تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۲
کد مطلب : ۴۵۷۷۸۳
در صحن علنی مجلس مطرح شد

اعتراض تند نماینده مجلس به طرح مولدسازی؛ متعجب از سکوت نمایندگان درباره کاپیتولاسیون داخلی هستم/ اگر ذره‌ای رفتار انقلابی در این مجلس بود باید جلسه را ترک می‌کردیم

۰
اعتراض تند نماینده مجلس به طرح مولدسازی؛ اگر ذره‌ای رفتار انقلابی در این مجلس بود باید جلسه را ترک می‌کردیم
کبنا ؛نماینده مردم شازند درباره طرح مولدسازی گفت: اگر ذره‌ای رفتار انقلابی در این مجلس بود باید امروز در اعتراض به این تصمیم صحن مجلس را ترک می‌کردند.
محمود احمدی‌ بیغش
در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از آن‌ چه انفعال مجلس در برابر طرح مولدسازی خواند، بیان کرد: مطلبی که بنده را متعجب‌ از این تصمیم مساله دار کرده سکوت شدید نمایندگان مجلس است.
وی با زیر سوال بردن جایگاه قانونی شورای عالی هماهنگی ابراز عقیده کرد: این شورا با نادیده گرفتن ارکان رسمی قانونگذاری کشور از جمله مجلس به ظاهر قانونگذار وارد چنین تصمیم‌گیری‌های بدون پشتوانه قانونی می‌شود.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه خطاب به قالیباف رئیس مجلس گفت:‌ دقیقا بفرمایید که کجای این دایره قدرتمند و مطمئن قرار گرفته‌اید که به راحتی به کل مجلس پشت پا می‌زنید و به عنوان یک ضلع این رکن وارد چنین تصمیم‌گیری می‌شوید؟ رئیس مجلس؛ چرا تا به حال از این قدرت باشکوه پشت صحنه استفاده نکردید؟
وی این اقدام را «کاپیتولاسیون داخلی» و بدعت‌گذاری غلط توصیف و ابراز عقیده کرد: اساسا مگر این دارایی متعلق به دولت است که بخواهد در یک فرآیند به نهادهای غیر پاسخگو واگذار شود؟ به والله اگر ذره ای رفتار انقلابی در این مجلس بود باید امروز در اعتراض به این تصمیم صحن مجلس را ترک می‌کردند تا آقای قالیباف با خیال راحت با دیگر سران قوا خودشان تصمیم بگیرند.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی خطاب به محسنی اژه ای رئیس قوه قضائیه نیز عنوان کرد:‌ شما در مقام قاضی القضات که امید را بعد از مدت ها به دستگاه قضاوت برگرداندید، چرا تن به چنین مصوبه ای دادید؟ آیا با وجود این همه قضات برجسته، صاحب نام و حقوقدان حاذق کشوری لازم نبود در مورد چنین تصمیم خطیری استمزاج و اظهار نظر حقوق و فنی بشود، به ویژه در خصوص بلا اثر کردن تمام قوانین موصوفه و مربوطه آن هم به مدت دو سال؟
احمدی بیغش گفت: انتظار دارم مجلس قبل از اینکه بیشتر از آنکه به کُمای تصمیمات فراقانونی فرو برود حداقل یک بار بعد از سه سال عمر خود در این دوره ورود مسئولانه و شجاعانه به اینگونه موضوعات و محدود کردن اختیارات رئیس مجلس داشته باشد و مجلس همانگونه که تاکید امام و رهبری است، مجلسی بر اساس قانون اساسی باشد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

حمله به سفارت باکو در تهران چه در دل خود داشت؟

حمله به سفارت باکو در تهران چه در دل خود داشت؟

هزینه تنش با جامعه جهانی تنها محدود به فشار‌های اقتصادی و تحریم نخواهد بود. حادثه اخیر ...
مشاور زلنسکی مدعی ارتباط انفجار اصفهان با جنگ اوکراین شد

مشاور زلنسکی مدعی ارتباط انفجار اصفهان با جنگ اوکراین شد

مشاور «دلودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین، مدعی شد که حمله پهپادی بامداد امروز در اصفهان،...
ایران چطور بایستی «انسداد ژئوپلیتیک» را بشکند؟

ایران چطور بایستی «انسداد ژئوپلیتیک» را بشکند؟

وقتی ما دچار انسداد ژئوپلیتیک هستیم، دوستان ما نظیر چینی‌ها نیز از ما ناامید می‌شوند ...
1