تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸
کد مطلب : ۴۴۷۸۰۰
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری:

مبارزه جدی با موج زمین خواری در کهگیلویه وبویراحمد آغاز شد

۰
مبارزه جدی با موج زمین خواری در کهگیلویه وبویراحمد آغاز شد
کبنا ؛
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: عزم و اراده قوی و جدی در برخورد قاطع با امواج زمین خواری، کوه خواری، جنگل خواری در استان آغاز شد.
به گزارش کبنا نیوز، کیومرث حاجی زاده امروز (19 اردیبهشت ماه 1401) در کارگروه مبارزه با زمین خواری و کمیته های این کارگروه که به تازگی تشکیل شده است، اظهار داشت: زمین خواری به اشکال گوناگون خود در استان رواج پیدا کرده است و بستر رودخانه ها، حاشیه شهرها، حریم راه ها، دامنه کوه ها و جنگل ها در معرض جدی تجاوز قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: نوع دیگر زمین خواری متقاضیان طرح های تولیدی و اقتصادی هستند که با واگذاری زمین های دولتی بعد از چندین سال همانطور باقی مانده و هیچکاری در آن صورت نگرفته است.
به گفته معاون عمرانی استانداری در بررسی های انجام شده و بازدیدهای میدانی از ۴۲ طرح واگذاری تنها هفت مورد اقدام به طرح تولیدی شده است که بخش زیادی در حوزه گردشگری است.
وی ابراز داشت: از زمین های واگذارشده به  ۱۰۰ طرح تاکنون بیش از ۴۰ مورد از آنها خلع ید شده اند.
دکترحاجی زاده با بیان اینکه، شگردهای عجیب برای تصاحب اراضی ملی و دولتی صورت گرفته است، اعلام کرد: کسانی که اقدام به تصاحب اراضی ملی به هر شکلی شده اند در انتظار برخورد سریع، محکم و قاطع بازرسی و قوه قضائی باشند چرا که عزم دولت و قوه قضائیه بر آزادسازی منابع ملی است.
وی ابراز داشت: اصل و اراده تمام عیار بر قطع کردن دست متجاوزان به عرصه های جنگلی و منابع طبیعی است و حتی بازرسی ها به طور صریح از ادارات دولتی شروع می شود و به دیگر بخش های عمومی و خصوصی در ابعاد مختلف تعمیم می یابد.
حاجی زاده ابراز داشت: دکتر احمدزاده استاندار کهگیلویه وبویراحمد و حوزه معاونت عمرانی استانداری، دادگستری با تمام توان پای کار آمده اند تا جلوی تجاوز به عرصه های ملی به هر شکل آن گرفته شود و برخورد جدی با خاطیان آن صورت گیرد.
معاون امور عمرانی استانداری به دستگاه های اجرایی منابع طبیعی، محیط زیست، گردشگری، راه و شهرسازی، آب منطقه ای و شهرداری تاکید کرد با همه توان پای کار بیایند.
وی اعلام کرد: هرگونه تجاوز به عرصه های منابع ملی، حاشیه رودخانه ها، حریم راه ها، جنگل و کوه خواری را گزارش دهند تا به مراکز قضایی معرفی شوند.
دکترحاجی زاده تصریح کرد: مستندات براساس طرح کاستر؛ نقشه هوایی، GPS ، UTM و نسق زمین ها مشخص خواهد شد و زمین های غصب شده قطعا برگردانده خواهند شد.
معاون عمرانی استانداری بیان کرد: در عجبم از اینکه برخی جاها ساخت و سازهایی در دل جنگل شده است و حیرت آور اینکه چطور و از چه طریقی مصالح ساختمانی را به آنجا منتقل کرده اند.
وی گفت: در یک بررسی میدانی و به صورت نامحسوس و ناشناس به منطقه ای رفتم که مباشر و فروشندگانی بودند که به راحتی جنگل و دامنه کوه را برای فروش به قیمت دلخواه خودشان به من پیشنهاد می دادند.
حاجی تاکید کرد: این کارگروه و کمیته های مربوطه آن در مرکز استان و متناظر آن در همه شهرستان ها به خصوص یاسوج و سی سخت با جدیت پای کار آمده اند تا جلوی این تجاوزات گرفته شود و زمین های غصب شده نیز پس گرفته شوند.
معاون امور عمرانی استانداری اعلام کرد: متجاوزان به عرصه های منابع ملی در استان در هر شرایطی احساس امنیت نخواهند کرد و مطمئن باشند که به کمترین تجاوز به عرصه های ملی برخورد قانونی و سخت به عمل می اید.
وی به سرمایه گذارانی که زمین برای سرمایه گذاری در اختیار آنها قرار گرفته اما عملا کاری نکرده اند هشدار داد که زمین های واگذاری از آنها پس گرفته می شود و در اختیار متقاضیان واقعی که اهلیت کار را دارند، قرار می گیرد.
دکترحاجی زاده از شورای اسلامی شهر و شهرداری خواست به کمک این کارگروه بیایند و در این حرکت آغاز شده همکاری لازم را در بخشی هایی که جز حوزه شهری است، داشته باشند. 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد که تنگ مهریان به محدوده شهر الحاق شود و کنترل ها و بازرسی ها در طرح مبارزه با زمین خواری از آنجا آغاز شود.   
حاجی زاده عنوان کرد: هیچ دستگاهی حق ندارد در تنگ مهریان و حاشیه بشار کاری را آغاز کند مگر اینکه این کارگروه مصوب کرده باشد.
معاون امور عمرانی استانداری همچنین از دست برخی از مشاورین می نالید که با ندانم کاری هایشان و بی تجربگی باعث چه مشکلات و بحران هایی شده اند که اکنون جمع کردن آنها بلا و مصیبت است.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

اتهام همکاری معلمان بازداشتی با منافقین صحت ندارد/ پیگیری قضایی خواهیم کرد

اتهام همکاری معلمان بازداشتی با منافقین صحت ندارد/ پیگیری قضایی خواهیم کرد

وکیل محمد حبیبی و 3 تن از معلمان بازداشتی با تکذیب اتهام همکاری آنان با گروهک منافقین،...
شکر تلخ

شکر تلخ

دلار ارزان واردات، قیمت پایین کالا و قاچاق کلیدواژه‌هایی هستند که دولت با آن قیمت‌ها ...
زید آبادی: آنچه نباید می‌شد! / گرگ‌ها در برهوت در پی‌مان گذاشته‌اند!

زید آبادی: آنچه نباید می‌شد! / گرگ‌ها در برهوت در پی‌مان گذاشته‌اند!

احمد زیدآبادی در کانال تلگرامی خود نوشت: ولایتی به صراحت اعلام کرد که نهادهای مدنی تهدیدی ...