تاریخ انتشار
پنجشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۵
کد مطلب : ۴۳۷۰۴۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد

روند افزایشی بستری و موارد مثبت نگران کننده کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

۱
۰
روند افزایشی بستری و موارد مثبت نگران کننده کرونا در کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار مبتلایان به کروناویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.
 به گزارش کبنا، پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۲۵۷ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری می‌باشند که ۱۲۲ نفر از این بیماران مبتلای قطعی و ۱۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
وی تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۴۰ بیمار کرونایی قطعی بستری شده‌اند که روند افزایشی بستری و موارد مثبت نگران کننده می‌باشد و در بعضی از مناطق استان مانند شهر سی سخت و روستاهای اطراف عمدتاً درگیری و بستری خانوادگی می‌باشد که نشان دهنده درگیری با کرونای هندی می‌باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهارکرد: از مجموع مبتلایان به کروناویروس در کهگیلویه و بویراحمد ۵۱ هزار و ۵۲۲ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
یزدان‌پناه تاکید کرد: از ۶۱۳ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج حدود ۴۱ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، گچساران و بهمئی بود، همچنین از ۳۵۱ نمونه رپید تست ۲۵ درصد موارد مثبت و عمدتاً در شهرستان‌های گچساران، کهگیلویه و بهمئی هستند. تعداد موارد مثبت در نمونه‌های امروز بیش از ۳۰۰ مورد می‌باشد که جای نگرانی دارد و احتمالاً در روزهای آینده تخت‌های بیمارستانی مملو از بیمار خواهد بود. رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: برای کنترل بیماری کرونای نوع دلتا باید میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی مردم تا حدود ۹۰ درصد افزایش یابد.
 به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، وی بیان کرد: کرونای دلتا یکی از خطرناکترین نوع کرونا ویروس است و بسادگی منتشر می‌شود و می‌تواند باعث مرگ و میر زیادی شود، همچنین دانشگاه علوم پزشکی در سراسر استان اعلام خطر می‌نماید و از مردم می‌خواهد با مشارکت خود و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، حضور نیافتن در تجمعات، رعایت فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک کمک به کنترل بیماری نمایند و از مرگ و میر های بعدی جلوگیری نمایند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
خودتون اجازه بازگشایی باغ ها و تالارها و مراسم عروسی را دادین تشریف ببرید ببینید شبا چه خبره تو باغها و تالارها
بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

به زودی دولت سیدابراهیم رییسی کلید پاستور را از حسن روحانی تحویل می‌گیرد و چندی بعد هم ...
سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

تکلیف نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان که برای انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 تشکیل شده بود، وضعیتی ...
نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

گزاره‌هایی که نشان می‌دهد در بازگشت به برجام سیاسی‌کاری صورت می‌گیرد و راستِ سیاسی عزمش ...