تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۴
کد مطلب : ۴۷۲۵۰۳
حداقل ۵۲نفر در جنوب غزه جان خود را از دست دادند

حملات سنگین به رفح

۰
حملات سنگین به رفح
کبنا ؛به گفته مقامات فلسطینی، اسرائیل به ۱۴خانه و سه مسجد در رفح حمله کرده است. با این حال، همکاران عربی الجزیره گزارش داده‌اند که دست کم ۶۳نفر در حملات به مساجد جان باختند. بیانیه مطبوعاتی حماس تاکید کرد که بیش از ۱۰۰نفر در این شهر جان باخته‌اند.
به گزارش کبنا به نقل از دنیای اقتصاد، وزارت امور خارجه فلسطین در بیانیه‌ای که در پلتفرم ایکس منتشر شد، گفت: «اسرائیل به‌طور رسمی به هدف قرار دادن غیرنظامیان و انتقال جنگ به رفح ادامه می‌دهد تا مردم را مجبور به آواره شدن در زیر بمباران کند.» این وزارتخانه افزود: «قتل عام اخیر اشغالگران گواهی بر صحت هشدار‌های بین‌المللی و ترس از نتایج فاجعه‌بار گسترش جنگ به رفح است.»
آتش‌بس در تعلیق
ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تعدادی از «هدف‌های تروریستی» در منطقه شابوره رفح را هدف قرار داده و حملات به پایان رسیده است. این سازمان همچنین اعلام کرد که در یک عملیات شبانه در رفح، دو اسیر توسط حماس در ۷اکتبر را آزاد کرده است. مقامات نظامی گفتند که اسیران به نام‌های فرناندو سیمون مارمان و لوئیس هار در وضعیت خوبی هستند. حماس هشدار داده است که حمله زمینی اسرائیل به رفح، مذاکرات برای آزادی اسرای باقیمانده این گروه در غزه را از بین خواهد برد. این حال، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه وعده داد که به این حمله ادامه دهد. وی در بیانیه‌ای گفت: «تن‌ها ادامه فشار نظامی، تا پیروزی کامل، منجر به آزادی همه اسرای ما می‌شود.» حملات به رفح در حالی انجام می‌شود که اسرائیل در حال آماده شدن برای آغاز یک حمله بزرگ است که سازمان‌های امدادی بیم دارند که منجر به تلفات قابل توجه غیرنظامیان در آخرین منطقه نسبتا امن غزه شود.

حدود ۱.۴میلیون فلسطینی یا بیش از نیمی از جمعیت غزه، برای فرار از بمباران اسرائیل در رفح تجمع کرده‌اند؛ چراکه اسرائیل بسیاری مناطق تحت محاصره غزه را به ویرانه تبدیل کرده است. حماس اسرائیل را به دلیل این حملات محکوم کرده و گفته است که این حملات نشان‌دهنده «گسترش دامنه قتل عام‌هایی است که علیه مردم ما انجام می‌دهد.» این گروه در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: «حمله ارتش اشغالگر نازی به شهر رفح که تاکنون جان بیش از صد شهید را گرفته است، ادامه نسل‌کشی و تلاش برای آوارگی اجباری مردم فلسطین است.»
جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده روز یکشنبه به بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هشدار داد که بدون «برنامه‌ای معتبر و قابل اجرا» برای تضمین امنیت مردمی که در این شهر پناه گرفته‌اند، به رفح حمله نکند. نتانیاهو قول «عبور امن» را برای فلسطینیان در رفح داده است؛ اما فقدان شفافیت درباره طرح‌های تخلیه، این نگرانی را ایجاد کرده که ممکن است آن‌ها به شبه‌جزیره سینای مصر رانده شوند و به تنش‌ها با قاهره دامن بزنند.
نام شما

آدرس ايميل شما

بورس داغ دلالی

بورس داغ دلالی

«کارگری‌کردن صرفه اقتصادی ندارد!»؛ این جمله بارها از زبان متقاضیان بازار کار و کارفرمایان ...
عبدی: بودجه فرهنگ آب دریاست، می‌خورند و تشنه‌ترند

عبدی: بودجه فرهنگ آب دریاست، می‌خورند و تشنه‌ترند

روشن است که مدیران فرهنگی می‌خواهند بگویند مشکل، فقدان کار فرهنگی است و آن هم بودجه می‌خواهد....
افزایش تنش میان پیونگ‌یانگ و سئول؛ قوای نظامی کدام کشور قوی‌تر است؟

افزایش تنش میان پیونگ‌یانگ و سئول؛ قوای نظامی کدام کشور قوی‌تر است؟

به گفته موسسه مطالعات استراتژیک یک اندیشکده دفاعی مستقر در لندن، کره شمالی در آغاز سال ...
1