تاریخ انتشار
پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۶
کد مطلب : ۴۳۱۳۳۴
زلزله سی سخت فرصتی برای خدمت یا تخریب دولت از سوی نمایندگان مجلس اقلیت؟!

سی‌سخت فرصتی برای آزمون و خطا ندارد

امیرپارسا بهور
۶
۲
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
سی‌سخت فرصتی برای آزمون و خطا ندارد
کبنا ؛امیرپارسا بهور، فعال سیاسی، اجتماعی در یادداشتی نوشت: «بنی آدم اعضای یکدیگرند، که در آفرینش ز یک گوهرند - چو عضوی به درد آورد روزگار، دگر عضوها را نماند قرار».
 سی‌سخت شهری که نامش ناگفته فریاد می‌زد در مقابل مشکلات و مصیبت‌ها سرسخت است اما در شامگاه چهارشنبه ۲۹ بهمن زلزله‌ای به بزرگی ۵/۶ دهم ریشتر این شهر را لرزاند تا اثبات شود سی‌سخت شهری است کاملاً بی دفاع در مقابل مصائب طبیعی، ساکنانش همچون دنای سرافراز در کشاکش دهر آب دیده شده‌اند، مردمانی آرام و نجیب اما سختکوش سیسخت شهری که پیشانی فرهنگی استان بوده اما با زلزله اخیر تبدیل به ویرانه‌ای شده که خود جای سؤال دارد.
در سالیان اخیر اوج کارهای فرهنگی مردم این دیار را در سانحه سقوط هواپیمای آسمان تهران-یاسوج شاهد بودیم، اما اکنون نیازمند خدمت هستند.
در همان لحظات ابتدایی وقوع زلزله به دستور استاندار محترم ستاد بحران در استانداری تشکیل جلسه داد و متعاقب آن استاندار به منظور نظارت میدانی بر عملیات امداد رسانی در شهر سیسخت حضور پیدا کردند و از نزدیک به اتفاق دکتر پناهی فرماندار محترم شهرستان دنا مدیریت میدانی داشتند، در همین راستا با همکاری ستاد بحران دستگاه‌های امدادی و خدمت رسانی به سیسخت اعزام شدند، اما حجم خسارت‌ها به گونه‌ای بود که امکان امداد رسانی به همه وجودنداشت، به گونه‌ای که استاندار محترم شبها را کنار مردم درخانه های فروریخته سیسخت گذراندند و با پیگیری و تماسهای ایشان با مجموعه دولت به دستور رئیس جمهور و معاون اول ایشان همان گونه که شاهد بودیم کمک‌های نسبتاً خوبی از سوی دستگاه‌های اجرایی به مردم سی سخت انجام شد.
(از جمله کمکهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قالب کمکهای بلاعوض بانکهای توسعه تعاون و تسهیلات بانک رفاه و ...با حضور معاونت محترم توسعه منابع انسانی وزارتخانه این امر محقق گردید)
آقای کلانتری از زمانی سکانداری استان کهگیلویه و بویراحمد را برعهده گرفتند، به دور از حاشیه و هیاهیو برای توسعه این استان مطالبه گری داشتند، لذا شایسته است قدر دان این عزیزان باشیم به همین خاطر بر خود لازم میدانم از همه کسانی که به انحای مختلف به مردم زلزله زده یاری رساندند تشکر کنم (از جمله هلال احمر، نیروهای نظامی و انتظامی، ستاد اجرایی فرمان امام، قوه قضاییه، دانشگاه علوم پزشکی و ..........)
اما آنچه در زلزله اخیر بیشتر به چشم آمد حجم سفرهای با ماهیت سیاسی و انتخاباتی مقامات و مسئولین با سوء استفاده از احساسات مردم مصیبت زده سیسخت بوده که خود این رفت و آمد ها هزینه‌های گزافی در پی داشته است، آنهم با غوغا سالاری و حرکات پوپولیستی بوده که در خورشان مردم سیسخت نبوده و نخواهد بود.
ضمن قدردانی از حضور همه مقامات و مسئولینی که صادقانه قصد خدمت به مردم این دیار را داشته‌اند
لذا اوج این بی اخلاقی‌ها در سفر نمایندگان مجلس اقلیت (کمیسیون عمران و چند عضو هیات رئیسه) راشاهد بوده‌ایم، شواهد حکایت از ان دارد که این سفر نمایشی انتخاباتی و قدرتنمایی و برای انتخابات ۱۴۰۰ بوده، نه شوق خدمت به زلزله زدگان شهرستان دنا
(عملکرد یکساله نمایندگان در مجلس خود گواه این مدعاست)
جهت استحضار نمایندگان محترم:
همانطور که میدانید و میدانیم در بدو ورود شما استاندار محترم (جناب حسین کلانتری) به پاس حضورتون به استقبال در فرودگاه آمدند و بعد از آن برای پیگیری مشکلات شهر سی‌سخت جای دیگری حضور پیدا کردند، اما در جلسه‌ای که با حضور معاون ایشان برگزار شد در کمال تعجب بی اخلاقی‌هایی نسبت به شخص استاندار شد که نه درشان ایشان و نهشان جایگاه نمایندگی ملت بود
بله سؤال از وزیر کشور حق شماست اما نه با جنجال و بی اخلاقی!
حال، از شما نمایندگان محترم سؤال می‌پرسیم:
آیا جهاد کردن و خدمت به مردم مصیبت زده نیاز به حضور میزبان دارد که این چنین برافروخته شده‌اید و فریاد وامصیبتا سر دادین؟
آیا مشکل فقط عدم حضور استاندار در جلسه پروپاگاندایی شما بوده؟
بهتر است دست از عوام فریبی بردارید و به وظایف خطیر نمایندگی (تصویب قوانین و نظارت بر اجرای قوانین) بپردازید
توصیه می‌کنم بیشتر از این کام ملت را تلخ نکنید
 اگر واقعاً قصد خدمت به مردم زلزله زده شهرستان دنا را دارید حسن نیتتان را با تصویب ردیف بودجه در مجلس برای این دیار نشان دهید نه اینکه سی سخت را به محلی برای تسویه حساب و گروکشی سیاسی با مجموعه دولت کنید.
در پایان از همه کسانی که با حضورشان در تسهیل آلام مردم زلزله زده کمک کردند صمیمانه سپاسگزارم قدم‌هایشان توتیای چشمانمان باد.
 خدایا چنان کن سرانجام کار
تو خوشنود باشی و ما رستگار
 

 
نام شما

آدرس ايميل شما

دمب
Iran, Islamic Republic of
واقعا دست مریزاد حرف دل مردم سی سخت و استان رو زدید افرین بر شما
سی سخت مظلوم
Iran, Islamic Republic of
این سفرها هیچ دردی را دوا نمیکند ما منتظر نتیجه هستیم
سفره ای سیاسی به درد ما نميخورد
شفافیت
Iran, Islamic Republic of
خودت و استاندرانت ابروی هر چی اصلاحاتیه بردین ....مضحکه کردین اصلاحاتو....وطیفه داشتن برن استقبال...خودت خودتو زدی.. ...در ضمن این مطلب رو شما عمدا نوشتین برا تفرقه افکنی میان روشنفکر و استاندار...
Iran, Islamic Republic of
درود
مثل اینکه مطلب را درست نخوندین یا هم اطلاعات ندارین
استاندار تو فرودگاه رفتن اسقبالشون و از طرفی معاون عمرانی ایشون هم تو جلسه به نمایندگی حضور داشتن
پس بهتره فرافکنی نکنید
شهروند
Iran, Islamic Republic of
حق مطلب را تا حدودی ادا کردین
امیدواریم نمایندگان مجلس بر سر حقوق ملت معامله نکنن و مصالح مردم را فدای خواسته های سیاسی نکنن
ککات
Iran, Islamic Republic of
ای عامو شما تا دیروز حالا تحلیل میکنی؟ مگه فراموش کردی
(تصاویر) ابرخودروهای خیره کننده پلیس دبی

(تصاویر) ابرخودروهای خیره کننده پلیس دبی

مدیر کل بخش حمل و نقل و نجات پلیس دبی گفته که افزایش سوپراسپرت‌های پرقدرت این بخش به ...
(تصاویر) مسجدی که ۹۹ گنبد دارد

(تصاویر) مسجدی که ۹۹ گنبد دارد

مسجدی با ۹۹ گنبد در شهر ماکاسار مرکز استان سولاوسی جنوبی اندونزی واقع شده است که با طراحی ...
خاطره بد بورس از دخالت

خاطره بد بورس از دخالت

ریزش‌های اخیر بورس باعث شده که طرح تحقیق و تفحص از بازار سرمایه در دستور کار مجلس قرار ...