تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۲
کد مطلب : ۴۵۸۱۸۶
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد خبر داد

اختصاص ۱۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل سد «سرپری» کهگیلویه

۰
اختصاص ۱۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل سد «سرپری» کهگیلویه
کبنا ؛مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل سد سرپری از اعتبارات متمم سفر رئیس جمهور به استان اختصاص داده شد.
آرش مصلح افزود: در متمم سفر رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه آب، یک پروژه ۱۰ ساله به نام سد «سرپری» گنجانده شد.
وی با اشاره به موقعیت بسیار تأثیرگذار سد سرپری اظهارکرد: این سد که هم اکنون ۲۵ پیشرفت فیزیکی دارد، در پنج کیلومتری شهر دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه و در نزدیکی مسیر مواصلاتی "دهدشت به بهبهان" قرار دارد که موقعیت بسیار ارزشمندی در بحث گردشگری دارد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: پس از آبگیری، این سد سه میلیون متر مکعب آب ذخیره‌سازی خواهد داشت که می‌تواند ۴۵۰ هکتار زمین‌های دیم را به آبی تبدیل کند و تحول زیادی در بحث کشاورزی منطقه بوجود آورد.
مصلح تصریح کرد: تا قبل از سفر رئیس جمهور به استان متأسفانه ۲۵ ماه این پروژه کاملاً تعطیل بود و تلاش شد که در متمم سفر گنجانده شود که اینکار انجام شد.
وی ادامه داد: پس از گنجانده شدن در متمم سفر رئیس جمهور، ۱۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل مصوب و اختصاص داده شد که از این مبلغ ۴۰ میلیارد از بخش مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت، ۳۰ میلیارد از سوی وزارت نیرو، ۴۰ میلیارد برنامه بودجه و ۱۰ میلیارد تومان هم از اعتبارات استانی، تأمین می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: عملیات اجرایی این پروژه از ابتدای آذر ماه امسال و در چهار جبهه کاری آغاز شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما

علی‌اف از دمیدن بر آتش تنش حداکثری با ایران چه می‌خواهد؟

علی‌اف از دمیدن بر آتش تنش حداکثری با ایران چه می‌خواهد؟

برخلاف رویکرد تعاملی و ایجابی تهران، جمهوری آذربایجان با افزایش ضریب رویکرد تقابلی، بر ...
ماجرای پشت در شورا به جلسه راه یافت

ماجرای پشت در شورا به جلسه راه یافت

همزمان با شروع هفتمبن جلسه پرسش شورا از شهردار، مردی که پشت در ایستاده بود گفت: من باید ...
اثر یک دهه بر بازار دلار

اثر یک دهه بر بازار دلار

 برخی فعالان می‌گویند احتمالِ رفتن دلار به سوی کانال بالاتر وجود دارد ولی دشوار است که ...
1