تاریخ انتشار
جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۶
کد مطلب : ۴۴۰۴۰۹
با صدور پیامی مطرح شد

واکنش آیت‌الله ملک‌حسینی به خودسوزی فرزند شهید پرازیده؛ مایه بیداری مدیران شود

۲
۱
واکنش آیت‌الله ملک‌حسینی به خودسوزی فرزند شهید پرازیده؛ مایه بیداری مدیران شود
کبنا ؛نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری به خودسوزی منجر به فوت فرزند شهید پرازیده واکنش نشان داد. 
به گزارش کبنا، در پیام آیت الله سید شرف الدینی ملک حسینی آمده است؛
حادثه تلخ و درآورد پیش آمده برای فقید روح الله پرازیده احساسات مردم استان کهگیلویه و بویراحمد را جریحه دار کرد.
این حادثه و حوادث مشابه که علل متعدد و گوناگونی دارد هر چه باشد باید مایه بیداری مسئولان و متصدیان امر گردد.
هر کس در جامعه مسئولیتی را می‌پذیرد باید به قدر جایگاه خود در رخدادها خود را سهیم بداند و از فرافکنی پرهیز کند، بیکاری، فقر، بهم ریختگی مناسبات اجتماعی، عدم آموزش صحیح در تعدیل عاطفه‌های انسانی و عوامل دیگر همه را به رفع این نگون بختی‌ها فرا می‌خواند.
با خانواده آن فقید ابراز همدردی می‌نمایم و برایشان صبر و اجر مسئلت می‌کنم و از خداوند متعال جبران این ضایعه را طلب می‌نمایم.
 ان‌شاءالله مسئولان به لطف الهی در جبران این حادثه جانکاه خانواده وی را یاری کنند.
در ضمن درایت و فهم خانواده شهید والا مقام پرازیده را در توصیه به پرهیز از رفتارهای هیجانی و غیر منطقی و دور از دستاویز قرار دادن این حادثه برای معاندان را می‌ستایم.

آیین تشییع و خاکسپاری «روح الله پرازیده» فرزند شهید «گل محمد پرازیده» صبح امروز (جمعه) با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان کشوری و استانی در یاسوج برگزار و در قبرستان شرف آباد این شهر به خاک سپرده شد.
 به گزارش کبنا، در این مراسم سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و خانم فریده اولاد قباد مشاور در امور زنان و خانواده بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و نیز نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد ومعاونین استاندار و جمعی از مدیران و فرماندهان نیروهای سه گانه شرکت داشتند.
 فرزند شهید کهگیلویه و بویراحمدی که اقدام به خودکشی کرده بود، روز گذشته پس از ۲ روز تلاش تیم‌های پزشکی شهرهای شیراز و یاسوج در بیمارستان سوختگی امیرالمؤمنین شیراز جان سپرد.
 این جوان ۳۸ ساله پس از اقدام به خودسوزی به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج منتقل شد و پس از انجام برخی اقدامات به بیمارستان امیرالمؤمنین شیراز اعزام شده بود.
 معاون رئیس جمهور، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و دستگاه قضایی به صورت جداگانه ابعاد موضوع خودسوزی این فرزند شهید را پیگیری کردند.
 فرزند شهید برازیده متأهل و دارای سه فرزند بود که برای پیگیری وضعیت اشتغال و وام خود به اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مراجعه کرده بود و بعد هم در اعتراض به وضعیت موجود اقدام به خودسوزی با بنزین کرد.
 به دنبال رخ دادن این حادثه تلخ، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دستوراتی را در مورد حادثه خودکشی یکی از فرزندان شهدا در شهر یاسوج و دلجویی از خانواده این مرحوم صادر کرد.

 در پیام آمده است: در پی حادثه خودکشی منجر به فوت یکی از فرزندان گرانقدر شهدا در شهر یاسوج، گزارش نهایی مدیرکل حوزه ریاست و مشاور عالی رئیس و مدیرکل بازرسی بنیاد شهید و امور ایثارگران که در همان ساعات اولیه به عنوان نمایندگان ویژه جهت بررسی موضوع به استان کهگیلویه و بویراحمد اعزام شده بودند به رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ارائه شد.
 بر اساس این گزارش سوءتدبیر مشاور امور ایثارگران استانداری کهگیلویه و بویراحمد که خود می‌بایست حل‌کننده مطالبات و معضلات خانواده‌های محترم شهدا و ایثارگران از جمله اشتغال، معیشت و غیره باشد، مشهود است. ایشان بجای اینکه طبق قانون پاسخگوی درخواست‌های ارسالی جامعه هدف ایثارگری برای حل مشکل اشتغال و مسکن و ... جامعه باشد، این متقاضی را با هدایتی نادرست طی نامه‌ای بلافاصله به بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ارجاع داده است. حال‌آنکه شایسته بود ضمن تلاش برای آرام‌سازی نامبرده، وی را به دستگاه‌های اجرایی استان جهت مساعدت رهنمون می‌ساخت.
 همچنین مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد و معاون تعاون و امور اجتماعی و نیز احدی از مددکاران بنیاد استان ضمن کم‌توجهی به شرایط بحرانی روحی و روانی و افسردگی عمیقی که حاکم بر این فرزند شهید بوده است؛ می‌بایست نامبرده را تا آرام شدن و برطرف کردن تنش‌های روحی شدید و هیجانی پیش‌آمده و تهدید مجدد به خودکشی در ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران تحت مراقبت قرار می‌دادند و در ادامه جهت مداوا و معالجات روان‌پزشکی به مراکز درمانی جهت بستری مشایعت می‌کردند که این اقدام به شکل کامل صورت نگرفته است.
 معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی دریافت این گزارش با ابراز تأسف از حادثه پیش‌آمده دستور برکناری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد و معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد این استان را صادر و به همراه مددکار مزبور امر به معرفی هیئت تخلفات کرد. همچنین دکتر قاضی‌زاده طی نامه‌ای به استاندار محترم برکناری مشاور امور ایثارگران استانداری را نیز درخواست کرد.
 شایان‌ذکر است برخورد با خاطیان این پرونده به جهت عدم تمشیت امور پیش از حادثه مذموم و غیرشرعی خودکشی و سوءتدبیر لازم در مواجهه با مراجعه‌کننده مزبور صورت گرفته است.

شکی نیست ایثارگران و خانواده آن‌ها به مبانی دینی و شرعی فعل خودکشی آشنا هستند و مطالبات خود را از مجاری قانونی و اداری پیگیری خواهند کرد.
 دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی همچنین دستوراتی را جهت دلجویی از خانواده و بازماندگان فرزند شهید مرحوم صادر کرد و مقرر شد هیئتی از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم تشییع پیکر این فرزند شهید حضور یابد و کمک و مساعدت به فرزندان این مرحوم نیز بخش دیگری از این دستور است.
 گفتنی است، بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره تمام تلاش خود را در جهت ارائه خدمات و رسیدگی به امور تمامی ایثارگران انجام داده است اما بخشی از خدمات ازجمله موضوع اشتغال در بسیاری از موارد خارج از چهارچوب اختیارات اجرایی بنیاد است که لازم است در این زمینه تمامی دستگاه‌ها نیز به وظایف قانونی خود عمل کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
اون مدیرانی که با پارتی بازی اقوام خودشونو بکار گرفتن و اونایی که سکوت کردن مسئول واقعی این فاجعه هستن.
باید پاسخگو باشن
Iran, Islamic Republic of
محضر مبارک حضرت آیت الله ملک حسینی عرض سلام و آرزوی صحت و سلامتی حضرتعالی را از خداوند سبحان مسئلت دارم حضرت آیت الله ملک حسینی همانطور که همه مردم استان میدانند حضرت آیت الله ملک حسینی رحمت الله پر معنوی استان ملجا ومامن همه مردم استان بود و دردهای نهان و آشکار مردم را وارسی و بررسی و پیگیر حل مشکلات بود به حقیقت الام بخش تمام دردها و مشکلات مردم بود و می طلبید حضرتعالی همچون پدر مرحومت برای حل مشکلات مردم بی پناه که حقیقتا ظلمهای بسیاری برآنها روا میدارند مقداری جدیتر و پیگیر می بودی تا منفعت طلبان ظاهر فریب عرصه بر این مردم ولایی و انقلابی تنگ نمی نمودند عده ای ریاکار ظاهر فریب انقلابی نمای بی دین فرصت طلب با ظاهری حق جانب با شعارهای پر طمطراق انقلابی گر و ایجاد دیوار کشی ها همه چیز را فقط برای خود اصلاف و بستگان خود می خواهند تا آنجایی پیش رفت تا صاحبان انقلاب یعنی خانواده های محترم شهدا دستشان به هیچ جایی بند نشود و نباشد و آن شد که هرگز نباید میشد لذا از محضر مبارک حضرتعالی عاجزانه تقاضا مندیم که از محضر مبارک ولایت امر مسلمین بخواهید تا جلوی این سوءاستفاده های خط کشی ها بین مردم جلوگیری نمایند و مردم ما همگی مردمی انقلابی ولایی و شیعه صد درصدی هستیم ولی منفعت طلبان فرصت طلب با ایجاد دودستگی و خطکشی ها دنبال سوجویی های خود از این رهگذر می باشند و مطمئناتنها کسی می تواند جلوی این انحراف سودجویانه منفعت طلبان را بگیرد شخص مقام معظم رهبری است چون اینها از این شعار های دروغین می خواهند خود را از چشمان تیز بین مردم پنهان و پاسخگوی مردم نباشند
صبحانه‌ای با طعم روحانی در دولت رئیسی

صبحانه‌ای با طعم روحانی در دولت رئیسی

ضرغامی گویا بنا بر ترک عادت صبحانه‌های سیاسی‌اش ندارد؛ حتی حالا که در مقام وزارت میراث ...
معلم نان ندارد، آموزش رمق ندارد

معلم نان ندارد، آموزش رمق ندارد

پنج میلیون و 800هزار تومان؛ متوسط حقوق فرهنگیان در سال 99. دریافتی‌ای که به گفته رئیس ...
خاتمی و کروبی پس از سال‌ها روی جلد آمدند

خاتمی و کروبی پس از سال‌ها روی جلد آمدند

مهدی کروبی و سیدمحمد خاتمی پس از یازده سال در نشست‌های جداگانه سخنرانی کردند که بازتاب‌های ...
1