشور است

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ارتباط با شرایط جامعه و علل آن اظهارداشت: اعتراضات کنونی ناشی ...
1