تاریخ انتشار
جمعه ۳۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۹
کد مطلب : ۴۵۷۳۱۵
با ارسال متنی مطرح شد

پاسخ سازمان نظام مهندسی کهگیلویه و بویراحمد به کبنانیوز

۲
۱
پاسخ سازمان نظام مهندسی کهگیلویه و بویراحمد به کبنانیوز
کبنا ؛سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کهگیلویه و بویراحمد به مطلب پایگاه خبری کبنا نیوز پاسخی داد و نوشت:  «این سازمان بر اساس تکالیف قانونی محوله و با اعتقاد به این موضوع که هیچ مصلحتی فراتر از مصلحت رعایت التزام به قانون وجود ندارد، چرا که اساس نظم منتجه‌ی رعایت قانون است. برغم محدودیت‌های موجود همواره تلاش می‌نماید هر گونه ساخت وساز در حوزه شمول قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان را رصد نموده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف ضمن ارائه‌ی گزارش به مراجع ذیربط، در محدوده اختیارات قانونی خود، اقدامات لازمه را معمول نماید.»
بدینوسیله در پاسخ به درج مطلبی تحت عنوان «غفلت آشکار در سازمان نظام مهندسی کهگیلویه و بویراحمد» منتشره در سایت کبنا نیوز، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان جهت انتشار و شفاف‌سازی جوابیه‌ای به شرح ذیل صادر و اعلام می‌نماید.
مدیر مسئول محترم سایت خبری کبنا نیوز:
باسلام و احترام:
معطوف به مطلب مندرج در آن سایت در روز سه شنبه مورخ ۲۶ دی ماه ۱۴۰۱ تحت عنوان ((غفلت آشکار در سازمان نظام مهندسی کهگیلویه و بویراحمد)) و ضمن تقدیر و تشکر از کلیه رسانه‌های منصف که قلمشان بر محور‌اندیشه و اطلاعات کافی و وافی استمرار است و با تأکید بر نقش بی‌بدیل رسانه در اطلاع‌رسانی شفاف و به موقع در راستای آگاهی بخشی عمومی و فرهنگ‌سازی برای آحاد جامعه، همچنین استقبال مجموعه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان از هر گونه نقد منصفانه و سازنده به استحضار می‌رساند: با عنایت به موارد مطروحه و بنا بر اهمیت موضوع جهت تنویر افکار عمومی، شهروندان فهیم استان و مخاطبان محترم، جوابیه زیر را تقدیم می‌دارد.
- ضمن پایش مستمر ساخت و ساز‌های حوزه شمول قانون نظام مهندسی در سطح استان توسط مهندسان ناظر عضو سازمان استان و وصول گزارشات مرحله‌ای و نظارتی ناظران محترم توسط این سازمان و شهرداری‌های محترم استان، کمیته نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان که متشکل از مهندسان خوشنام و با تجربه استان می‌باشد در راستای عمل به شرح وظایف تصریح شده در مواد ۲ و ۱۵ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و به منظور الزام به رعایت مجموعه مباحث مقررات ملی ساختمان، ضوابط و مقررات شهرسازی، تضمین امنیت جانی و مالی عامه مردم و ایمنی ساختمان‌ها به همراه تعدادی از کارشناسان نظارت عالیه در قالب چند تیم از پروژه‌های سطح شهر یاسوج بصورت مستمر بازدید می‌نمایند. مزید استحضار در هفته‌های اخیر برغم وجود شرایط جوی نامناسب، بعضأ هشدار سطح قرمز مدیریت محترم بحران استانداری استان و برودت کم سابقه هوا، از پروژه‌های سطح شهر یاسوج بخصوص پروژه‌های در حال احداث با خطر بالا نظیر، گودبرداری‌های پرخطر و بصورت خاص از ساختمان‌های مشخص شده تحت عنوان ((ساختمان‌های ناایمن)) را در دستور کار خود قرار داده، نکات فنی لازم را به مالکان و مجریان اعلام و در صورت لزوم گزارشات نظارتی به اداره کل راه و شهر‌سازی استان و مراجع صدور پروانه ارسال گردیده است.
- وفق بررسی‌های بعمل آمده ساختمان در حال احداث اشاره شده در متن خبر موضوع جوابیه، در شهر مادوان واقع بوده و برخلاف رویه قانونی معمول فاقد هر گونه سابقه در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان می‌باشد. علی رغم تأکیدات قانونگذار مبنی بر الزام سازندگان و مالکان به استفاده از خدمات این سازمان و کنترل و تأیید کلیه طرح‌هایی که مبنای صدور پروانه توسط مراجع صدور پروانه قرارمی گیرند بوسیله‌ی سازمان استان، در خصوص ساختمان مذکور فرآیند قانونی مربوطه طی نگردیده و مالک ساختمان موصوف بدون هرگونه هماهنگی با این سازمان اقدام به احداث ساختمان نموده است.
-لذا این سازمان بر اساس تکالیف قانونی محوله و با اعتقاد به این موضوع که هیچ مصلحتی فراتر از مصلحت رعایت التزام به قانون وجود ندارد، چرا که اساس نظم منتجه‌ی رعایت قانون است. برغم محدودیت‌های موجود همواره تلاش می‌نماید هر گونه ساخت وساز در حوزه شمول قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان را رصد نموده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف ضمن ارائه‌ی گزارش به مراجع ذیربط، در محدوده اختیارات قانونی خود، اقدامات لازمه را معمول نماید.
- از طرفی یک نکته مهم هم باید مد نظر رسانه‌ها باشد، سازمان نظام مهندسی ساختمان بازوی اجرایی و قوه قهریه ندارد. نظارت و گزارش اگرچه از سوی این سازمان باید صورت بگیرد اما برخورد با ایرادات طبق قانون به سایر نهاد‌های مشخص شده مرتبط است.
نام شما

آدرس ايميل شما

شب پرستاره
Iran, Islamic Republic of
حالا مگه نظام مهندسی
در خیابان های هجرت ساخت و ساز انجام شده بدون هیچگونه ظوابطی....
مثال هجرت دو ...طرف اومده تو حیاط خونه اش حتی پی ریزی نکرده یک دیوار بیست سانتی آورده بالا و سقف اون رو کاذب کرده بدون کوچکترین رعایت مسایل ایمنی و کرده مغازه....
با کوچکترین زلزله خدا می‌دونه جون چند نفر به خطر بیفته.........

بین هجرت یک و دو تو کوچه طرف درب پارکینگ رو تو کوچه سه متری گذاشته و حتی از نظر مهندسی تو کوچه طبقه اول رو نباید بالکن بده که داده و نظام مهندسی تایید کرده....
کجای دنیا با جان مردم بازی می کنند.....
هر کسی هر طوری دلش بخواد می سازه و نظارتی وجود ندارد که نداره
گچساران
Iran, Islamic Republic of
فقط انشاء نوشتی از اینترنت.
نظام مهندسی فقط اسم قشنگی داره و پول قشنگی از مردم می گیره
نرخ تورم بالای ۴۰ درصد باقی می‌ماند

نرخ تورم بالای ۴۰ درصد باقی می‌ماند

مرکز پژوهش‌های مجلس در خصوص لایحه بودجه ۱۴۰۲پیش بینی کرده است که با فرض تداوم وضعیت موجود،...
تذکرات مهم محسن رنانی: هیچ‌چیز در کشور سر جایش نیست

تذکرات مهم محسن رنانی: هیچ‌چیز در کشور سر جایش نیست

محسن رنانی عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان، در پاسخی به درخواست مرکز پژوهش‌های ...
شهروندان کهگیلویه و بویراحمدی مطالبات خود از رئیس جمهور را بیان کنند

شهروندان کهگیلویه و بویراحمدی مطالبات خود از رئیس جمهور را بیان کنند

با توجه به اینکه رئیسی به زودی به کهگیلویه و بویراحمد سفر خواهد کرد، شهروندان می‌توانند ...
1