تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۱
کد مطلب : ۴۴۲۰۲۸
رئیس پلیس اماکن تهران خبر داد

ممنوعیت نام‌ ترکی، کردی، لری و... برای مغازه‌ در تهران

۲
۰
استفاده از نام‌های لُری برای واحد‌های صنفی تهران ممنوع شد
کبنا ؛رئیس پلیس اماکن تهران گفت: استفاده از نام‌های محلی (ترکی، کردی، لری، شمالی و ...) برای واحد‌های صنفی پایتخت ممنوع است.
به گزارش کبنا به نقل از فرارو، سرهنگ نادر مرادی در خصوص نام گذاری واحد‌های صنفی در پایتخت گفت: مرجع نامگذاری واحد‌های صنفی وزارت ارشاد است و طبق بخشنامه‌ای که این وزارت خانه به پلیس ابلاغ کرده است، واحد‌های صنفی باید نامی که برای خود انتخاب می‌کند حتماً فارسی باشد.
وی افزود: به عنوان مثال در تهران استفاده از نام‌های محلی (ترکی، کردی، لری، شمالی و…) برای واحد‌های صنفی ممنوع است و این کار خلاف قانون است.
سرهنگ مرادی گفت: طبق دستورالعمل و بخشنامه‌ای که به پلیس اعلام شده است اصناف باید از نام‌های محلی فقط در شهر و استان‌های مرتبط با آن نام استفاده کنند.

رئیس پلیس اماکن پایتخت گفت: به عنوان مثال از اسم‌های ترکی باید در استان‌های ترک زبان استفاده شود و بار دیگر تاکید می‌کنم که طبق بخشنامه استفاده از این نام‌ها برای واحد‌های صنفی پایتخت ممنوع است.
وی با بیان اینکه استفاده از نام‌های خارجی و لاتین هم برای واحد‌های صنفی ممنوع است، گفت: پلیس مجری قانون است و موظف به اجرای قانون، به همین دلیل هنگامی که واحد‌های صنفی برای اخذ مجوز به ما مراجعه می‌کنند اگر اسم جز نام‌های فارسی برای مغازه خود انتخاب کرده باشند مجوز به آن‌ها نمی‌دهیم.
مرادی خاطرنشان کرد: برخی از کسبه هم قبل از اخذ مجوز اقدام به نصب تابلو با اسم‌های ممنوعه می‌کنند که در صورت مشاهده حتماً با آن‌ها برخورد می‌شود.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
احسن . درپایتخت کشور
بسیار کار درستی است .
در هر استانی زبان خودش مشکلی ندارد .
کبنا تیتر را کامل می نوشتی ، بهتر بود .
همشهری
Iran, Islamic Republic of
کبنا چرا تیتر خبر را طوری می نویسی که باعث انگیزش حس بد بینی شود ، وظیفه شماها ایجاد بستر مناسب و اتحاد است نه ایجاد تفرقه و نفرت و جدایی
هرکس تیتر شما را بخواند فکر میکند دارند بالرها مخالفت می کنند.
علاقه اصولگرایان به دولت در سایه

علاقه اصولگرایان به دولت در سایه

دولت در سایه امر سیاسی مرسومی در کشورهای توسعه‌یافته است و اگر به صورت سازمان‌یافته پیش ...
ایده آقا‌محسن در دست رئیس

ایده آقا‌محسن در دست رئیس

صاحب‌نظران معتقدند وضعیت فعلی کشور فعلا اجازه هیچ آزمون و خطایی، آن‌هم در حد تغییرات ...
هرگز این نوع چایی را ننوشید

هرگز این نوع چایی را ننوشید

چای تازه‌دم یکی از سالم‌ترین نوشیدنی‌هاست که مصرف آن در جامعه ما طرفداران زیادی هم دارد،...