کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

یادداشت سیاسی |

اصلاح طلبان بویراحمد و دنا فرصت آزمون و خطا ندارند

امید همتی

18 مرداد 1398 ساعت 12:49

در همان دوره با وجود فشردگی زیاد این گزینه یعنی محمد بهرامی به نسبت دور نهم افزایش محسوسی داشت و برخلاف دو گزینه دیگر که ریزش بالایی داشتند توانست رأی خوبی بدست بیاورد ولی در کنار آن دو گزینه یک گزینه رأی آور دیگر به همراه دو گزینه دیگر فضا را کاملاً نزدیک کرده بودند. اینک در آستانه یازدهمین دوره سید باقر موسوی می‌تواند به ایجاد یک هماهنگی و وحدت کمک کند و با حمایت از نیروهای جوان و امتحان پس داده‌ای همچون محمد بهرامی که یک رزومه قوی مدیریتی و سابقه درخشانی در شهرداری یاسوج دارد این جریان را از سردرگمی نجات دهد.


کمتر از 8 ماه دیگر تا انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی زمان مانده است و از مدت‌ها قبل تاکنون فضای شهرستان‌های بویراحمد و دنا کاملاً انتخاباتی شده است.
 جریان‌های سیاسی نیز این دوره از انتخابات را بسیار حیاتی می‌دانند و دنبال برنامه ریزی و حضور قدرت مندانه در این رقابت سیاسی هستند.
 اصولگرایان جدی‌تر و مصمم‌تر از دوره‌های قبل دنبال جبران چندین شکست پیاپی از سال 1392 تاکنون هستند و اصلاح طلبان نیز نه تنها در پی پیروزی هستند که این بار در پی یک پیروزی کامل و با پرچم اصلاح طلبی هستند.
 اصلاح طلبان بعد از حذف سید باقر موسوی در سال 1382 به دلایل مختلف بویژه انشقاق و تقسیم آنها میان نامزدهای مختلف موفق به حضور با یک نیروی مستقل در مجلس شورای اسلامی نشده‌اند.
 این موضوع سبب شده است فعالین این جریان سیاسی در این دوره به جد دنبال یک حضور موفق و نتیجه بخش در صحنه انتخابات باشند. در این دوره بر خلاف دوره‌های قبل سید باقر موسوی که نقش کلیدی و لیدری برای این جریان در شهرستان بویراحمد دارد وارد صحنه شده است و قرار است به زودی از میان گزینه‌های مدعی یک چهره به عنوان نامزد نهایی و مورد حمایت جریان اصلاحات بویراحمد و دنا معرفی شود.
 قطعاً چهره‌های زیادی مدعی خواهند بود و تلاش خواهند کرد تا خود را به شورای تصمیم گیرنده نهایی تحمیل نمایند.
 اما آنچه در این میان مهم است صرف تلاش خود افراد نیست بلکه باید چهره نهایی واجد حداکثر ظرفیت‌های لازم باشد و بتواد به عنوان یک رقیب جدی وارد صحنه سفت و فشرده انتخابات در بویراحمد و دنا شود.
 قوام فروزان و محمد بهرامی از جمله چهره‌های اصلاح طلبی هستند که اولی برای اولین بار و دومی برای سومین بار قصد بخت ازمایی در انتخابات را دارند. در کنار این دو صحبت‌هایی از حضور محمد علی وکیلی نیز به گوش می‌رسد که البته هنوز رسماً چیزی در این مورد اعلام نشده است.
 فرصت آزمون و خطا برای اصلاح طلبان وجود ندارد و از دست دادن مجدد شانس حضور در مجلس یعنی ضعیف‌تر شدن جریان سیاسی در شهرستان و پخش آنها در میان سایر گروه‌ها و افراد.
  فضای قوم زده استان تا حدودی محصول انفعال و عدم موفقیت نیروی‌های جریانی بوده است و باید جریان‌های سیاسی و بویژه اصلاح طلبان با جدیت و برنامه ریزی درست و ورود به عرصه انتخابات فرصت مانور را از نگرش‌ها و رفتارهای قومی سلب نمایند.
 اصلاح طلبان در دور قبل به تبع شورای عالی سیاستگذاری حضور فعالی در عرصه انتخابات کشور و استان داشتند و در استان اقدام به معرفی یک گزینه در قالب لیست امید کردند. البته در همان ابتدای فعالیت این گزینه در قالب لیست امید برخی چهره‌ها و افراد متعلق به جریان اصلاح طلب و گروه‌های این جریان در مقابل تصمیم شورا موضع گیری و سبب انشقاق در میان جریان ریشه دار اصلاح طلب در شهرستان بویراحمد شدند. این موضوع به همراه حضور چندین نیروی جدی و هم چنین تشدید مسائل قومیتی در نهایت مانع از ان شد که گزینه لیست امید بتواند در بویراحمد به مجلس راه پیدا کند.
 در همان دوره با وجود فشردگی زیاد این گزینه یعنی محمد بهرامی به نسبت دور نهم افزایش محسوسی داشت و برخلاف دو گزینه دیگر که ریزش بالایی داشتند توانست رأی خوبی بدست بیاورد ولی در کنار آن دو گزینه یک گزینه رأی آور دیگر به همراه دو گزینه دیگر فضا را کاملاً نزدیک کرده بودند.
 اینک در آستانه یازدهمین دوره «سید باقر موسوی» می‌تواند به ایجاد یک هماهنگی و وحدت کمک کند و با حمایت از نیروهای جوان و امتحان پس داده‌ای همچون محمد بهرامی که یک رزومه قوی مدیریتی و سابقه درخشانی در شهرداری یاسوج دارد این جریان را از سردرگمی نجات دهد.
-------------------------------
امید همتی
------------------------------


کد مطلب: 411798

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/note/411798/اصلاح-طلبان-بویراحمد-دنا-فرصت-آزمون-خطا-ندارند

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir