تاریخ انتشار
دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۳
کد مطلب : ۴۴۹۳۴۷
 معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد خبر داد

بیوتروریسم تهدید کننده جدی امنیت و سلامت از آن غافل نشویم

۰
بیوتروریسم تهدید کننده جدی امنیت و سلامت از آن غافل نشویم
کبنا ؛ معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: تروریسم زیستی (بیوتروریسم) اگر به سلاح‌های مهلک تبدیل و مورد استفاده شوند همزمان دو موضوع مهم امنیت و سلامت مردم را مورد تهدید جدی قرار خواهد داد.
به گزارش کبنا، سیدجواد هاشمی مهر در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: عدم تشخیص و شناسایی به موقع عوامل بیولوژیکی و میکروبی و مشکل بودن دفاع در برابر آنها آب، غذا، محیط و سلامت و جان مردم را در معرض تهدید قرار می‌دهد.
وی با بیان اینکه، تهدیدات زیستی (بیوتروریسم) در زمینه‌های امنیتی، سیاسی، اقتصادی، صنعتی، کشاورزی و دیگر مباحث اجتماعی نیز باعث ایجاد اثرات شدید خواهد شد تاکید کرد: پدافندغیرعامل و تهدیدات بیوتروریسم واقعیتی غیرقابل انکار بوده و پرداختن به آن باید در همه سطوح، مباحث و همیشگی باشد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گفت: در اجرای طرح جامع پدافند غیرعامل و مبارزه با تروریسم زیستی هر یک از دستگاه‌ها به منظور پیشگیری و مبارزه هماهنگ با بیوتروریسم وظایف و تکلیف آنها مشخص شده است.
 وی با بیان اینکه، گستردگی حوزه عملکردی نیازهای مردم در همه بخش‌ها توجه به حوزه پدافند غیرعامل را به صورت دائمی و همیشگی ضروری کرده است، تاکید کرد: باید در همه شرایط از تهدیدات آن غافل نشد و کمیته‌های مربوطه همیشه فعال باشند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری به اهمیت آب آشامیدنی در شرایط ایجاد تنش آبی اشاره کرد و گفت: توجه به کیفیت وسالم بودن آب آشامیدنی جدی باشد.
وی با اشاره به شرایطی که بیماری کرونا در دنیا ایجاد کرد، گفت: با همه تحریم‌ها اما کشور ما به خوبی توانست در مقابله با این ویروس مقابله کند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری به پشه آئدس و خطراتی که می‌تواند ایجاد کند، اشاره کرد و گفت: پشه آئدس یکی از گونه‌های حشرات موجود در طبیعت که می‌تواند بیماری مهلک ایجاد کند را نباید از آن غافل ماند.
هاشمی مهر تاکید کرد: بحث بیوتروریسم یکی از مباحث مهمی بوده و ضرورت ایجاب می‌کند تا در جهت مصون سازی جامعه و توانمندسازی مردم در مقابل بیوتروریسم اقدامات آموزشی، آکاهی بخشی و توجیهی لازم به کار گرفته شود.نام شما

آدرس ايميل شما

پریدن مرغ از سفره‌ها

پریدن مرغ از سفره‌ها

 مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران می‌گوید: اکنون قیمت مرغ زنده در بازار به‌طور ...
امتداد همیشگی شریعتی

امتداد همیشگی شریعتی

تغییر، نیازمند همبستگی است و رؤیای مشترک لازمه همبستگی. افراد پراکنده و جدا از هم و فاقد ...
خوانشی از مسیر یک کابینه

خوانشی از مسیر یک کابینه

درست یک سال از زمانی که جمال عرف، رئیس ستاد انتخابات کشور، 28 خرداد را به‌عنوان روز برگزاری ...