کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

یادداشتی از بهنام احمدی؛

18 ماه با سید علی احمدزاده در استانداری کهگیلویه و بویراحمد

16 اسفند 1401 ساعت 9:49

بازگرداندن شماری از واحد‌های تولیدی راکد به چرخه تولید، تکمیل و اخذ مجوز طرح‌های بزرگ زیرساختی و تحول‌زا از انقلاب در سد‌سازی تا پالایشگاه‌سازی، سرمایه‌گذاری برای توسعه شهرک‌های صنعتی و پیگیری روند پیشرفت فیزیکی کارخانه‌ها و واحد‌های تولیدی و خدماتی، ورزشی و رفاهی از جمله خدمات کارساز استاندار در جهت بهبود شرایط زندگی مناطق مختلف بخصوص روستایی و عشایری بوده است.


بهنام احمدی_ فعال‌رسانه‌ای_ در یادداشتی به عملکرد استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حوزه‌های اجتماعی، عمرانی و اقتصادی پرداخته و نوشته است؛ بازگرداندن شماری از واحد‌های تولیدی راکد به چرخه تولید، تکمیل و اخذ مجوز طرح‌های بزرگ زیرساختی و تحول‌زا از انقلاب در سد‌سازی تا پالایشگاه‌سازی، سرمایه‌گذاری برای توسعه شهرک‌های صنعتی و پیگیری روند پیشرفت فیزیکی کارخانه‌ها و واحد‌های تولیدی و خدماتی، ورزشی و رفاهی از جمله خدمات کارساز استاندار در جهت بهبود شرایط زندگی مناطق مختلف بخصوص روستایی و عشایری بوده است.
انقلاب در گازرسانی، بهبود امکانات رفاهی روستا‌ها و راه‌های ارتباطی، افزایش زیرساخت‌های برق پایدار، کلنگ زنی‌ها و افتتاح‌های پرشمار عمرانی و اقتصادی و پیش‌بینی اعتبار در منابع مختلف برای تکمیل طرح‌های عمرانی در دست اجرا از دیگر اقدام‌های تحول آفرین تیم مدیریتی استان با سکانداری استاندار برای بهبود وضعیت زیرساخت‌های زندگی مردم استان است.
آغاز عملیات بازسازی و نوسازی کارخانه قند یاسوج، پتروشیمی یکم و دوم گچساران، پتروشیمی دهدشت، مجتمع فرآورده‌های دارویی گچساران هربی فارمد، بیمارستان ۸۰ تختخوابی زاگرس، طرح پارک آبی دنا، مرکز تصویر‌برداری فوق پیشرفته پزشکی جنوب کشور، آهک هیدراته و فسفات چرام تنها تعدادی اندک از طرح‌های مهم و اثر‌گذار استان هستند که با تکمیل آن‌ها استان شاهد رونقی چشمگیر خواهد بود.
سال‌های زیادی است که واژه نامأنوس محرومیت و کم برخورداری به دلیل برخی بی‌توجهی‌ها و نبود توسعه متوازن همواره با این استان زرخیز و با ظرفیت عجین شده اما اکنون آثار و نتایج مثبت و‌امیدآفرین اقدامات انجام گرفته و در حال انجام با مساعدت و حمایت‌های بی‌دریغ دولت برای ایجاد طرح‌های مهم زیرساختی و رشد پر شتاب پیشرفت استان برای مردم قدرشناس این خطه از میهن‌مان به زیبایی ملموس و نمایان است.
بدون تردید نتایج این اقدامات زیربنایی استاندار به عنوان نماینده عالی دولت که با همراهی دیگرنمایندگان ارکان حکومتی دراین استان بدست آمده و همچنان نیز ادامه خواهد یافت نوید بخش آینده‌ای بس روشن برای ساکنان این استان نوپا و در حقیقت عقب نگه داشته و درعین سلحشور و پای بند به انقلاب و نظام اسلامی است که حاصل آن ایجاد اشتغال پایدار و زدودن بیکاری و فقر از سیمای استان خواهد بود.
تندی ضربآهنگ توسعه کهگیلویه و بویراحمد با اقدامات دکتر احمد‌زاده استاندار جهادی

سیدعلی احمدزاده استاندار جهادی و آزمون پس داده در کار اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با تاسی از رویکرد مردمی و عدالت محور بودن دولت سیزدهم طی ۱۸ماه گذشته با تلاش شبانه روزی و میدانی زمینه را برای سرعت بخشیدن به ضرب آهنگ توسعه متوازان استان بیش از پیشینان فراهم کرده است.
استاندار که زمان سکانداری‌اش در استان کهگیلویه و بویراحمد همزمان با پنجمین سفر استانی آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و هیأت دولت سیزدهم به استان شد با بهره‌گیری از تجربه کار اجرایی که از فرماندار بودن تا معاونت‌های استانداری‌های گذشته خود داشت توانست در یک بازه زمانی حداقلی با بازدید‌های میدانی به احصای مشکلاتی در اقصی نقاط این استان کم برخوردار بپردازد و با شم ارتباط‌گیری وزارتی خود متمم‌هایی را به مصوبات این سفر استانی دولت بیفزاید بطوری که به گفته تیم اقتصادی‌ایشان اعتبار این متمم با اعتبارات خود سفر برابری می‌کرد.
این اقدام جهادی استاندار که با تلاش و کار شبانه روزی و حرکت مداوم بین محرومترین و دورأفتاده‌ترین نقاط استان با پایتخت بدست آمد بخوبی مصداقی روشن از این بود که استاندار سرعت بخشیدن به ضرباآهنگ توسعه این استان را در اولویت برنامه‌های کاری خود قرار داده و قطعاً در آینده نزدیک آثار این اقدام‌های ارزشمند در زندگی و اقتصادی مردم و منطقه آثار خود را نشان خواهد داد.
بنابراین نگاه متفاوتی که از ابتدای آغاز بکار دکتر سید علی احمد‌زاده نماینده عالی دولت سیزدهم در استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه اجرایی استان حاکم شده و با اقدامات جهشی تحول‌زا همراه شده زمینه را برای توسعه متوازان این استان بیش از هر زمان دیگری مهیا کرده و روح‌امید را در دل ساکنان دورأفتاده‌ترین نقاط استان زنده کرده است.
استاندار ارزشی و جهادی کهگیلویه و بویراحمد که کوله باری از تجربیات لازم از مبارزات قبل از انقلاب تا حضور در عرصه‌های اجرایی از فرماندار بودن تا معاونت‌های استاندار‌های دهه‌های پیشین ومهم‌تر از همه آشنا به حوزه قضایی را درگوشه و کنار کشور در کارنامه خود دارد با تاسی گرفتن از فعلیت بخشیدن به اصل شفاف‌سازی که در رویکرد دولت سیزدهم بخوبی نمایان است طی مدتیاد شده بخوبی توانسته با ارتباط‌گیری سریع با بدنه مدیریتی ارشد کشور به شکوفایی ظرفیت‌های پنهان استان کمک کند.
احمد‌زاده از ابتدای سکانداری این استان به عنوان استاندار و نماینده عالی دولت، برغم آشنایی از کم و کیف چالش‌های استان باز هم بمنظور ژرف‌اندیشی بیشتر بطور می‌دانی به همراه تیم اقتصادی و مدیران کلیدی با بیش از ۳۰سفر شهرستانی به اقصی نقاط این استان، با اولویت‌بندی لازم، شتاب بخشی به روند توسعه متوازان و پایدار استان را در دستور کار خود قرار داده است.

برای مصداق بخشی به این روحیه جهادی، پرتلاش و آگاه به حوزه اجرایی دکتر احمد‌زاده همین بس که تلاش‌های می‌دانی و گسترده و در هین حال حساب شده‌ایشان موجب گردید که میزان اعتبارات متمم سفر رئیس جمهور و هیأت دولت با میزان اعتبارات خود سفر نیز برابری کند و ماحصلش در نظر گرفته شدن اعتبار کم سابقه بیش از هفت هزار میلیارد تومانی آن هم در شرایط خاص امروزی کشور برای این استان باشد.
تزریق این میزان اعتبار به همراه اقدامات زیرساختی چشمگیری که در در حوزه سد‌سازی، تکمیل و احداث پتروشیمی‌ها و به چرخه تولید بازگرداندن کارخانجاتی که زمانی سنبل صنعت این استان بود و سال‌های سال بر اثر سوء مدیریت‌ها ر‌ها شده و کارگرانش خانه نشین شده بودند، حاصل تلاشی جهادی و خستگی ناپذیری بوده که استاندار بطور شبانه روزی طی یکسال و نیم اخیراز دور افتاده‌ترین نقطه این استان تا پایتخت با انگیزه خدمت‌رسانی در حرکت بوده است.
در کنار این اعتبارات باید به دیگر تلاش های‌ایشان در افزایش اعتبارات مصوب تملک دارایی سرمایه‌ای ابلاغی از حدود۹۳۲ میلیارد تومان سال ۹۹ به ۲هزار و ۳۵میلیارد تومان در لایحه بودجه ۱۴۰۲ اشاره کرد که مقایسه این اعداد نشان از جهش اعتبارات ابلاغی استان در این دوره از مدیریت عالی استانی دارد.
و به گفته رئیس پیشین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد که یک ماهی از رفتنش از این استان گذشته، اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای سال ۹۹ که به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شده ۹۳۲ میلیارد تومان بوده است که در سال ۱۴۰۰ به یک هزار و ۵۹۳ میلیارد تومان رسیده به این معنا که حدود ۷۱ درصد رشد داشته است.
وی اضافه کرده بود که سال ۱۴۰۱ این اعتبارات ابلاغی به یک هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان و در لایحه بودجه به حدود ۲ هزار و ۳۵ میلیارد تومان افزایش یافت که رشدی معادل ۳۱ درصد را نشان می‌دهد.


کد مطلب: 459456

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/note/459456/18-ماه-سید-علی-احمدزاده-استانداری-کهگیلویه-بویراحمد

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1