تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۲
کد مطلب : ۴۵۸۱۱۹
مقام ارشد کاخ سفید مدعی شد:

نگرانی کاخ سفید از گسترش همکاری‌های دفاعی ایران و روسیه

۰
نگرانی کاخ سفید از گسترش همکاری‌های دفاعی ایران و روسیه
کبنا ؛هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی کاخ سفید از نگرانی واشنگتن از همکاری دفاعی ایران و روسیه و تاثیر آن بر شرکای منطقه‌ای خود خبر داد.
جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی دولت بایدن روز دوشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران در تداوم ادعا‌ها علیه ایران در عرصه جنگ اوکراین گفت: برای ما شکی وجود ندارد که روسیه همچنان به دریافت پهپاد از ایران برای استفاده در جنگ اوکراین ادامه می‌دهد.
این مقام ارشد کاخ سفید مدعی شد: روابط بین ایران و روسیه در حوزه دفاعی در حال تعمیق است. اکنون نشانه‌های روشنی وجود دارد که دو کشور به دنبال تبادل بیشتر فناوری‌های نظامی هستند.
هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا ادعا کرد: این بدان معناست که نگرانی‌ها در مورد امنیت و ثبات خاورمیانه در حال افزایش است.
کربی همچنین مدعی شد که این نگرانی وجود دارد که روسیه ممکن است به دنبال راه‌هایی برای تقویت توانمندی‌های نظامی ایران در خاورمیانه باشد.
این سخنگوی شورای امنیت ملی دلت بایدن در هراس از تعمیق روابط نظامی تهران – مسکو افزود: روابط رو به گسترش ایران و روسیه در حوزه دفاعی، نه تنها برای اوکراین بلکه می‌تواند برای شرکا و دوستان ما در خاورمیانه نیز بد باشد.
روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال روز یکشنبه به وقت محلی به نقل از منابع آگاه در یکی از کشور‌های همسو با آمریکا مدعی شد تهران - مسکو در حال همکاری برای ساخت کارخانه جدیدی در روسیه برای تولید پهپاد طراحی ایران هستند.
غرب به رهبری آمریکا از ماه‌ها پیش همزمان با تشدید تنش‌ها در جنگ اوکراین، ادعا‌هایی ضد ایرانی را مطرح کرده که تهران آن را قاطعانه رد می‌کند.
آمریکا ابتدا ادعای ارسال پهپاد‌های ایرانی را مطرح کرد و پس از آن، ادعای انتقال احتمالی موشک‌های زمین به زمین از سوی ایران به روسیه برای استفاده در این جنگ را مطرح کرده است.
جمهوری اسلامی ایران می‌گوید: محدودیت‌های مربوط به تسلیحات ذیل قطعنامه ۲۲۳۱ در تاریخ ۱۸ اکتبر ۲۰۲۰ رسما خاتمه یافته و از آن زمان، انتقال تسلیحات به، یا از ایران، دیگر مشمول قطعنامه ۲۲۳۱ نمی‌شود

 
نام شما

آدرس ايميل شما

علی‌اف از دمیدن بر آتش تنش حداکثری با ایران چه می‌خواهد؟

علی‌اف از دمیدن بر آتش تنش حداکثری با ایران چه می‌خواهد؟

برخلاف رویکرد تعاملی و ایجابی تهران، جمهوری آذربایجان با افزایش ضریب رویکرد تقابلی، بر ...
ماجرای پشت در شورا به جلسه راه یافت

ماجرای پشت در شورا به جلسه راه یافت

همزمان با شروع هفتمبن جلسه پرسش شورا از شهردار، مردی که پشت در ایستاده بود گفت: من باید ...
اثر یک دهه بر بازار دلار

اثر یک دهه بر بازار دلار

 برخی فعالان می‌گویند احتمالِ رفتن دلار به سوی کانال بالاتر وجود دارد ولی دشوار است که ...
1