تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۳
کد مطلب : ۴۲۸۱۰۳
یادداشت سیاسی /

جناب ساسان و غلام تاجگردون چرا یکبارحاضر به پاسخگویی به سئوالات منتقدان همشهری خود نیستید؟ / پرسش حق ما و پاسخگویی وظیفه شماست

پژمان کریمی
۲۶
۱
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
جناب ساسان و غلام تاجگردون چرا یکبارحاضر به پاسخگویی به سئوالات منتقدان همشهری خود نیستید؟ / پرسش حق ما و پاسخگویی وظیفه شماست
کبنا ؛متن ارسالی؛ در زمان نمایندگان ادوار گذشته بی شک خدماتی انجام شده است، اما شاهد هستیم در شعارها و جملات طوری وانمود می‌شود که گویی نمایندگان ادوار گذشته بیکار یکجا نشسته بودند. توسعه دارای ابعادیست که مدیران موفق عملکرد و برنامه‌های خود را بر اساس آن آماده و گزارش می‌دهند. در دو دور نمایندگی دست خود خانواده تاجگردون بوده است. پس اگر این ادعا را دارند که قبلاً هیچ خدماتی صورت نگرفته یعنی دو دوری که بهرام تاجگردون نماینده بودند را نیز باید در تفکر آنها دانست.                                 
بعد از رد اعتبار جناب تاجگردون و یک سکوت چند ماهه به یکباره فضای جامعه انتخاباتی شد که در تضاد با توسعه فرهنگیست و این رویه به اختلافات و نزاع‌های قومی میفزاید.
قانون به صراحت مشخص کرده که اگر کسی از فیلتر شورای نگهبان و نهادهای نظارتی عبور کند مجلس می‌تواند در مراحل مختلف از تحقیق تا رأی گیری نهایی جلوی نفوذ او را بگیرد.
«در سخنان اخیر غلامرضا تاجگردون بیان داشتند مجلس تنها کاری که کرد من را اخراج کرد». شما که مجلس فعلی را قبول ندارید چرا اصرار دارید برادرتان با هر قیمتی در مجلسی که شما را اخراج نمود وارد شود؟
آیا شبکه سازیتان به هم می‌خورد یا به منافعی که در طی این سال‌ها داشتید خدشه‌ای وارد می‌شود؟
جناب غلامرصا تاجگردون در شعارهایتان بحث توسعه را مطرح می‌کردید. چند نکته در این خصوص به شما اعلام می‌نمایم:
۱. از زمان شروع نمایندگی افرادی بیکار را با ایجاد رسانه وادار به تزریق اخبار یکطرفه، همراه بزرگنمایی و تخریب گرایانه و قهرمان سالاری کردید. آیا این را توسعه می دانید یا ایجاد تفرقه و سواستفاده از شرایط محرومیت مردم؟
۲. تبعیض در به کارگیری نیرو، استخدامی‌های بی ضابطه، وعده‌های محقق نشده و نزدیک انتخابات، مهره چینی‌های نزدیک انتخابات برای فریب طوایف و ادامه تفکر تفرقه، واگذاری پیمانکاری‌ها به افراد خاص و نور چشمی، جوسازی علیه هر مدیری که رعیت گونه در مقابل شما نبود و موارد دیگر را توسعه باید نامید؟
چطور می‌توانید وقتی ۸ سال نماینده دو شهرستان گچساران و باشت بودید اعتراضات در به کارگیری نیروها را با یک نامه نگاری پوچ در رسانه به بازی بگیرید که مثلاً ادارات پارتی بازی نکنید ولی از آن طرف لیست‌های جذب همه مشخص و آشکارند.
۳. توسعه در نگاه شما این است که وقتی شما به دلیل سواستفاده از جایگاه نمایندگی از مجلس اخراج شدید، حال باید برادر و بعد فرزندان و بعد نوه‌ها بر شهر حکومت کنند؟
آیاهمانند حرف‌های ترامپ که عربستان را مشابه گاوی شیرده می‌دانست، شما هم گچساران را گاوی شیرده می‌بینید که تا شیر دارد بدوشید؟
۴. توسعه در نگاه شما این است که مناطقی را که از لحاظ جمعیتی یا شرایطی برای شلوغ بازی و نفاق بیشتر در شهرستان‌ها مورد توجه قرار دهید تا دیگران را سرکوب کنید؟
جایی را یک شبه تبدیل به شهر می‌کنید اما تمام طرح‌های یک منطقه را تعطیل ساختید. این نگاه تبعیض آمیز همانند تفکر اصلاح طلبان است که این چندین سال گاها به عمد معیشت مردم را دچار سختی کردند تا نزدیک انتخابات با چند وعده و سبد کالا و ... مردم را فریب دهند. آیا این روند در نگاه شما توسعه است؟
۵. به جای به کارگیری افراد با سواد، حضور بین مردم و پاسخ دادن به خواسته‌ها و مطالبات از افرادی که حلقه به گوش در نهادها باشند و همچنین افرادی که با الفاظ و تمسخر و شایعه و برچسب زدن در بین عموم و فضای مجازی تبلیغات کنند استفاده کردید یا می‌کنید. آیا این توسعه در دیدگاهتان است؟

   

اما جناب غلامرضا تاجگردون این را بدانید که در خاطر مردم می‌ماند که شما از قول خودتان در یکی از برنامه‌های گفتگو در یکی از شبکه‌ها عنوان کردید که دولت هم مایل است من در همین جایگاه بودجه در مجلس باشم. آیا دولت شما را ماشین امضا دیده یا برآورده کننده منافع خود؟
آقای ساسان تاجگردون هم در همین دولتی هست که با برجام بی فرجام امتیازات بیشماری را داد و زحماتی که در حوزه هسته‌ای انجام شد به عقب برگشت کردیم و هیچ چیزی عاید نشد و لذا در مدتی که در معاونت میراث فرهنگی بود چه کاری برای استان و شهرستان‌های گچساران و باشت انجام داد؟ دولتی که روزانه از رانت‌هایش، از فسادهای اقتصادیش و سوء مدیریت‌هایش می‌شنویم دولت مورد حمایت شما و برادرتان بود که حاضر بودید با این دولت به جهنم هم بروید.
در مجلسی بودید که برجام را که شما مبلغ آن بودید ۲۰ دقیقه‌ای تصویب کرد که خیلی از خود نمایندگان مفاد آن را مطالعه نکردند و مواردی در آن وجود داشت که نقاط سری نظامی، نوع موشک‌ها، بالا بردن سطح دسترسی آژانس، نظارت آنلاین از طریق دوربین به سایت هسته‌ای، اسامی و آدرس دانشمندان و سایر موارد را شامل می‌شد. این همه هزینه‌ها شامل به شهادت رساندن چندین دانشمند و عقب افتادگی در دانش هسته‌ای بابت برجام را چگونه توجیه می‌کنید؟ به این موارد پاسخ نمی‌دهید و فقط چسبیدید به اینکه یک جاده دوبانده ساخته شد؟!!
در لایو ساسان تاجگردون این مورد عنوان شد که گچساران و باشت آدم درشت می‌خواهد!
آیا حضور بین دانه درشتان رانت خوار دولت و مجلسی که هر روز از رد صلاحیت‌ها یا دستگیری آنها می‌شونیم، آدم را درشت می‌کند؟
۸ سال برادرتان حاضر به پاسخگویی به سؤالات و انتقادات نبود، اما شما که از درشتی آدم برای مجلس سخن گفتید درشتی را در پاسخگویی به سؤالات و مناظره در کمال اخلاق در مکان و زمانی نشان دهید.
اما اگر به ظاهر قصد دارید ادعای مردمسالاری کنید اما دنبال اهدافی اشتباهی مانند برادرتان که خودتان اذعان داشتید اشتباهاتی داشته، هستید پس دلسوز این مردم نیستید و بیشتر از این جو شهرستان‌ها و استان را متشنج نکنید و سکوت و تغییر افکار را پیشه کنید. چراکه این مدل توسعه شما موجبات تبعیض، تفاوت طبقاتی بیشتر و تشنج بین قومی بیشتر می‌شود و برای این مناطق با این روند تبعیض آمیز، آینده خوبی تصور نمی‌شود.
--------------------------------
پژمان کریمی
نام شما

آدرس ايميل شما

به امید خدا
Iran, Islamic Republic of
مجلس را خداوند از غلامرضا تاجگردون آزاد کرد
انشاالله گچساران برای همیشه از تاجگردونها ازاد خواهد شد
به امید محاکمه بزودی انشاالله
اصلاح طلب
Iran, Islamic Republic of
آقای کریمی شیر مادرت حلالت که وافعیت را نوشتی .مگر در گچساران و باشت قحط الرجال است که فقط و فقط از خانواده تاجگردون نماینده باشد این حرکت انتخاب برادر غلامرضا تاجگردون توهین به شعور مردم گچساران و باشت است؟
باوی
Iran, Islamic Republic of
بازم اخ و بخت عسکر. جون خت گپ گپو نزن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
مطالعه کردم خداوکیلی ارزش پاسخگویی ندارد
باشت
Iran, Islamic Republic of
حرف زدی
از کجا
جناب
گچسارانی
Iran, Islamic Republic of
در جامعه ای که شعبون ها و امیرکبیرها با یک نگاه سنجیده می شوند، دیگه حرف ارزش گفتن ندارد که بخواهم آن را برای هر پاسخی هزینه نمایم
گرگلی
Iran, Islamic Republic of
. دم از عدم مذاکره و بازگشت به تحریم ها میزنی!
Iran, Islamic Republic of
فعلا داداش ساسان اش خشه دانه درشت و اصلح معرفی کرده فرصت جوابدهی به مردم دانه کوچک نیارن..
وقتته تلف نکو
سعید
Iran, Islamic Republic of
دوتاش مثل همن هم غلام وهم ساسان
سعید
Iran, Islamic Republic of
باسلام اقای تاجگردون میبینه مردم گچساران ساده وبی الایش هستن بازبون چرب ونرم دارن وبدبخت میکنن. واقعا دارن ظلم میکنن به مردم گچساران وباشت
سعید
Iran, Islamic Republic of
غلام رضاتاجگردون هست که نتونست جواب اقای پاکدلو بده وتنها کاری که بلده بکنه ومیکنه واگه ساسان هم اومد بالا خواهد کرد بدبختی گچساران وباشتو چند برابر میکنن
مارکو
Iran, Islamic Republic of
دوره شما تموم شده آقایان تاج،اروم و آهسته کناری بشینید و بخورید آنچه اندوختید از قبل این شهرستان مفلوک که دیری نمی‌پاید در نهادهای قضایی یا امنیتی عملکردتان بررسی می‌شود و روسیاهی به ذغال خواهد ماند.
باشت و با وی
United States
اگه پاسخگو باشند که دیگه نمیشه خورد .اولین سوال مردم این است که چرا همه پروژه ها را فقط به افراد خاصی داده میشود ایا نفع شخصی در مران است یا شریک پروژه ها هستید.؟ چرا به نخبه های شهر اهمیت نمیدهید یعنی توی این شهر به این بزرگی هیچ نخبه ای پیدا نمیشود که یه دوره جای شما را بگیرد. ؟ کسانی که استخدام شدند از چه طریقی و با کدام آزمون ؟ و الا آخر
لیشترمن
United Kingdom
این خانواده تاجگردون فقط قدرت رو براخودشون میخوان وهمه چیز وهمه کس رو بازیچه قرارمیدن برا رسیدن به اهدافشون.واصلا دوس ندارن ازبچه های گچساران کسی پیشرفتی کنه تا همه چیز به نام خودشون تموم بشه
مجید
Iran, Islamic Republic of
احسنت براقای کریمی که حرف دل مردم مظلوم گچساران وباشت را زد.
صادق
Iran, Islamic Republic of
تعجب است کسی که باید پشت .باشد. بیاید اینجا عرض اندام کند. در بانک‌سرمایه تا قیر و ... قطعا قوه قضاییه دستش به انجا هم خواهد رسید..و مردم گچساران . بر جریان موروثی بودن وکلای این شهرستان .خط بطلان خواهد کشید.
محمدی
Iran, Islamic Republic of
حاج ساسان ۲۰دقیقه لایو گذاشت ترسیدید... هههه
روزبه
Iran, Islamic Republic of
معلومه که این اقایان به هیج انتقادی پاسخ نمیدهند.. چون خودشان را ارباب مردم میدانند..تا حالا شده اقای تاجگردون یک بار ترور شخصیتهای انقلابی این کشور را محکوم کند.اما زمان انتخابات که میرسه تمام فضای مجازی در قرق این اقایون هست..
United Kingdom
دقیقا مساله همینجاست . که جناب تاجگردون پدر خود را زمانی مباشر خوان خواند و به رویه قدیم ارباب رعیتی برخورد خواهندکرد چه خودش چه اطرافیانش
و اما کبنا یادش باشه .. یک بار هم تیتری مبنی دیگر رانت فامیلی زد .. کاش بار دیگر آن تیر را باز نشر میداد البته اگر این کار را انجام دهد ! و اما در خصوص این تیتر بگویم که انتظار میرفت که قاطع تر و بلیغ تر می بود تا جناب تاجگردون مجبور به پاسخگویی بدور از فرافکنی !شود.... ضمنا ساسان تاجگردون نه در انتخابات شرکت میکند و نه رای خواهد آورد غیر از این باشد خود و همکیشان خود را به سُخره گرفته . و عاقب اصلاح طلب ها به مانند اصولگرا های (بویراحمد) هم هردمبیل خواهد شد !
نفت سیاست زده
United States
فقط تاجگردون مشخص کنه نیروهائی که تو این هشت سال از طریق حراست و به صورت حجمی سر کار رفتند چطور استخدام شدند و با چه ضوابطی و همچنین نیروهای استخدامی در پتروشیمی همین کافیه . ما بهشون وای میدیم
علی
Iran, Islamic Republic of
درود بر نگارنده این نوشتار که مطالب خوب و بخقی رو بیان کردند...مطالبه گر بودن حق همه همشهریان عزیز بوده و هست ولی متأسفانه این خاندان و این مسلک، فرار رو به جلو بدون پاسخگویی و حتی محکوم و متهم دانستن مطالبه‌گر رو در چنته دارند و خواهان آنند. انشاءالله که در انتخابات پیش رو مردم با انتخاب اصلح با بی‌عدالتی برای همیشه مقابله میکنند.
علی
Iran, Islamic Republic of
مطمئنا برا رو کم کنی اومده والا خدایش این مجلس در قواره تاجگردون نیست که بياد بين ده درصد های که منتخب تهران‌ ميگه آنی تایم وووو غیرو ...بشینه بعدشم ۸سال عمران‌ و آبادانی حق مطلب رو ادا کرده‌ ولي من شخصا جز این دفعه که دوست دارم امثال شما روشون کم بشه خدا لعنتم کنه به‌ يکی از اين خاندان‌ رای بدم .و اگر کسی در آینده از نسل تاجگردون هابياد تا جایی که ممکنه عليه آنها قرار گرفته و آشکار میجنگم هم خودم و هم دوستان و فامیل .
Iran, Islamic Republic of
یا خو م یا که ککام یا قوم و خویشم
Iran, Islamic Republic of
اغا پژمان برجام تصمیم همه ی حاکمیت بود
...شما هم غصه نخور اون دولت محبوب شما که دنیا را علیه ملت بیچاره بسیج کرد باید بیاید جواب خیلی چیزها را بدهد.الان هم وقت خوابه عزیزم برو بخواب.
همشهری
Iran, Islamic Republic of
جون خوت جمع کن
ش
Iran, Islamic Republic of
پژمان خان مگر نشنیدی میگویند : جواب خاموشی است ؟
بار تعطیلات بر دوش اقتصاد

بار تعطیلات بر دوش اقتصاد

با شروع ویروس کرونا مسائل متعددی گریبانگیر زندگی روزمره مردم شده، مشکلات اقتصادی و معیشتی ...
«بايا» نيامده پول می‌خواهد!

«بايا» نيامده پول می‌خواهد!

بايا، شبکه فروش کالا و خدمات است، ده‌ها نمونه ديگر آن در کشور درحال فعاليت هستند. اين ...
فقدان پارلمان ( به قلم محسن خرامین )

فقدان پارلمان ( به قلم محسن خرامین )

سال‌هاست کارکرد اصلی مجلس دخالت در برخی انتصابات مدیریتی است که این انتصابات برای نمایندگان ...