تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۰
کد مطلب : ۴۵۷۹۴۱
رئیس اداره بازرگانی خارجی اداره صمت استان:

مهلت ثبت‌نام دهمین دوره انتخابات اتاق‌ بازرگانی تمدید شد

۱
۰
مهلت ثبت‌نام دهمین دوره انتخابات اتاق‌ بازرگانی تمدید شد
کبنا ؛
رئیس اداره بازرگانی خارجی اداره صنعت، معدن و تجارت استان گفت : مهلت ثبت‌نام دهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی تمدید شد؛ این مهلت سه روزه بوده و طبق این مصوبه، داوطلبان عضویت در هیات نمایندگان اتاق‌های استانی تا پایان روز یکشنبه 16 بهمن برای ثبت‌نام فرصت دارند.
به گزارش کبنا، طبق قانون، اتاق ایران مکلف است دو ماه پیش از پایان هر دوره هیات نمایندگان، انتخابات دوره بعد را برگزار کند. طبق برنامه‌ریزی انجام شده توسط اتاق بازرگانی قرار است، انتخابات دوره دهم از ساعت 8 الی 18 روز چهارشنبه 10 اسفند در محل اتاق بازرگانی یاسوج برگزار شود.
یزدان پرست بر لزوم احراز اهلیت رای‌دهندگان تاکید کرده و گفت: رای‌دهندگان برای احراز اهلیت فعالیت تجاری و اقتصادی خود باید مستندات لازم را پیش از روز رای‌گیری ارائه کرده و به تایید انجمن نظارت بر انتخابات برسانند. البته این موضوع درباره افراد حقیقی و حقوقی متفاوت است.
یزدان پرست درباره شرایط لازم برای احراز اهلیت تجاری و اقتصادی رای‌دهندگان حقیقی گفت: این افراد علاوه بر شرایط عضویت و دارا بودن حداقل دو سال سابقه عضویت پیوسته یا ناپیوسته، طبق آیین‌نامه تشکیل و نحوه فعالیت اتاق بازرگانی و اصلاحات آن که به تصویب هیات نمایندگان اتاق و شورای عالی نظارت رسیده است، باید مدارک و مستندات مربوط به حداقل یکی از مواردی که در ادامه به آن اشاره می‌شود را ارائه دهند.
بر اساس اظهارات رئیس اداره بازرگانی خارجی استان مدارک مورد نظر شامل ارائه اظهارنامه مالیاتی برای حداقل مدت یک‌سال در طول دوره عضویت، ارائه لیست پرداخت حق بیمه شاغلان تامین اجتماعی حداقل یک‌سال در طول دوره عضویت، گواهی انتخاب به عنوان صادرکننده یا تولیدکننده نمونه و داشتن حداقل دو سال سابقه مدیریت (مدیرعاملی یا عضویت در هیات مدیره) شرکت‌های اقتصادی که حداقل دارای یکی از شروط فوق هستند، می‌شود.
یزدان پرست تاکید کرد: اشخاص حقوقی به شرط دارا بودن حداقل دو سال سابقه عضویت پیوسته یا ناپیوسته و معتبر بودن کارت عضویت تا روز رای‌گیری که دهم اسفند سال جاری است، بدون هیچ‌گونه ثبت نام، مجاز به رای دادن هستند.
او از رای‌دهندگان حقیقی خواست تا پایان روز یکشنبه 30 بهمن با مراجعه به سامانه ثبت‌نام اتاق ایران، تکمیل فرم‌های مربوطه، درج توضیحات لازم و بارگذاری اسناد مرتبط با هر بند، برای احراز اهلیت خود ثبت نام کنند. البته باید توجه داشت اشخاص حقیقی که علاوه بر کارت عضویت اتاق بارگانی استان  دارای کارت بازرگانی معتبر تا تاریخ دهم اسفند سال جاری هستند به صورت سیستمی فرآیند احراز اهلیت آنها انجام می‌شود و نیاز به ثبت‌نام در سامانه ندارند و در صورت عدم احراز اهلیت، مراتب از طریق پیامک به اطلاع ذی‌نفعان می‌رسد تا اقدام به ثبت‌نام کنند.
 در حال حاضر تعداد کارت بازرگانی های فعال استان حدود 85 عدد می باشد. رای‌دهندگان و داوطلبان عضویت در دوره دهم هیات نمایندگان  نسبت به زمان‌بندی‌ها توجه لازم را داشته باشند  و سعی کنند بیشترین مشارکت را برای برگزاری یک انتخابات شایسته در استان داشته باشند.
لازم به ذکر است که مهندس یزدان پرست از نیروهای توانمند اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان می باشد که در حال حاضر مسئولیت دو اداره تخصصی و مهم در دو حوزه امور صنایع و بازرگانی خارجی را عهده دار می‌باشد.»


 
نام شما

آدرس ايميل شما

مردمی
Iran, Islamic Republic of
آقای جبار کیانی ول کن دیگه
علی‌اف از دمیدن بر آتش تنش حداکثری با ایران چه می‌خواهد؟

علی‌اف از دمیدن بر آتش تنش حداکثری با ایران چه می‌خواهد؟

برخلاف رویکرد تعاملی و ایجابی تهران، جمهوری آذربایجان با افزایش ضریب رویکرد تقابلی، بر ...
ماجرای پشت در شورا به جلسه راه یافت

ماجرای پشت در شورا به جلسه راه یافت

همزمان با شروع هفتمبن جلسه پرسش شورا از شهردار، مردی که پشت در ایستاده بود گفت: من باید ...
اثر یک دهه بر بازار دلار

اثر یک دهه بر بازار دلار

 برخی فعالان می‌گویند احتمالِ رفتن دلار به سوی کانال بالاتر وجود دارد ولی دشوار است که ...
1