تاریخ انتشار
شنبه ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۵
کد مطلب : ۴۴۲۷۸۷
افشاگری نماینده ادوار مجلس؛

اعتیاد، فساد جنسی و قماربازی بین نمایندگان مجلس / آمار فراوان مصرف تریاک بین نمایندگان مجلس

۵
۰
اعتیاد، فساد جنسی و قماربازی بین نمایندگان مجلس / آمار فراوان مصرف تریاک بین نمایندگان مجلس
کبنا ؛
نماینده ادوار مجلس از وجود اعتیاد و فساد جنسی و قماربازی در بین نمایندگان مجلس شورای اسلامی خبر داد.
به گزارش کبنا به نقل از پایگاه خبری اعتدال، طرح دوباره موضوع حضور نماینده معتاد با اعتیاد تزریقی در دوره هشتم مجلس توسط علیرضا سلیمی، عضو هیئت رییسه مجلس یازدهم در برنامه تلویزیونی دستخط با واکنش های جدیدی روبه رو شده است. سلیمی مهر ماه سال جاری نیز در گفت و گویی با خبرگزاری فارس به این مساله اشاره و آن را دلیلی بر لزوم بازنگری در قوانین انتخابات مجلس و قانون نظارت بر رفتار نمایندگان خوانده بود. در همان زمان محسن کوهکن، نماینده دوره هشتم مجلس در گفت و گو با جمهوریت تاکید کرد که این نماینده دوره هشتم فردی مودب و با اخلاق بوده و مواد روانگردان مصرف می کرده که با پیگیری هیئت رییسه مجلس و خانواده اش بهبودی نسبی نیز پیدا کرده است. گفت و گوی محسن کوهکن با جمهوریت در اینباره را اینجا بخوانید.
سید جواد ابطحی، نماینده ادوار مجلس درباره اظهارات تازه علیرضا سلیمی درباره حضور یک معتاد تزریقی در بین نماینده دوره هشتم در گفت و گو با جمهوریت گفت: متاسفانه این مورد در مجلس هشتم حضور داشت و نمایندگان نیز ایشان را می‌ شناختند و موضوع را می دانستند.
وی ادامه داد: حراست مجلس در دستشویی ساختمان مجلس سرنگ های تزریق ایشان را نیز پیدا کرده بود و از طریق حراست مساله به هیات رییسه و هیات نظارت بر رفتار نمایندگان نیز اطلاع داده شده بود.
نماینده ادوار مجلس درباره موضوع درگیری این نماینده با اعتیاد نیز تاکید کرد: اعتیاد ایشان از قبل از ورود به مجلس بود اما در دوره نمایندگی در مجلس تشدید شد و از خوردن به تزریق رسید. من با ایشان صحبت کردم ایشان گفت ما خانوادگی بیش از ۴۵ سال عمر نمی کنیم و زندگی ارزش این حرف ها را ندارد!. این هم جوابی بود که به من داد.
عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی تصریح کرد: این اوضاع خوب نیست و همان طور که آقای سلیمی گفت برای استخدام هر کسی در هر جایی تست اعتیاد می گیرند اما از کاندیدای مجلس تست نمی گیرند.
وی با تاکید بر این که با این موارد نباید شاکله مجلس را زیر سوال ببرد ، گفت: کلیات مجلس را نباید زیر سوال برد ، اکثر نمایندگان پاک و متدین بودند اما این موارد هم وجود داشت مثل هر صنف دیگری که از این موارد دارد مساله اصلی این است که باید با قانون گذاری و سخت گیری راه بر ورود این افراد یا ادامه حضور آن ها در مجلس را بست.
 آمار فراوان مصرف تریاک در بین نمایندگان
ابطحی در ادامه با اشاره وجود موارد اعتیاد در ادوار نمایندگان مجلس گفت: مصرف تریاک که فراوان در بین نمایندگان در ادوار مجلس داشتیم ، برخی نمایندگان گرفتار مواد افیونی بودند و این مورد هم که تزریقی بود اما علاوه بر این موارد، متاسفانه قماربازی و موارد خلاف عفت عمومی نیز در بین نمایندگان دیده میشد.
وی با ابراز تاسف از این که « قمار بازی و فساد جنسی در بین نمایندگان دیده می شد» نیز گفت: موارد خلاف اخلاق و عفت عمومی در بین نمایندگان رخ می داد اما می ماندند تا دوره نمایندگی شان به پایان برسد و عموما برای ادوار بعد ردصلاحیت می شدند اما در طی دوره خیلی ها آبروداری می کردند و البته با قوانین فعلی کاری هم نمیشد کرد.
ابطحی در ارتباط با موارد دیگر در ادوار مجلس نیز گفت: یکی از نمایندگان در قاچاق طلا دخالت داشت و ردصلاحیت شد و خودش به اطرافیانش گفته بود من این ۴ سال بارم را بستم و مهم نیست که دیگر در مجلس نباشم.
وی خاطر نشان کرد: فراموش نکنیم رای این افراد تاثیرگذار است و علاوه بر این این ها ، به حیثیت مجلس و نظام ضربه می زنند اما خود نمایندگان باید بخواهند تا قوانین اصلاح شده و از حیثیت مجلس دفاع کنند.
 

 
قانون نباید مقابل نماینده قمار باز و معتاد و دارای رفتارهای خلاف عفت عمومی کوتاه بیاید
من در مجلس هشتم طرحی را پیشنهاد دادم تا با اصلاح آیین نامه، نظارت استصوابی شورای نگهبان تا پایان دوره نمایندگی ادامه داشته باشد.
وی ادامه داد: این طرح بسیار سر و صدا کرد که می خواهند نماینده را محدود کنند و آزادی بیان را یگیرند. مکرر به مخالفان گغتیم که چه کسی مخالف اظهار نظر و آزادی بیان است و از اساس در قانون اساسی اظهار نظر نماینده آزاد است، این برای خطاهای دیگر و مواردی از قبیل همین رفتارها بود که زیبنده مجلس نیست.
نماینده ادوار مجلس در نمونه دیگری از این دست موارد گفت: علاوه بر این در مجلس هشتم طرحی بود که سایت هایی که تبلیغ فساد می کنند بسته شوند، یکی از این نمایندگان که مدعی و ژست اپوزوسیون بود به من گفت :شما هدفت از این طرح محدود کردن آزادی بیان است. آزادی بیان شامل شوخی رکیک و فحش ناموسی است؟!
وی خاطر نشان کرد: ما می گوییم هویت و انسانیت انسان نباید از بین برود ، می گوییم نماینده تزریقی نباید در مجلس باشد و باید اعتبار نامه او باطل شود و این صیانت از مجلس است و نخستین کار باید صیانت از خود باشد وقتی دستگاه ناظر فشل باشد، بر چه چیزی می خواهد نظارت کند.
ترکیب سیاسی یکدست مجلس یازدهم می تواند منجر به اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شود
ابطحی با تاکید بر این که مجلس یازدهم باید اصلاح آیین نامه و قوانین مربوط به نمایندگی گام بردارد گفت: باید آیین نامه و قانون انتخابات مجلس در این زمینه ها تغییر کند و مجلس بتواند با این موارد برخورد کند.
عضو جبهه پایداری همچنین گفت: جمله معروفی وجود دارد که می گوید «حد اعلای آزادی آنجاست که آزادی به حد اعلا نرسد ». این جمله را باید با طلا نوشت.
وی خاطر نشان کرد: این مجلس به قول مقام معظم رهبری انقلابی است باید در راستای اصلاح این موارد قدم های بزرگ بردارد . آیین نامه برای اصلاح دو سوم رای می خواهد و ای کاش این مجلس که یکدست است در راستای اصلاح این امور گام بردارد.
نام شما

آدرس ايميل شما

چیتاب
Iran, Islamic Republic of
ایکاش تست‌دروغ گویی هم‌ از نمایندگان می گرفتند
Iran, Islamic Republic of
لطفا از نمایندگان تست اعتیاد بگیرید چون خیلی گیج می زنند
زنبور
Iran, Islamic Republic of
بسیاری از مواردی که از طرف آقایان مطرح می شود اصلا ضرورت ندارد بهتر است آقایان انتقادات وپیشنهاداتشان را محرمانه به مدیران ذیربط اعلام نمایند.
Iran, Islamic Republic of
مردم می‌دانند که چه خبر است وخروجی مجلس مشخص است ما می‌شناسیم از این دست نمایندگان که فساد اخلاقی. داشتن. تایید شدن ومذیر شدن و وکیل ای مردم مظلوم و احساسی
بی طرف
Iran, Islamic Republic of
البته مضر تر به حال کشور، عضویت همین آقای ابطحی با کمترین سواد و اطلاعات بعنوان نماینده مجلس است.
ماجرای برگشت خوردن صیفی‌جات و محصولات کشاورزی ایرانی از روسیه و هند و ترکمنستان

ماجرای برگشت خوردن صیفی‌جات و محصولات کشاورزی ایرانی از روسیه و هند و ترکمنستان

ماجرای برگشت خوردن صیفی‌جات و محصولات کشاورزی ایرانی از روسیه و هند و حتی ترکمنستان یکبار ...
علاقه اصولگرایان به دولت در سایه

علاقه اصولگرایان به دولت در سایه

دولت در سایه امر سیاسی مرسومی در کشورهای توسعه‌یافته است و اگر به صورت سازمان‌یافته پیش ...
ایده آقا‌محسن در دست رئیس

ایده آقا‌محسن در دست رئیس

صاحب‌نظران معتقدند وضعیت فعلی کشور فعلا اجازه هیچ آزمون و خطایی، آن‌هم در حد تغییرات ...
1