تاریخ انتشار
سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۰۱
کد مطلب : ۴۲۱۰۳۵
یادداشتی از امید علی سبحانی؛

بازگشت روح نظارت به شورای شهر یاسوج / کالبد بی‌رمق شورا جان دو باره گرفت

۱۳
۱
بازگشت روح نظارت به شورای شهر یاسوج
کبنا ؛مدت طولانی بود که جلسات شوراهای اسلامی شهرها تنها با نوشتن صورت جلسه‌های بی روح و بی مغز به اتمام می‌رسید و کسی هم ککش نمی‌گزید که پشت درب‌های بسته برخی شهرداران چه اتفاقاتی به نفع عده‌ای خاص می افتد و هیچ خبری از نظارت نبود. در هفته‌های اخیر شاهد هستیم که شورای اسلامی شهر یاسوج به اصل خویش بازگشت کرده و روح نظارت و رعایت اصل قانون به کالبد بی رمق شورا برگشته و این شورا را به یکی از پویاترین شوراهای شهرهای کشور مبدل کرده است. هر چند عده‌ای می‌خواهند با برچسب منفعت طلبی و اختلافات این شورا را منزوی کنند. اما در واقع پرسش، طرح ابهامات و رفع آنها از وظیفه ذاتی اعضای شوراها می‌باشد که قانونگذار بر عهده‌ی، اعضای شوراها گذاشته، یعنی نظارت که شالوده و اساس کار شورایی است.
به طور مثال در جلسات اخیر شورای اسلامی شهر یاسوج، مباحثی پیرامون قراردادهای نجومی، بکارگیری های فله‌ای و نورچشمی، تخلفات اداری، تخلف در معاملات و مناقصات شهرداری و... از سوی 4 عضو شورا [دهراب‌پور، اکبری تبار، نگین تاجی و مسعود خوبانی] مطرح شد که لازم است نهادهای مربوطه به ویژه سازمان بازرسی به منظور اصلاح امور و جلوگیری از هر گونه تخلف یا خدای نکرده فساد احتمالی ورود کرده و این موضوعات را پیگیری نمایند. مسعود خوبانی رئیس شورای شهر یاسوج از نهادهای نظارتی به دلیل عدم پیگیری گلایه کرد. همچنین در این جلسات گفته می‌شود که شهرداری یاسوج در ارائه خدمات تبعیض می‌کند، خودی و غیرخودی می‌کند و جلوی درب منازل صاحبان قدرت و نفوذ را آسفالت، و از طرفی مردم باید شب‌ها و روزها بدوند تا چاله چوله‌های احداث شده در کوچه‌های محله‌شان را بازسازی و لکه گیری کنند. این وضعیت این روزهای شهرداری یاسوج است که بعضی اعضای شورای شهر فریاد مطالبه گری، پرسشگری و نظارت را بلند کرده‌اند. محمد رحیم دهراب پور می‌گوید: شهردار یاسوج گوشش بدهکار طرح مسائل و مشکلات شهر نیست. در واقع آقای شهردار هر چه این سه نفر [آشنا، اکبری و احمدی کیش] می گویند، عمل می‌کند. این واقعیت دارد. تا این رویه به همین شکل باشد، مشکلات شهر و شهرداری باقی می‌ماند.
مسعود خوبانی رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج می‌گوید: وظیفه شورا نظارت بر عملکرد شهردار است و امروز به دلیل عدم نظارت مناسب و دقیق شاهد مشکلات زیادی د ر حوزه‌های مختلف شهرداری هستیم.
اکبری تبار عضو شورای شهر یاسوج نیز بیان می‌کند: همه ماها به عنوان عضو شورا حق داریم که از شهردار پرسش داشته باشیم و شهردار هم موظف به پاسخگویی هست، اما متأسفانه گاهی نظارت به فراموشی سپرده می‌شود و زیر پای منفعت طلبی له می‌شود.
به گزارش کبنا، بحث زیادی در خصوص معاملات و مناقصات شهرداری یاسوج مطرح می‌شود و گاهی هم شهروندان گلایه‌هایی می‌کنند که در آخرین جلسه شورا (یکشنبه 28 اردیبهشت ماه 99) مسعود خوبانی رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج با مطرح کردن نامه‌ای از طرف فرمانداری بویراحمد از ابطال مصوبه تعیین نماینده‌های شورا در کمیسیون‌های مختلف خبر می‌دهد و می‌گوید: باید برای تعیین نماینده‌های شورا در برخی کمیسیون‌ها دوباره رأی گیری کنیم.
بنا بر این گزارش، با رأی اعضای شورای شهر یاسوج، مسعود خوبانی به عنوان نماینده شورا در کمیسیون معاملات و مناقصات انتخاب و علی اکبری تبار و مسعود خوبانی به عنوان نمایندگان شورا در کمیسیون بدوی ماده ۱۰۰ و فرشاد نگین تاجی در کمیسیون تجدید نظر ماده ۱۰۰ به عنوان نماینده شورا انتخاب می‌شوند.
دهراب‌پور، اکبری تبار، نگین تاجی و مسعود خوبانی 4 عضو شورای اسلامی شهر یاسوج هستند که مخالف عملکرد شهردار هستند و اکبری، آشنا و احمدی کیش شهردار یاسوج نیز از موافقین عملکرد «مقدم» شهردار یاسوج هستند.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
اکبری و اشنا و احمدی کیش،
شهر رو به قهقرا بردند
عدالت
United States
خواهش داريم از سازمان بازرسى ورود كند همين اقايان كم در حوزه مناقصات و واگذارى زمين و دكه به اقوام خود كوتاهى نكردن وچون الان شهرادر هم خط اين چند عضو نيست و براى جمع آورى رأى براى انتخابات پيش رو به فكر پرسش و پاسخ افتادن اگر به فكر مردم بوديد استعفا مى داديدودر انتخابات اينده هم نام نويسى نمى كردين البته با چه عملكردى خواهان ثبت نام در انتخابات اينده خواهيد بود خدا مى دانيد ......
Iran, Islamic Republic of
قطعا بازرسی ورود کنه اونیکه متضرر خواهد شد شورا نیست
فضیلت
United States
اگه به جای این 7 نفر هفت نفر شورا . به خدا بهتر عملکرد وکارایی داشتند واقعا شهرداری را نابود کردند یکشون نیرو میاره یکیشون نیرو جابجا میکنند یکیشون در اضافه کار نیروها دخالت میکنند یکی دیگرشون نیروها را جابجا میکنند آنهایی که وابسته وفامیل خودشان نیستند یکیشون با پیمانکاران زد وخرد دارند وحق کارگران را نمی دهند یکیشون باعث میشه که نیروهای کارکن وپاکدست جایگاهی ومسیولیتی نداشته باشند والا به حال شهرداری یاسوج که شد جنک ایران وعراق در دوران 8 ساله جنگ این همه سر وصدا نداشته خدا لعنت کنه اون کسی را که بر سر شهرداریها قرار داد تا خون وگوشت کارگران را بریزند
کارگر
Iran, Islamic Republic of
مخالفین منفعت طلب که بخاطراینکنه شهردارباج بهشون نمیده افتادنه دنبالش
Iran, Islamic Republic of
شهردار ضعیف رفتنی هست
Iran, Islamic Republic of
نهادهای نظارتی اقدام و برخورد جدی کند
حسین
Iran, Islamic Republic of
شهردار و شورای دور قبل کجا اینا کجا
گودرزی
Iran, Islamic Republic of
خدمت آقای شهردار سلام برسونید بفرمایید شما قول دادید سی متر جوب فاضلاب که به خانه من آسیب رسانده دوسال قبل درست بشه.
دوکوچه پایینتر نورچشمیها در اولویت شدن. قول شما هم..
مینا
Iran, Islamic Republic of
شورای شهر این چند سال کجا بودن هیچ خبری ازشون نبود چی شده که الان میدونن دور بعدی انتخابات نزدیک شده سرو کله شون پیدا شده،شورای شهر واقعا فقط پول مفت میخوره و هیچ استفاده ی برای شهر نداشتید
...
United Arab Emirates
درود بر دکتر نگین تاجی ،خوبانی ،اکبری تبار ،دهراب پور
ولی بقیه ک دوس ندارم زیاد بزرگشون کنم ادمای خوبی نیستن دلیلش طایفه گری و ایجاد تشنج در روح و روان مردم ،کتمان کردن حقایق،حمایت از شهردار ضعیف با اغراق و تمجید بی مورد از وی ،گماشتن افراد بی کفایت در بدنه شهرداری و ... و صرفا بر اساس طایفه و قوم گرایی محض نه بر اساس شایسته سالاری و ....
علی
Iran, Islamic Republic of
وجهنم بی..بدبخت به مردم این استان شورا وُ شهردارو با بچه بازیهاشون
سعید
Iran, Islamic Republic of
اخه وقتی/ عصو شورا میشه دیگه نباید بهتر از این باشه
تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...