تاریخ انتشار
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۴
کد مطلب : ۴۲۷۰۳۵

ترس غربی ها از گسترش اسلام در دنیا / کرونا جان همه را نشانه گرفته است / بی‌توجهی به مطالبه چند ساله راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات

۰
خطبه‌های نماز جمعه کهگیلویه و بویراحمد امروز 9 آبان ماه
کبنا ؛خطبه‌های نماز جمعه در شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد. و در این خطبه‌ها موضوعاتی از قبیل توهین فرانسوی‌ها به پیامبر اسلام (ص)، کرونا، استیضاح رئیس جمهور، 13 آبان، تسخیر لانه جاسوسی و...مطرح شدند.

ظرفیت محدود کادر درمان کهگیلویه و بویراحمد
امام جمعه یاسوج گفت: کرونا جان همه را به خطر انداخته اما برخی مسائل بهداشتی و دستورالعمل‌ها را نادیده می‌گیرند هر چند با رعایت بیشتر مردم بیماری بهتر کنترل خواهد شد.
آیت‌الله سید نصیر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج با اشاره به در پیش بودن ایام‌الله 13 آبان اظهار کرد: این روز به نام روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده و یادآور رویدادهای مهمی از جمله تسخیر لانه جاسوسی و روز دانش‌آموز است.
وی گفت: آمریکا تاکنون انواع جنایت‌ها را علیه کشور و ملت ایران انجام داده است و خیانت‌ها و شرارت‌ها و رذالت‌های آمریکا علیه مسلمانان جهان نیز روز به روز بیشتر می‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: شعارها در یوم‌الله 13 آبان باید کوبنده‌تر از قبل باشد زیرا غیر از شرارت و خیانت کار دیگری برای مردم ایران انجام نداده است.
حسینی ادامه داد: یکی از جنایت‌های امریکا مسدود کردن مسیر درمان و ارسال دارو از زمان بروز کرونا تاکنون بوده است.
وی گفت: آمریکا به راحتی از معاهده برجام خارج شد و آن را پاره کرد و علاوه بر خروج از برجام اقدام به ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی کرد که این هم بیانگر رذالت و شرارت آمریکای جنایتکار است.
نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: ملت ایران با وجود همه توطئه‌های آمریکا و استکبار جهانی همچنان با قدرت و با عزت و افتخار ایستاده و از گردنه‌ها عبور کرده است و تو دهنی و ضربات ایران به آمریکا تاریخی و ماندگار است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد ولادت پیامبر(ص) و امام جعفر صادق(ع) را تبریک گفت و افزود: 14 آبان روز فرهنگ عمومی است فرهنگ زیربنای توسعه هر جامعه است و در تمامی ابعاد زندگی انسان تاثیر دارد، فرهنگ عمومی ما برگرفته از فرهنگ متعالی اسلام است اما با اجرای دقیق و کامل آن فاصله داریم و بی‌توجهی‌ زیادی شده است.

کرونا جان همه را نشانه گرفته است
حسینی با بیان وضعیت کرونا با تاکید بر این که وضعیت کنونی تهدیدی برای همه ما محسوب می‌شود گفت: کرونا جان همه را به خطر انداخته اما برخی مسائل بهداشتی و دستورالعمل‌ها را نادیده می‌گیرند هر چند با رعایت بیشتر مردم بیماری بهتر کنترل خواهد شد.
وی گفت: کادر درمانی و شبکه بهداشت کشور و استان تلاش‌های زیادی انجام می‌دهند اما رعایت نکردن نکات بهداشتی زحمات را هدر می‌دهد و نتیجه لازم را نخواهیم داشت.
حسینی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های کادر درمانی و شبکه بهداشت استان محدود است و باید بیشتر از سوی مردم رعایت شود.
امام جمعه یاسوج در انتهای خطبه‌های امروز یادآور شد: مسلمانان که از خود دفاع می‌کنند از نظر غربی‌ها تروریست هستند اما منافقان که این همه انسان بی‌دفاع را تاکنون از بین برده‌ و کشته‌‌اند از نظر غربی‌ها تروریست نیستند و نور چشم غربی‌ها به شمار می‌روند و حمایت می‌شوند.

استیضاح فردی تاکتیک ایجاد خلأ در حاکمیت اجرایی است
امام جمعه دهدشت گفت: جریان فتنه با مطرح کردن استیضاح رئیس جمهور دنبال پروژه بی‌دولت سازی و خلا حاکمیت اجرایی است.
 حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر امروز در خطبه‌های نماز جمعه دهدشت با اشاره به جلسه اخیر رهبر انقلاب درباره کرونا اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب برای اینکه مدیریت جهادی و انقلابی صورت بگیرد به شخصه وارد عمل شدند و چنین جلسه‌ای برگزار و نکاتی در محورهای مختلف بیان فرمودند.
امام جمعه دهدشت تصریح کرد: اولین نکته که بسیار مهم است اینکه برای مقابله با کرونا باید یک نسخه علاج و یک نقشه و تفکر نجات دهنده وجود داشته باشد در یان راستا لازم است تفکر قرارگاهی، برنامه‌ریزی و عملیات قرارگاهی مد نظر قرار بگیرد و فرماندهی واحد باشد.
*بی‌توجهی به مطالبه چند ساله راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات
وی با بیان اینکه تاکی رهبری بر دولت لکترونیکی حرف داغ دل ما را تازه کرد، گفت: سالهاست در دولت‌های مختلف رهبری برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات تذکر می دهند ولی هیچ اقدامی صورت نمی گیرد در فضای مجازی دشمن هر کاری دوست دارد انجام می دهد و از شبکه ملی خبری نشده است.
حجت‌الاسلام وحدانی‌فر اضافه کرد: مطالبه همیشگی رهبری که مورد توجه قرار نگرفته است این است که مسئله فضای مجازی در دست دشمن به قتلگاه جوانان کشور تبدیل شده است.
*فضای مجازی تحت مدیریت دشمن، قتلگاه جوانان
خطیب نماز جمعه دهدشت با بیان اینکه راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به منزله عدم استفاده از فضای مجازی نیست،گفت: منظور این نیست که فضای مجازی وجود نداشته باشد بلکه باید مدیریت شود جوان و دانش آموز نا آگاه جامعه دینی در قتلگاهی می رود ابزار مناسب در دست دستگاه امنییت برای مبارزه وجود ندارد به جوانان کشور که انرژی هسته‌ای و موتور جت می‌سازند رد یان زمینه اعتماد شود.
وحدانی‌فر تصریح کرد: رهبر انقلاب علاوه بر تذکرات بهداشتی استغفار عمومی را به عنوان شفابخش تذکر دادند.
*استیضاح فردی مقدم بر جریانی است
وی به نکته دیگر در فرمایشات رهبری یعنی بی‌حرمتی نسبت به مسؤولان ارشد کشور اشاره و بیان کرد:استیضاح جریانی بر استیضاح فردی مقدم است این باید مد نظر تحلیلگران باشد.
امام جمعه دهدشت گفت: امروز استیضاح باید جریانی باشد استیضاح رئیس جمهور محترم قبل از آنکه خواسته چاره اندیشان منفعل باشد خیلی قبل‌تر با تاکتیک از سوی جریان فتنه مطرح و بر طبل آن کوبیده شد جریان فتنه دنبال مسئله و پروژه بی سرسازی حاکمیت و دولت است.
وی با بیان اینکه هدف این جریان اشخاص نیست بلکه نتیجه عملی استضیاح پروژه بی‌دولت سازی و خلا حاکمیت اجرایی است، ادامه داد: در عراق و لبنان این کار را کردند اما بدانند اینجا جمهوری اسلامی با عزت و با اقتدار است اینجا حکومت تحت نظر ولی فقیه است خواص در بزنگاه‌ها نباید اشتباه کنند.
امام جمعه دهدشت در تبیین راهکار تصریح کرد: رهبری چند سال پیش در دیدار خبرگان فرمودند«باید در مقابل جریان غیر انقلابی داخل نظام ایستاد.» استیضاح جریانی چاره کار است خروجی و نسخه درمان،دولت جوان حزب الهی  خواهد بود.
وی تأکید کرد: چاره در این است که جریان فکری غلط با اقتصاد لیبرالی، با دستبوسی دشمن و توسل به دشمن و جریان غربگرایی را باید کنار گذاشت این خرد جمعی غلط را باید از کشور دور انداخت نه اینکه برخی در پازل دشمن نقش بازی کنند.
وحدانی‌فر اضافه کرد:  تاکید رهبری بر دولت جوان حزب الهی و نه انقلابی است تفاوت در این است که برخی‌ها از کلمه انقلابی سر از خوارج در بیاورند.

*خواب مکرون تعبیر نخواهد شد/مسلمانان بیدار و هوشیارند
خطیب نماز جمعه دهدشت در بخش دیگری از سخنانش اسلام ستیزی اخیر را یادآور شد و با محکومیت این اقدام گفت: خواب آشفته آقای مکرون برای رهبری اروپا تعبیر نخواهد شد.
وحدانی‌فر افزود: فرانسه کشوری بیش از پنج میلیون مسلمان دارای سابقه کهن تاریخی از اوایل اسلام است اینطور نیست که برخی فکر کنند می توان با این کار اسلام را از اروپا دور انداخت نه خیر،با فوت کردن نور خدا خاموش نمی شود.
وی با بیان اینکه دولت فرانسه برای اینکه بگوید اسلام دین تحجر و خشونت است در رسانه‌ها اجازه اهانت به پیامبر داده می‌شود اما اجازه سوال از هولوکاست نمی دهند، ادامه داد: چه اشکال دارد جوان اروپایی و امریکایی مسئله هولوکاست را بداند؟ اگر ازادی بیان این است اجازه دهید جوانان درباره هولوکاست هم تحقیق کنند پای کار بیایند.
امام جمعه دهدشت گفت: اگر تصور بر این است که مانع اسلام می شوید اشتباه می‌کنید؛در قرآن سوزی هم فکر کردند جلوی اسلام را می‌گیرند اما
جامعه مسلمان امروز هوشیار و بیدار است.
وی این اقدام سخیف را دارای معنای سیاسی دانست و گفت: آقای مکرون می‌خواهد با توهین به پیامبر(ص) سازش خلفا و رهبران نالایق با رژیم صهیونیست را پوشش رسانه ای دهد اصل مسئله این است که فکر جامعه مسلمان را به سمت توهین متمرکز کنند و از آن طرف روابط با رژیم صهیونیست را بر بلاد اسلام فراهم کنند.
وحدانی‌فر تأکید کرد: مسلمانان استوار و محکم ایتسادگی می‌کنندو اجازه نمی‌دهند بیش از این با اعتقادات بازی شود به زودی آقای مکرون پاسخ خواهد گرفت.

ترس غربی ها از گسترش اسلام در دنیا

دلیل اصلی توهین غربی‌ها به پیامبر اکرم (ص)، گسترش اسلام در جهان و ترس غربی ها از فراگیر شدن این دین الهی است.
امام جمعه موقت شهر چرام ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر رحمت (ص) گفت: قرآن کریم در رابطه با بزرگی و عظمت وجود پیامبر گرامی اسلام تعبیری به کار برده که برای هیچ کدام از پیامبران ادیان گذشته استفاده نکرده و می‌فرماید‌ ای پیامبر در بالاترین مرتبه خوش اخلاقی و رحمت قرار داری و حتی دشمنان پیامبر هم از رحمت او در عین دشمنی با او نا امید نبودند.
حجت الاسلام فرهمند افزود: پیامبر (ص) در سلام کردن به خلق حتی کودکان هم سبقت می‌گرفت، با کودکان هم بازی می‌شد، در پایین‌ترین سطح اقتصادی زندگی می‌کرد، تمام نیاز‌های خود اعم از دوشیدن گوسفندان وصل کردن لباس‌ها و کفش‌ها را خودش انجام میداد و همین اخلاق، رفتار و مشی پیامبر رحمت باعث شده امروز اسلام گرایی با در هم نوردیدن مرز‌های جغرافیا عالمگیر شود.
وی گفت: به اعتراف کارشناسان غربی تا آینده نه چندان دور اسلام به عنوان بزرگترین دین و تمدن در عالم یکه تازی می کند و به همین دلیل باعث شده است یک فرد حقیر، پست و هتاک مثل رئیس جمهور فرانسه که خون هزاران انسان بی گناه در عالم را به زمین ریخته است بیاید و به این منبع خیر و رحمت و برکت در عالم توهین و از توهین حمایت کند.
فرهمند با بیان اینکه سه شنبه ۱۳ آبان ماه یادآور سه اتفاق مهم و اثر گذار در تاریخ پر فراز و نشیب جمهوری اسلامی است، گفت: ۱۳ آبان در تاریخ ایران اسلامی روز مبارزه با استکبار نامیده شده است و حقیقتاً در این روز و البته در چند بازه زمانی طومار استکبار برچیده شد.
وی افزود: ابتدا در ۱۳ آبان سال ۴۳ در پی اعتراض مرجعیت شیعه خاصه حضرت امام خمینی رحمة الله علیه به تصویب قانون تحقیرکننده کاپیتولاسیون در دولت وقت که یک مصونیت قضایی برای اتباع خارجی خصوصاً آمریکایی‌ها در درون کشور به وجود آمده بود در شب ۱۳ آبان مامورین ساواک به منزل امام خمینی (ره) در قم حمله کردند و ایشان را دستگیر کردند و به تهران بردند و فردای آن روز به ترکیه تبعید کردند این حرکت و تبعید تقریباً ۱۴ ساله حضرت امام اولین جرقه‌های انقلاب و پیروزی ملت را رقم زدند.
وی ادامه داد: اتفاق دوم روز ۱۳ آبان سال ۵۷ رقم خورد جایی که دانش‌آموزان مدارس خود را تعطیل کردند و برای رساندن صدای اعتراض خود به سمت دانشگاه تهران حرکت کردند و با اجتماع عظیم خود لرزه بر اندام مأموران مسلح شاه انداختند که با تیراندازی ماموران تعداد ۵۶ نفر از آن‌ها شهید و صد‌ها تن مجروح و زخمی شدند.
فرهمند با بیان اینکه اتفاق سوم ۱۳ آبان سال ۵۸ و با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا رقم خورد، گفت: در ابتدای انقلاب و زمان حکومت دولت موقت با هدف وارد کردن فشار به آمریکا برای برگرداندن شاه و اموال ملت ایران دانشجویان تصمیم به اشغال سفارت آمریکا گرفتند که در پی این تسخیر لانه جاسوسی اسنادی به دست آمد که جنایات آمریکا و مزدورانش بیش از پیش برای ملت روشن شد.
وی اضافه کرد: از اقدامات آن‌ها می‌توان به فشار آوردن به مجامع بین الملل مانند سازمان ملل سازمان کنفرانس اسلامی و شورای امنیت اشاره کرد که وقتی از همه جا ناامید شد دست به جنایات بیشتری از جمله قطع کامل روابط سیاسی در ۲۰ مهر ۱۳۵۹، حمله نظامی به ایران در طبس و نیز محاصره اقتصادی و بلوکه کردن دارایی‌های ایران در آمریکا زدند که به حول و قوه الهی از این جنایات هم طرفی نخواهد بست.
فرهمند با بیان اینکه از همان سال ۵۸ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا از هیچ حرکتی برای از بین بردن جمهوری اسلامی و ضربه زدن و انقلاب کوتاهی نکرد، گفت: آمریکا در زبان‌های مختلف فقط شکل و روش دشمنی را تغییر داد وقتی به صورت حضور مستقیم در کشور شکست خورد به جنگ نیابتی روی آورد و در دوران دفاع مقدس باز این ملت شریف بود که ثابت کرد نظام سلطه محکوم به شکست است.
وی خطاب به مسئولین گفت: دلیل این همه نابسامانی اقتصادی و از هم گسیختگی قیمت‌ها در بازار چیست، آقای رئیس جمهور هشت ماه از دولت باقی مانده است تقاضا داریم در این مدت باقی مانده تیم اقتصادی دولت را فعال کنید تا شاید گره‌ای از مشکلات بی‌شمار مردم باز شود.
فرهمند با بیان اینکه چه کسی جوابگوی مشکلات بیکاری و عدم ازدواج جوانان است، افزود: با این وضعیت افسارگسیخته بازار وقیمت‌ها چه کسی جوابگوی کاهش قدرت خرید مردم است، از نهاد‌های نظارتی عاجزانه تقاضا داریم به این امر ورود کنند و این وضعیت اسفبار معیشتی را سروسامان بدهند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

بازخوانی تاریخ ترورهای نافرجام یک آیت الله

بازخوانی تاریخ ترورهای نافرجام یک آیت الله

امروز هفتم آبان سالروز سومین ترور نافرجام سیدحسن طباطبایی معروف به سیدحسن مدرس است. هم ...
انتخابات آمریکا و چشم انداز قیمت دلار در ایران

انتخابات آمریکا و چشم انداز قیمت دلار در ایران

میثم‌ رادپور درباره اینکه اگر ترامپ پیروز شود چه اتفاقی رخ خواهد داد، گفت: «همین مسیرادامه ...
رویای ناتمام نامزد حزبی

رویای ناتمام نامزد حزبی

در انتخابات ۱۴۰۰ «کاندیدای اختصاصی» داریم؛ این جمله ای است که این روزها از سوی برخی احزاب ...