تاریخ انتشار
شنبه ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۹
کد مطلب : ۴۵۷۳۲۲
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با صدور بیانیه‌‍ای مطرح کرد

دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ قربانی درخواست‌های نابجا و دخالت‌های نمایندگان / هشدار بسیج دانشجویی به افشای دخالت‌ها در انتصابات دانشگاه

۷
۸
دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ قربانی درخواست‌های نابجا و دخالت‌های نمایندگان / هشدار بسیج دانشجویی به افشای دخالت‌ها در انتصابات دانشگاه
کبنا ؛بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با صدور بیانیه‌ای به دخالت نمایندگان در امور دانشگاه اشاره کرد و نوشت: «در پایان از وزارت محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخواست می‌کنیم، مراقب باشید قانون مداری مدیران را به واسطه‌ی منفعت طلبی نمایندگان، فدای بقای خود در وزارت نکنید و اجازه ندهید به بهانه‌ی استیضاح، قدرت تسلط شما بر این وزارت خانه‌ی حساس را به حاشیه ببرند. که در مکتب انقلابی، حذف با عزت از بقای با ذلت ارزشمندتر است.»

به گزارش کبنا نیوز، متن کامل این بیانیه‌ی به شرح زیر است.
بسم الله الرحمن الرحیم
چند وقتی است مسأله استیضاح وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مجلس مورد توجه جدی قرار گرفته که تبعات آن بر روی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور قابل مشاهده است.
علیرغم تمامی انتقادات وارده به رویه این وزارتخانه، اجازه بدهید تلاش برای کسب امتیاز از وزیر به بهانه‌ی استیضاح، ذهن دانشجویان را به سمت دیگری غیر از دلسوزی برخی از نمایندگان برای شرایط عمومی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ببرد. نمایندگان مجلس اما در وهله اول، نمایندگان ملت ایران در مجلس قانونگذار هستند و بعد نماینده‌ی منطقه انتخابی خود؛ بنابراین و بر اساس همان قانونی که وظیفه‌ی نظارت بر آن به عهده همین نمایندگان است، مصالح کشور بر منافع منطقه‌ای و امتیازات کسب شده در استان و شهرستان نماینده ارجحیت دارد.
نمایندگان مجلس قانونگذار، با توجه به قانون و تأکیدات موکد رهبر معظم انقلاب مبنی بر عدم دخالت در انتصابات، سهم خواهی منطقه‌ای خود از وزیر را کنار گذاشته و با تأکید بر منافع عام مردم، پای در نظارت بر این وزارت خانه و سایر ارکان دولت بگذارند؛ آن هم در چهارچوب قانونی که به پایبندی به آن قسم یاد کردند.
نمایندگان محترم مجلس، علی الخصوص نمایندگان مناطق محروم اجازه بدهند دستگاه‌های اجرایی بر مبنای شایسته‌سالاری و با تکیه بر قانون، نسبت به به کارگیری نیرو در دانشگاه‌های علوم پزشکی اقدام نمایند و از دخالت و فشار به وزیر و رؤسای دانشگاه‌ها برای جذب نیرو‌های مورد نظر خود خودداری کنند؛ اجازه بدهند به جز حلقه‌ی نزدیک به نمایندگان، سایر مردم هم از این موهبت بهره ببرند؛ اجازه بدهند مردم همچنان به آن‌ها اعتماد داشته و آن‌ها را به دلیل ویژه‌خواری برای اطرافیان، از رسیدن به کرسی نمایندگی مجلس در دور بعد باز ندارند؛ که این رویه سرانجامی جز عقب گرد مناطق محروم نخواهد داشت.
طی روز‌های گذشته، بنا به دلایلی ناواضح، در چند دانشگاه علوم پزشکی کشور تغییراتی در بدنه ریاست صورت گرفته و این موج به دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز نزدیک شده است. این موج که به نظر می‌رسد بر اساس سهم خواهی برخی از نمایندگان استان دامن سلامت، دانشگاه و آموزش پزشکی استان را خواهد گرفت، هیچ عایدی جز تزریق تشویش و به خطر افتادن مدیریت سلامت استان نخواهد داشت. سؤالی که برای جنبش دانشجویی مطرح می‌باشد، این است که آیا این خواسته بر اساس قانون نظارت بر دستگاه‌های اجرایی و ناشی از ضعف این دستگاه در اجرای ماموریت‌های محوله است یا پای منافع گروه‌های سیاسی و وابستگان نمایندگان مجلس استان در میان است؟
جا دارد از نمایندگان در خواست‌کننده به جد درخواست شود تا شفاف و صریح دلیل خود بر لزوم تغییر در بدنه‌ی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج – که چند ماهی از آغاز مدیریت آن‌ها نگذشته است – را برای مردم تشریح کنند. و اعلام کنند که آیا بین درخواست استخدام فله‌ای آن‌ها در دانشگاه و این خواسته‌ی اخیر نسبتی است؟
آیا نماینده‌ای که دم از انقلاب، ارزش‌ها و خون شهدا می‌زند، می‌تواند به صراحت و شفافیت مورد تأکید جامعه‌ی انقلابی، اعلام نماید به جای مسئولی که تا کنون در برابر خواسته‌های آن‌ها مبنی بر استخدام و... سر تعظیم فرو نیاورده‌است، چه کسی را به عنوان گزینه‌ی جایگزین در نظر گرفته است؟ با کدام هویت انقلابی؟
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، به عنوان نماینده جوانان مؤمن و انقلابی که دل در گرو هیچ حزب، جناح و گروهی نداشته و وظیفه‌ی خود را دفاع از گفتمان انقلاب اسلامی می‌داند، ضمن تأکید بر نقد‌هایی که در دو بیانیه قبلی نسبت به رویه دانشگاه علوم پزشکی داشته، در این مقطع، هر گونه فشار منفعت طلبانه بر مجموعه‌ی دانشگاه برای تغییر به نفع منافع عده‌ای خاص را مغایر با اصول انقلابی و برخلاف رویه تقویت دستگاه‌های خدمت‌رسان دانسته و وظیفه خود می‌داند صریحاً به نمایندگانی که در پی این اقدام هستند، هشدار دهد در صورت تداوم این رویه، پشت‌پرده‌های این درخواست را بر ملا کرده و اجازه نخواهیم داد بیش از این مدیریت بخش‌های مختلف استان زیر پای خواسته‌های نمایندگان و گروه‌های مختلف منفعت طلب، به ضعف و بی‌ثباتی مبتلا شود.
در دو بیانیه‌ی قبل نقد جدی بسیج دانشجویی به دخالت بی‌مورد نمایندگان مجلس و گروه‌های صاحب نفوذ در انتصابات بدنه‌ی مدیریتی استان و علی الخصوص بدنه دانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی بوده است و در این بیانیه نیر مثل بیانیه‌های گذشته صریح و قاطعانه نقدی جدی در تداوم این دخالت‌ها به نفع خواسته‌های نا به جای نمایندگان و گروه‌های صاحب نفوذ داریم و خواستار بیرون کشیدن دست این جماعت از مراکز علمی و سلامت محوری چون دانشگاه علوم پزشکی هستیم.
در پایان از وزارت محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخواست می‌کنیم، مراقب باشید قانون مداری مدیران را به واسطه‌ی منفعت طلبی نمایندگان، فدای بقای خود در وزارت نکنید و اجازه ندهید به بهانه‌ی استیضاح، قدرت تسلط شما بر این وزارت خانه‌ی حساس را به حاشیه ببرند. که در مکتب انقلابی، حذف با عزت از بقای با ذلت ارزشمندتر است.
و خطاب به نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی برای چندمین بار توصیه می‌کنیم، ملاک ولایت مداری خود را در عمل به فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر عدم دخالت در انتصابات، به نمایش عموم مردم بگذارید.
والسلام علی من اتبع الهدی
نام شما

آدرس ايميل شما

منصف
Iran, Islamic Republic of
خودتون بیانیه دادید که استخدام بشید و از قبل آن به نان و نوایی برسید! اینطور نیست ؟
همت
Iran, Islamic Republic of
رئیس دانشگاه خیلی خیلی ضعیف است . توانایی مدیریت دانشگاه را ندارد
United States
ایشون یک نیروی کاملا منفعت طلب هست هر چ زودتر برن بهتره
هیچ تغییر و تحول درستی هم نتونست انجام بده
کلو دولتی
Iran, Islamic Republic of
چشم حتما انجام و اقدام خواهد شد. منتظر باشید.
کارشناس
Iran, Islamic Republic of
اظهار نظر نکردنتان سنگین تر بود.
کارشناس
Iran, Islamic Republic of
اظهار نظر نکردنتان سنگین تر بود.
کارمند مطلع
United States
وقتی آقای غلام نژاد میاد ی پست مدیریتی تخصصی آی تی رو میده به ی شخص منفعت طلب‌. که تنها دلیل این انتصاب اینه خونشو تپی شیراز در اختیار رییس دانشگاه میذاره. چه دلیلی داره بسیج ازش حمایت کنه. این فقط‌ یکی از نمونه از انتصابات ایشون هست. هر چند همین بیانیه هم معلوم از کدوم مدیر دانشگاه هست که خودش به صورت غیرقانونی سرپرست هستن چندین ماهه
نرخ تورم بالای ۴۰ درصد باقی می‌ماند

نرخ تورم بالای ۴۰ درصد باقی می‌ماند

مرکز پژوهش‌های مجلس در خصوص لایحه بودجه ۱۴۰۲پیش بینی کرده است که با فرض تداوم وضعیت موجود،...
تذکرات مهم محسن رنانی: هیچ‌چیز در کشور سر جایش نیست

تذکرات مهم محسن رنانی: هیچ‌چیز در کشور سر جایش نیست

محسن رنانی عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان، در پاسخی به درخواست مرکز پژوهش‌های ...
شهروندان کهگیلویه و بویراحمدی مطالبات خود از رئیس جمهور را بیان کنند

شهروندان کهگیلویه و بویراحمدی مطالبات خود از رئیس جمهور را بیان کنند

با توجه به اینکه رئیسی به زودی به کهگیلویه و بویراحمد سفر خواهد کرد، شهروندان می‌توانند ...
1