کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

در نشست ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد

کلانتری: هر قلمی که دلسوزانه می‌نویسد، دست او را می‌بوسم / دادستان یاسوج: با کسانی که خدمات نظام را زیر سئوال می‌برند برخورد می‌کنیم / در حوزه رسانه بعضی جاها بوی خصومت‌های شخصی و بوی غرض می‌آید

25 تير 1400 ساعت 21:03

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: هر قلمی که دلسوزانه می‌نویسد، دست او را می‌بوسم، اما جایی که خدمات نظام زیر سئوال می‌رود، باید آن را تفکیک کنیم.


استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: هر قلمی که دلسوزانه می‌نویسد، دست او را می‌بوسم، اما جایی که خدمات نظام زیر سئوال می‌رود، باید آن را تفکیک کنیم.
به گزارش کبنا از گچساران، عصر امروز ( جمعه 25 تیرماه 1400) ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست حسین کلانتری استاندار و با حضور سردار حمید خرمدل فرمانده سپاه فتح و سید علی ملک حسینی دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در سالن جلسات فرمانداری شهرستان گچساران برگزار شد.
اولتیماتوم ملک حسینی به رسانه‌ها
سید علی ملک‌حسینی دادستان یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با بیان اینکه در حالی که هنوز خستگی عرصه بزرگ انتخابات در استان و گچساران از تن در نرفته بود، بحث آتش‌سوزی‌ها آغاز شد، اظهار داشت: مسئولین در هفته‌ای که گذشت تمام تلاش خود را بکار گرفتند. عرصه انتخابات تمام نشده بود و خستگی انتخابات درنرفته بود که بحث آتش سوزی‌ها شروع شد.
نکته‌ای که مد نظر است این است که در استان‌های مجاور ما هم آتش سوزی‌ها اتفاق افتاد، اینکه علت آتش سوزی‌ها چه بوده، که هر ساله هم اتفاق می‌افتد! سال به سال بیشتر و بدتر می‌شود، شرایط جغرافیایی و آب و هوایی چه تاثیری می‌گذارد، از حوصله این جلسه خارج است.
ولی متاسفانه چیزی که در استان باید روی آت تاکید کنیم، در فضای مجازی اتفاق می افتد که بخشی‌اش مربوط به برخی رسانه‌ها است، رسانه‌ها در همه عرضه‌ها کمک کار بوده‌اند، و همچنین بخشی‌اش مربوط به برخی از فعالین فضای مجازی بود.
ملک حسینی اضافه کرد: رشادت‌های زیادی صورت گرفت، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، شورای تأمین، دستگاه قضایی، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، ادارات، همه در میدان بودند، آنچه که در توان داشتند آوردند.
ملک‌حسینی اظهار داشت: در جریان آتش سوزی‌های کوه‌های گچساران با امکانات موجود، دیدیم که چطور مقابله با آتش و مهار آتش صورت گرفت، همه مسئولان و دولت پای کار بود.
وی گفت: ما فضا را بطور کامل رصد می‌کنیم، انتظار داریم که رسانه‌ها حرف بزنند و نقد هم بکنند ولی کسانی که بخواهند به گونه‌ای فضا را نشان دهند که خدمات نظام را زیر سؤال ببرند یا آنکه کمتر از چیزی که هست جلوه دهند، ما رصد می‌کنیم و می‌بینیم این موضوعات را و برخورد قاطع خواهیم داشت.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اظهارات مدیرکل هواشناسی در این نشست افزود: با توجه به گزارش آقای کاکاوند خدا کند سیل نیاید.
وی با تاکید بر اهمیت رسانه و فضای مجازی در امر اطلاع‌رسانی، ادامه داد: در جریان آتش‌سوزی‌ها همه از مردم تا مسئولان پای کار بودند و برخی از رسانه‌ها پوشش خوبی دادند اگر چه شاید همه آن رشادت‌ها دیده نشد اما برخی رسانه‌ها اخبار را منعکس کردند.
ملک‌حسینی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در حوزه رسانه بعضی جاها بوی خصومت‌های شخصی و بوی غرض می‌آید.
به گزارش کبنا، حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، اظهار داشت: هر جایی که جنگل باشد، این احتمال وجود دارد که آتش سوزی رخ دهد، ولی چگونگی برخورد با این موضوع مهم هست، حفاظت از اینها مهم و حیاطی است، باید برنامه ریزی داشته باشیم.کلانتری به نقش مهم جوامع محلی اشاره کرده و گفت: این برنامه در دستور کار است که جوامع محلی آموزش ببینند، امکانات لازم برای مقابله با آتش سوزی‌ها در اختیارشان گذاشته شود و نظارت هم باشد.
کلانتری در ادامه به اقدامات لازم برای تجهیزات کافی جهت مقابله با بحران‌ها و آتش‌سوزی‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: مجوز اورژانس هوایی هلال احمر و مجوز اورژانس هوایی استان کهگیلویه و بویراحمد را گرفته‌ایم، سهمیه استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص امکانات و تجهیزات برای مقابله با آتش سوزی دو برابر شده است.
استاندار خطاب به رسانه‌ها با بیان اینکه خدمات باید دیده شود، گفت: کاری کنیم که مردم در آرامش باشند، نباید مثل دشمن با آنها برخورد کرد. هر قلمی که انتقاد دلسوزانه می‌کند من به عنوان خادم دستش را می‌بوسم، ولی وقتی می‌نویسند که مسئولان نیستند، استاندار کجاست؟ در حالی که بنده در منطقه نارک بودم!
وی گفت: خدمات را عنوان کنیم، نمی گوییم که همه چیز کامل است!
وی افزود: محموله ها و سهمیه های اداره منابع طبیعی استان تازه از بار کشتی ترخیص شده بودند
کلانتری اظهار کرد: اینکه می گویند «بالگرد کارایی ندارد»، «دمنده بنزین ندارد»، «امکانات نیست، افراد با لباس دارند خاموش می کنند»، دوست و دشمن اینها را می بینند، آیا واقعیت این است؟ 500 نفر از طرف سپاه، مردم، منابع طبیعی، محیط زیست، شورای تامین شبانه روزی حضور داشتند.
کلانتری افزود: من خودم شاهد حضور میدانی دادستان، رئیس دادگستری، اعضای شورای تامین بودم، در صحنه بودند، آتش سوزی اتفاق افتاده، سریع هم باید ورود کنیم، همه ما مسئولیت داریم، اما خدمات نظام نباید نادیده گرفته شود!
کلانتری گفت: یک خبری که در اینستاگرام زده می شود، دشمن هم بهره برداری خودش را دارد.
وی افزود: منابع طبیعی و محیط زیست هر کدام ۲۰ نیرو برای پایش‌های مداوم معرفی کنید. پایگاه‌های مقاومت بسیج در این زمینه همراه هستند، همکاری صورت می‌گیرد، ظرفیت تشکل‌های مردم نهاد را به منظور مقابله با بحران بیشتر کنید و از توان آنها به خوبی استفاده شود. مسئولان باید این موضوعات را بیشتر درک کنند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: ۸ استخر آب را در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد باید ایجاد کنیم، از حوزه گچساران و کهگیلویه شروع کنید، از ظرفیت کارشناسی و ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد نیز استفاده شود. به همکاری مردم نیاز داریم، بدون مردم نمی‌توانیم کاری از پیش ببریم.
کلانتری در ادامه گفت: ما قدردان رسانه‌ها هستیم ولی جایی که خدمات نظام زیر سؤال می‌رود، باید این را تفکیک کنید، بحث آتشبُر در کوه خامی را باید بیشتر پیگیری کنیم.


کد مطلب: 436906

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/436906/کلانتری-قلمی-دلسوزانه-می-نویسد-دست-او-می-بوسم-دادستان-یاسوج-کسانی-خدمات-نظام-زیر-سئوال-می-برند-برخورد-می-کنیم-حوزه-رسانه-بعضی-جاها-بوی-خصومت-های-شخصی-غرض-می-آید

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1